monety ...

Status
Zamknięty.

krzysiekkosowski

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
siemka. od dluzszego czasu zbieram monety rozne np 2 gdyz jest to dobra inwestycja... jakis czas temu kupilem 2 srebrne monety ze skarbnicy narodowej... jedna z papiezem bez nominalu i druga pol dolara GEORGE WASHINGTON ... Ta druga mnie zaciekawila poniewaz jezeli patrze na obrazek z washingtonem i odwroce monete na druga strone to druga strona jest odwrotnie... jezeli ktos ma ta monete lub ja widzial to niech pisze czy tak powinno byc czy poprostu jest to moneta z bledem... pozdro;]
Zdj_cie073.jpg
Zdj_cie072.jpg
 

nefretari88

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
36
jak zaczynasz zbierac monety to polecam kupic katalog fishera numizmatyka/monety 2008/09 nie wiem jaki obecnie wyszedl, bo to nie moja dzialka

a tak przy okazji to moze byc jak ze znaczkami, ze bledy na znaczkach i monetach czasami sa wiecej warte niz te bez bledow:)

udanego kolekcjonowania
 

nefretari88

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
36
uprzedzam z nie sa one tanie

a pozatym nie radze kupowac zeszlorocznego bo wciaz sie ceny zmieniaja

lepiej zainwestowac zesta co rok kupuje sie nowe
 

nefretari88

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
36
jezeli w katalogi fishera jest tak jak z znaczkami to sa tam wszytkie polskie monety bite od wydania pierwszej do ostatniej, jej symbol katalogowy po ktorym mozna ja rozpoznac proba cena itd
 

katoliczek18

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Monety Skarbnicy Narodowej na pewno nie są dobra inwestycja.. odradzam kupowanie w tej firmie;) jak chcesz inwestować inwestuj w polskie lustrzanki;)
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
ja też zbieram monety
chociaż nie mam tak wartościowej jak ty
ale mam za to 2 wartą ok 50zł. no i wiele innych ale już tak nie wartościowych

według mnie bardzo sie opłaca zbieranie monet, chociaż na razie nie sprzedaje ich ale czasem sprawdzam ich wartość w necie to nie wierzę że niektóre monety tak łatwo zdobyte rok temu w sklepie spożywczym mają taką wartość
pozdrawiam i zachęcam do zbierania ;) ;)
 

0111adam

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć,
Czasami monety są tak bite ,że rewers w stosunku do awersu jest obócony o 180 stopni.Ale zdaża sie że jest to błąd menniczy - bład popularnie zwany"odwrotką"i wtedy wartość takiej monety jest WIELOKROTNIE wyższa niz zwykłej.Wpisz cały tekst z monety do wyszukiwarki i na pewno taką znajdziesz i bedziesz mógł porównac ze swoją.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Ja mam 3 monety:
-
polska1974xxxlatprl200zlotych.JPG

-
306r.gif
306a.gif

ale najcenniejsza jest ta:
-
43.gif

Jest warta ponad 2 tys. zł
Od razu piszę nie jestem kolekcjonerem, przypadkowo stałem się posiadaczem tych monet ;)
 

qqwerty

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Co do tematu to wszystkie monety wybite w USA posiadają rewers odwrócony w stosunku do rewersu o 180 stopni. Kupiłeś monetę, która nawiązuje do tej tradycji, więc nie jest to zadna anomalia ani błąd mennicy :) A inwestowanie? Kiedyś tak, jeśli byś zbierał lustrzanki zaraz po denominacji aż do tych z 2000 r. To była świetna inwestycja, a przy obecnych nakładach? Wartość monet wybitych przed 2 czy 3 lat stoi na poziomie ceny sprzedaży przez NBP i nic nie wskazuje na to żeby miało się w tym względzie coś zmienić ;) Więc te lustrzanki to raczej żeby wnukom pokazać :p Choć nie wiadomo jak zachowa się rynek po wejściu Polski do strefy Euro.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Aktualnie rzeczywiście wartość monet wybijanych przez NBP jest raczej stała. Nic dziwnego przy takich nakładach ;) Ale jednak to zależ jak siędo tego podchodzi, jak tylko kolekcjonersko, to ok, gorzej jak ktoś chce inwestować... . Niedługo ma się zmieniać. NBP chce wprowadzić aukcyjny system sprzedaży monet.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Też mam jakieś monetki, ale wątpię, żeby były wyjątkowo wartościowe :p Chociaż... Może w końcu się zbiorę i sprawdzę, co tam się po szufladach wala ;)
A co to za system ma być? Coś fajnego?
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jak masz jakieś monetki, to poszukaj na allegro albo na stronach :) A może jednak coś są warte ;) O tym nowym systemie dużo by można pisać. NBP Tutaj jest wszystko napisane. Jak dla mnie ma swoje plusy i minusy, uważam, że taki zwykły kolekcjoner zyska.
 
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
193
Punkty reakcji
21
Wiek
31
Miasto
DDZ
Nunizmatyka to świetne hobby i super lokata, ale nim później się zaczyna tym trudniej zdobyć całą kolekcję.
Monety 2 zł wychodzą już od 1995 i dajmy na to taki Zygmunt Drugi August z 1996r. (posiadam)- w tedy można było go kupić za 2,50 zł dziś jest warty 700zł. Nie wspomnę o monecie 20 zł Sokół wędrowny, ktory przez dwa lata z 100zł skoczył do 399zł.
Wydaje się nic, ale procentowo jest to jakieś 113% na rok (jak bank taką lokate daje).

Małe sprostowanie Sokół wędrowny to 2008r.-tym lepiej!
 
M

magiczna

Guest
Lecz niestety wiele jest takich monet, nawet takich wyemitowanych o niskim nakładzie, które sporo straciły na wartości. Myślę ze teraz sytuacja będzie się coraz bardziej polepszać, zwłaszcza jak będzie nowy system sprzedaży monet. Jest jakaś realna szansa na zmniejszenie nakładów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry