Moje zdjęcia do oceny Macro, Tilt-Shift

migdzinski

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
DSC04958.jpg


DSC07746.jpg


DSC09083.jpg


DSC04823.jpg


DSC07539.jpg


Więcej moich zdjęć pod adresem

http://migdzinski.pl/

Pozdrawiam
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
trochę myli nazywanie tych zdjęć "makro". Nie są to fotografie makro...za takie uważa się te, na których odwzorowanie jest minimum 1:1 na matrycy, czyli biedronka na zdjęciu makro jest kilka razy większa niż w rzeczywistości. Przed chwilą szukałem na jakimś portalu fotograficznym zdjęć makro, by pokazać coś dla przykładu i okazało się, ża większość zdjęć makro nie ma nic wspólnego z makro.
Wielu fotografów dało się oszukać producentom obiektywów. Na moim Tamronie 28-75 też jest napis "macro", ale to zwykłe kłamstwo.
Warto, by na ogół temat zdjęcia zajmował przynajmniej 1/3 powierzchni. Motylek zbliża się do tej 1/3 natomiast biedronki prawie nie widać. Inna sprawa to kompozycja. Ciąglę zachęcam do łamania zasad kompozycji, jednak na ogół warto o nich pamiętać. Nie zamierzam o tym pisać, jest o kompozycji chyba coś w innym poście, jednak umieszczenie tematu zdjęcia na samym środku na ogół nie jest dobrym rozwiązaniem.
Makro to bardzo trudny temat. Pamietam jak przy okazji fotografowania ślubu robiłem zdjęcia makro obrączek, tak by było widać grawery w środku. Zajęło mi to chyba 3 godziny. Gdzieś jest to zdjęcie na mojej stronie fotografia ślubna poznań
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Obejrzałam sobie resztę Twoich zdjęć ze spokojem. Dobrze, że zamieściłeś link, bo w chwili obecnej żadnego z nich nie widzę ;)
Miło było popatrzeć. Czy są błędy ? W moim odczuciu tak. Czy mi bardzo przeszkadzały ? Zdecydowanie nie :)
 
Do góry