Moje teksty

Status
Zamknięty.

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Od niecałego miesiąca prowadzę bloga z wierszami mojego autorstwa. Jeżeli macie ochotę je przeczytać lub wyrazić na ich temat opinię, to zapraszam: Mój blog
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Nie podobają mi się, są ciężkie. Czyta się je jak ciąg niepoukładanych wyrazów, bez rymu i tempa. Musisz zdecydować albo z interpunkcją albo bez. Nie można stawiać sobie przecinków tam, gdzie Ci się podoba, bo one nadają tempo, atmosferę i miejsce pauz. Co do samej treści, jest jak dla mnie zbyt zawiła, z jednej strony podana jak do zjedzenia i bez zastanowienia się, co się właśnie zjada, a druga połowa tego dania jest nie do identyfikacji.
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Dziękuję za miły komentarz. Dla mnie pisanie wierszy to wyrażanie siebie słowami. Czasami lubię pisać proste rymowanki, czasami trochę bardziej "głębokie" i złożone teksty. Zależy od tematu i nastroju. :) Kiedy przychodzi do mnie natchnienie, to w moich myślach układają się słowa, które staram się ogarnąć w jedną logiczną całość i przenieść na klawiaturę. Być może faktycznie niektóre moje wiersze mogą się wydać ciężkie i zawiłe, ale czasami po prostu mam chęć napisać taki nieprosty wiersz, nie wszystko da się opisać tak wprost.
 

Jan Stanisław

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
149
Punkty reakcji
6
Wiek
76
Miasto
Warszawa
Przeczytałem wiersz pierwszy VR - dalej już nie zaglądałem. Rymy częstochowskie (aż zęby bolą). Tekst naiwny i ta wiara, że wulgaryzmy z niczego, zrobią coś...
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Nie wiedziałam, że od rymów mogą boleć zęby. Zawsze myślałam, że zęby bolą głównie z powodu próchnicy lub nadwrażliwości na zimno. Ale pewnie to moje przekonanie też wynika z mej naiwnej wiary. A co do wulgaryzmów- śmieszą mnie tacy "delikatni" i przewrażliwieni ludzie, którzy są wielce zniesmaczeni używaniem wulgaryzmów. Ja taki etap oburzania się z powodu wulgaryzmów przeżywałam w podstawówce. Rozumiem, że są sytuacje, kiedy nie wolno ich używać, ale w wierszach nie powinno być cenzury. To są słowa takie same, jak każde inne. Ponadto nie uważam, żeby ten wiersz był "niczym". Napisałam go o ludziach, którzy lubią się wymądrzać w internecie i wyładowywać swoje frustracje na innych internautów. Jest on z lekka ironiczny i złośliwy, napisany z lekkim przymrużeniem oka, więc potrzeba trochę dystansu i poczucia humoru, żeby go zrozumieć.
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
nie czytałem, bo ja w ogóle poezji nie lubię czytać i nigdy nie czytam.
czy to Twojej, czy Tuwima - bez różnicy.

ale ludzie i opinie tylko Ci zaszkodzą!
Jak człowiek przychodzi na świat to rodzice nie myślą czy sie ludziom spodoba, czy nie: nieważne, bo to nasze jest poprostu!
Rodzice wiedzą, że wszystko jest zbyt naturalne, żeby tak myśleć - i to jest straszne.
Człowiek musi i musi, i to jest straszne! Nie daj się ani ludziom, ani sobie! ale przedewszystkim, nie tłumacz się tym bestiom, wytłumacz się sobie!
nie wiem komu sie to udalo, ale radzic latwo stad pozostaje mi tylko powiedziec, ze to co napisalem powyzej, to, przyznaje, tylko po to, zeby sie komus przypodobac - zreszta taki mam zawsze wydzwiek, wiec potraktuj mnie jak chcesz, np jak parasol w niedeszczowa pore. o, i z tego wszystkiego wyskoczyl mi pryszcz na brodzie i o nim mysle podswiadomie, ze cos jest nie tak na mojej twarzy, jakie to okropne, ze moja twarz uzalezniona jest do tego stopnia od przypadku!

musze jeszcze zaznaczyć: za dużo postawiłem wykrzykników, gdybym to czytał, wcale bym tak nie intonował, ale to nie ja

NIE JA!!!!!!!!!!!
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Nigdy nie myślałam o pisaniu wierszy w ten sposób. Chociaż faktycznie, co tu tłumaczyć osobie, która twierdzi, że mój wiersz jest naiwny i jest "o niczym". Jak dla mnie jest o czymś i to o czymś konkretnym. Wiem, gdyż sama go napisałam. Wulgaryzmów też się nie wstydzę, uważam, że w wierszach nie powinno być cenzury i tyle. Czasami wulgaryzmy są wręcz pożądane, pozwalają lepiej wyrazić emocje i podkreślić nastrój wiersza. Co do Tuwima, to z tego co pamiętam, on w swych wierszach używał wulgaryzmów jak na owe czasy mocnych i szokujących. Mimo to przeszedł do historii i jego wiersze przerabia się dziś w szkole. Moich raczej nikt przerabiać nie będzie, ale nie uważam, żeby były dla mnie powodem do wstydu czy też żeby były "niczym". Kto powiedział, że wiersz zawsze musi być megapoważny, wzniosły i patetyczny?

"VR" uważam za jeden z moich lepszych wierszy z tego względu, że napisałam go z ironią i z humorem tak, jak lubię. Chciałam w nim wyśmiać osoby dogryzające za wszelką cenę i na wszelkie możliwe sposoby innym w internecie. Myślę, że to wyśmianie mi się w nim udało. A Jeżeli ktoś nie rozumie mojego poczucia humoru, to ja już na to nic nie poradzę. Z mojego odbioru odbioru rzeczywistości nikomu nie muszę się tłumaczyć.

A tak ogólnie, to nie sądzę, żeby opinie innych na temat moich wierszy mogły mi zaszkodzić. Ja zawsze piszę tak, jak myślę i czuję. Przecież nie będę odbierać i opisywać rzeczywistości inaczej tylko dlatego, że wiesiek, zdzisiek czy krycha uważają moje wiersze są beznadziejne. Ile ludzi, tyle opinii. Dla mnie w wierszach zawsze były i są najważniejsze emocje, to dla mnie podstawa. Natomiast czy to jest wiersz rymowany czy biały, warsztatowo doskonały czy nie- to już nie jest aż tak istotne. Co komu z doskonałej techniki, jak nie ma o czym pisać? Dlatego jeśli już, to bardziej zależy mi na opiniach ludzi, dla których ważne jest, o czym się pisze i w jaki sposób przekazuje się swoje odczucia, spostrzeżenia, przemyślenia, a nie czy dany wiersz można zaliczyć do wiersza doskonałego warsztatowo i zgodnego z jakimiś tam wymyślonymi przez kogoś kanonami.

A na pryszcz zastosuj spirytus salicylowy lub maść cynkową. :p
 

Czuba

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Coś w tych wierszach nawet jest, tylko za mało to przemyślane. Strofy są bo są, słowa są bo są itd. Postaraj się napisać coś bardziej "intelektualnie", a nie przelać na papier (monitor?) potok płynących słów, bo właśnie takie mam wrażenie co do tego. Pobaw się formą, to musi intrygować od pierwszego słowa. Pzdr!
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Dziękuję za radę, postaram się skorzystać. Zdaję sobie sprawę z tego, że moim wierszom do prawdziwej doskonałej poezji daleko. Jednak staram się, aby były jak najlepsze, najbardziej idealne (że się tak wyrażę).
 

Czuba

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Trochę już siedzę w temacie poezji (raczej jako obserwator), więc jakbyś chciała, możesz mi przesyłać przed publikacją jakieś próbki na pw, a na pewno odpowiem i postaram się doradzić jak najbardziej obiektywnie. Pozdrawiam :)
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Dziękuję za propozycję i dobre chęci, ale nie skorzystam. Jakoś mi nie pasuje dawanie swoich tekstów do sprawdzenia jak w szkole. Na pewno są tacy, którzy cieszyliby się z takiej oferty pomocy, ale ja akurat się do nich nie zaliczam. Dziękuję raz jeszcze za dobre chęci i również pozdrawiam :)
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Proszę o zamknięcie tematu, jeżeli jest to możliwe. Ufff... Dobrze, że chociaż w dział dobry trafiłam. Chyba...

Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas i energię na zapoznanie się z moimi wierszami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry