Moje fotki

beatkaaa119922

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok/ okolice
Cześć,
poza komunikacją miejską interesuje mnie jeszcze fotografowanie: :p

Przedstawiam kilka moich zdjęć - może niedługo dam ich więcej

mile widziane opinie te dobre jak i te krytyczne :)


2
DSC_1628.JPG


3
f1635392.jpg


4
f1695360.jpg


5
DSC_0235.JPG



6
DSC_0793.JPG
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Bardzo ładne zdjęcia, szczególnie te przedstawiające koty... :zakochany: Bo widoczki mnie trochę nudzą, ale widać, że nie są byle jakie. ;)
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Koty są cudowne... :zakochany: Ale widoczki szczerze mówiąc oklepane. Po prostu już tyle tego jest, że chociaż zdjęcia ładne, to mi się to podobać nie może.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Jeśli mam być surowy to widzę to tak:
1. Mało atrakcyjny pierwszy plan, nic na nim nie ma. Nie no, coś jest, ale nie przyciąga to uwagi, a zajmuje pół zdjęcia, więc zdjęcie jest puste.
2. Co robi ten słup na środku ? niszczy całą kompozycje moim zdaniem. z pierwszym planem już lepiej, jednak j/w.
3. Centralnie ustawione samotne drzewo było by mocnym punktem kompozycji, ale jest ono za małe, i jednak gałęzie i inne rysy wokół za bardzo rozpraszają.
4. Banalna i wszystkim znana kompozycja, jednak zdjęcie jak najbardziej okej. Po prostu nie jest jakieś szczególne.
5 i 6 mają tę samą wadę, Kadr, obciąłeś te koty, ostrość w porządku, kompozycyjnie też git bo oczy w mocnych punktach, jednak obciąłeś jednemu ucho a drugiego tak jakoś dziwnie.

Jednak końcem końców zdjęcia nie przepalone i nie katastroficznie ciemne, kontrast i kolory w porządku, poczytaj o kompozycji i kadrowaniu a na pewno będzie lepiej :)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
1. nuda, nic sie nie dzieje w kadrze, przydalaby sie jakas chatka czy cos tam co przykówa uwagę.
2.obciełabym ten słup z przodu bo wszystko psuje
3.fajne kolory, wykadrowalabym to tak ze nie byloby tej kreski na sniegu na dole, jakos mnie rozprasza :D , i to drzewo nie na srodku bo to jest zbyt powszechne
4.generlanie to zle skadrowane, uciete krzaki w polowie i nic ciekawego :]
5. podoba mi się , fajnie ze kotek z boku i wyostrzony a z tylu bokeh
6. uszko obcięte, ale widze ze musialas sie w tym sniegu polozyc zeby zrobic zdjecie wiec + :p
 

LuKo221

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Cześć beatka, jeżeli pozwoliłaś na krytykę to i ja coś powiem :)

Powiem tak, krajobrazy polskich pól, drzew są może interesujące dla Egipcjana który rzadko widzi coś innego prócz piachu. Nam Polakom natomiast obraz pól jest po prostu Nudny, szczególnie dla mnie, gdyż mieszkam na wsi czyli otoczony takim środowiskiem.

Faktycznie, ten słup przy zachodzie, naprawdę zepsuł zdjęcie :)

Koty: Szczególnie pierwszy jest dobry lecz, myślę że ciut brakuje mu kolorów, pobaw się w jakimś programie graficznym w nasycanie kolorów.

LuKo

PS. Wybaczcie za składnie zdań, coś popsuło mi się na wakacjach :)
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
już nie ma co narzekać bo wyżej Ci chyba wszystko napisali o błędach, teraz czekamy tylko na kolejne próby ;)
 

LuKo221

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Dokładnie czekamy na kolejne próbki :) Aby pozytywnie nas zaskoczyły.
 

marikasza

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
dodam tylko, że jeśli robisz zdjęcie jakiejś drodze, kucnij lub zrób ujęcie bardziej z dołu, jakby się po tej drodze szło.. ;)
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
Ostatnie byłoby wprost boskie gdyby nie kompozycja. Czarny kot ze śniegiem na futerku + to spojrzenie, byłoby cudowne. Co do reszty to koledzy wyżej się już wypowiedzieli i chyba nie mam nic do dodania. :)
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Masz talent do fotografowania, rozwijaj go. Najbardziej podoba mi sie zdjęcie 4. Koty są w zbyt dużym zbliżeniu, ale ładne ujęcia.
 

sikme

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
hm, musisz jeszcze popracować, zdjęcia są trochę nudne i monotonne. powinno być w nich coś , co przykuwa uwagę.
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Powiem tak: pierwsze bomba - ta ostrość, miałaś farta na pogodę.
Reszta nudna i mdła. Ale plus za porę roku - moja naaaaaaj! :) :)
 
D

dan38

Guest
Trzecie zdjęcie jest bardzo przyjemne, poprawnie skomponowane, trudno tu do czegoś się przyczepić.
Drugie zdjęcie ma w pewnym sensie niebezpieczną kompozycję. Niebezpieczną, ponieważ przecięte jest na pół, na środku zdjęcia jest drzewo...zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że tak nie wolno komponować...drzewo musi być z mocnym punkcie itd...Gdzieś na tym forum jest ciekawy artykuł o kompozycji...ale jeśli Tobie się tak podoba...
Mi trochę przeszkadza (na drugim zdjęciu) pozioma linia na pierwszym planie. Gdyby zdjęcie trochę przyciąć od dołu, chyba by zyskało.
A na pierwszym wspomniany przez kogoś słup na pierwszym planie...mnie rozprasza.
Polecam obejrzenie i PRZEANALIZOWANIE zdjęć, fotografika który uczył mnie kompozycji (kiepskim uczniem byłem) ;), Elizeusza Cieślika. Możesz zobaczyć je na http://www.etc.getphoto.pl/
Warto zastanowić się, jak skomponował obraz, jaką wybrał porę dnia na fotografowanie.
Pozdrawiam
 
Dołączył
14 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Fotografia 3 i 4 sa dobre.
Bardzo dobre szkoda ze nie czarno biale.
3 ma wielka potence to drzewo stois sobie tak same , ubrane w bialy puch, fajnie byloby troche pochodzic i znalesc lepszy punkt, jakos bardziej wyruznic to drzewo w calej kompozycji.
4 tez jest bardzo dobra ale sprobuj jakos inaczej kadrowac, moze trzymaj aparat nizej na wysokosci kolan albo nad glowa to moze zmianic persektywe, Upewnij sie ze dobrze oddzielasz elementy, na przyklad duzoe drzewo zlewa sie z innymi malymi drzewkami, to moze czasami miec dobry zamiar ale w tym przypadku lepiejbyloby moim zdaniej wyraznie oddzielic ksztalt tego wielkiego drzewa. Ogole bardzo dobry poczatek.


<a href="http://www.rafalmaleszyk.com/index.html">black and white photography</a>

<a href="http://www.rafalmaleszyk.com/czarno-biale-zdjecia/index.html">czarno biale zdjecia</a>
 
Do góry