Moje fotki

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Witajcie. Ostatnio postrzelałem trochę do kwiatków i chciałem dowiedzieć się, czy idę w dobrą stronę, jeśli chodzi o foto o takiej kwiatowej tematyce.
Sami zobaczcie i oceńcie:

2qdzatc.jpg
1

jt84zs.jpg
2

aw23vn.jpg
3

2i9qrtw.jpg
4

vxi0jc.jpg
5

2lkcpa8.jpg
6

2d7tvms.jpg
7

2ez1ncj.jpg
8

2jg9vcz.jpg
9

2r2oyfc.jpg
10

10eist0.jpg
11

2mchgub.jpg
12

10qyzk0.jpg
13

30ksisg.jpg
14 to foto ogólnie nie jest jakieś wyraźne, ale wydaje mi się, że wyszło trochę jak w 3D. :bag:



To by było na tyle. Liczę na Wasze opinie, bo dzięki nim kształtuje się moje poczucie wartości prawdziwego fotografa ;)
 

reni33

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Żółty kwiatek na 6 jest fajny i konik polny którego bym przycieła...
reszta tak jak mówisz pstrykanie...

dorzuce jeszcze w edycji ;) że konwalia na 10 jest bardzo fajna
wczesniej nie chciala sie otworzyć
 

D.K

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
33
Punkty reakcji
1
3, 10 , 12 !
reszta nicnadzwyczajnego, tylko troche ciemne te zdjecia sa^
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
W 6 obrazku ten pet czy co to jest? Brzydko wygląda^_^

Najbardziej podoba mi się obrazek 1O.
Ogólnie zdjęcia fajne:p

To jest zapewne patyk... xD Z tym drinkiem w sygnaturce to na serio? BB)
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
3, 10, 12 - tak najbardziej z tych wszystkich są. ;)
Można jeszcze spróbować np. jak masz te tulipany w jedynce, zrobić z innej perspektywy, żeby było dokładnie widać tylko środkowego na przykład, a reszta zamazane ;)


Jeszcze dużo tego pstrykania ogólnie przed nami - amatorskimi fotografami ;) :D
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Chyba w zbyt mocnym słońcu te fotki robiłeś ;) generalnie są troszkę za ciemne i nie przykuwają uwagi. Ale ćwicz ćwicz :) Fajniejsze by były fotki jakbyś skupił się na jednym kwiatku a nie na kilku (chodzi mi tu głównie o zdjęcia 1 i 4).
To coś na zdjęciu 5 z lewej strony jest całkowicie niepotrzebne. Wyzbądź się takich niepotrzebnych rzeczy w kadrze! Takie coś całkowicie psuje fotke.
7-10 - może nic szczególnego, ale całkiem ok fotki, choć mimo wszystko za ciemne. Fajniej by jeszcze było gdybyś skupił się na jednym kwiatku a resztę potraktował jako tło. Poczytaj i pobaw się GO.
11 - co to ma być?
12 - staraj się unikać obiektów zlewających się ze sobą (wiem, że to nie Twoja wina, że owadzik był zielony i listek też, no ale...)
13 - beznadzieja
14 - brak ostrości no i centralnie kadr, czego raczej powinieneś unikać ;)

pozdrawiam i życzę coraz lepszych fotek
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Chyba w zbyt mocnym słońcu te fotki robiłeś ;) generalnie są troszkę za ciemne i nie przykuwają uwagi. Ale ćwicz ćwicz :) Fajniejsze by były fotki jakbyś skupił się na jednym kwiatku a nie na kilku (chodzi mi tu głównie o zdjęcia 1 i 4).
To coś na zdjęciu 5 z lewej strony jest całkowicie niepotrzebne. Wyzbądź się takich niepotrzebnych rzeczy w kadrze! Takie coś całkowicie psuje fotke.
7-10 - może nic szczególnego, ale całkiem ok fotki, choć mimo wszystko za ciemne. Fajniej by jeszcze było gdybyś skupił się na jednym kwiatku a resztę potraktował jako tło. Poczytaj i pobaw się GO.
11 - co to ma być?
12 - staraj się unikać obiektów zlewających się ze sobą (wiem, że to nie Twoja wina, że owadzik był zielony i listek też, no ale...)
13 - beznadzieja
14 - brak ostrości no i centralnie kadr, czego raczej powinieneś unikać ;)

pozdrawiam i życzę coraz lepszych fotek

Dużo ciekawych porad, dziękuję :)
Btw, ten lejek od konewki to specjalnie - taka fantazja xD
I wszystkie zdjęcia robiłem specjalnie na -0.7, -1.0 (myślałem, że będą fajne, ale coś nie wyszło)
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
napiszę tak ogólnie, nie będę opisywać każdego zdjęcia ;)

Generalnie zdjęcia są za ciemne, niektóre blade, mało kolorowe. Tło mało ciekawe, a kadry tak średnio zaplanowane. I mała głębia ostrości.

Po pierwsze unikaj centralnych kadrów i takich zdjęć robionych z góry (jak np. zdjęcie 4). Jeżeli masz możliwośc ręcznego ustawienia przysłony, to ustaw jak najmniejszą by ta głębia ostrości była większa.

I sałata nie jest zbyt ciekawym obiektem do fotografowania ;)
 
Do góry