Moja przyszlość :D

RapNajlepszejMarki

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszytkich użytkowników!
Zacznę od tego, że jestem tegorocznym maturzystą i mam pewne plany odnośnie studiów, ale chciałbym się Was jako bardziej doświadczonych spytać czy coś w ogóle z tego będzie.
Moim planem było zatrudnienie się jako przedstawiciel handlowy w firmie X ( mniejsza z tym) i chciałbym zaocznie studiować handel zagraniczny. Jeżeli możecie mi podpowiedzieć czy to dobry wybór? Czy może proponujecie inny kierunek odnośnie studiów najlepiej żeby były związane z pełnionym stanowiskiem przeze mnie. Wyniki z matur nie są jakieś oszałamiające (tak to jest jak sie ma zlewke i idzie na farcie na matury, ale nie przyszedłem się tutaj spowiadać ani rozgrzeszać heh :D). Mniej więcej wyglądają one następująco:
-matemtyka 50% +
-jezyk polski podst- nie mam pojęcia w sumie
-angielski podst.- 80+
-geografia 55/60
Zaznaczam, że chciałbym studiować w Krakowie (w systemie zaocznym). Handel zagraniczny to dobry wybór no i najważniejsze pytanie, czy jest szansa się w ogóle dostać i jaką uczelnie polecacie? (jestem odnośnie uczelni w Krakowie zielony)
Za okazaną pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Handel Zagraniczny powiadasz? I to Zaocznie? I w Krakowie? Cóż, raczej po tym kierunku dostaniesz pracę w restauracji jako kelner! Przynajmniej w Krakowie - w Warszawie już inaczej ten kierunek jest rozpatrywany.
UJ - jeżeli go wybierzesz, dobrze spędzisz te trzy, cztery lata, łatwo zdasz i będziesz musiał wyjeżdzać za pracą w zagranicę - jak większość studentów UJ z dziwnych kierunków
PK - politechnika to dobry wybór tylko dla typowych zawodów - reszta to jakiś absurd
AK - tutaj podobnie do PK jednak są inne, wartościowe kierunki - ratownictwo medyczne, informatyka
AGH - to zdecydowanie najlepszy wybór na 2012 w Kraku dla osoby chcącej dostać INZ i coś zrobić w życiu
Jeżeli uważasz, że potrzebny jest Ci tylko papierek to zrób tak jak ja - idz na WSEI w Krakowie na zaoczne. Zdasz bez problemu, bez większej nauki i po sprawie. Ale czy to ma napewno sens?
 
Do góry