Moja piosenka;p

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Ostatnio tzn. parenaście dni temu napisałam sobie piosenke. Nie pisze piosenek tylko cytaty, więc jestem przygotowana na wszystkie opinie;p
Piosenka została napisana pod wpływem chwili, także jest tu pare nie poprawności


Dookoła faszyzm, nienawiśc mieszka,
dookoła brak już prawdziwego powietrza,
dookoła rozum codziennie się psuje,
dookoła otaczają fałszywe szuje!

Ale co mnie to obchodzi?
Mnie to nie zaszkodzi!
Niech się żrą samotnie,
mi z tym jest wygodnie!

W kółko chodzę sobie sam ulicą,
wkoło dzieci za mną głośno krzyczą,
wkoło innych mocno denerwuje,
wkoło stoją otepiałe :cenzura:!

Ale co mnie to obchodzi?
Mnie to nie zaszkodzi!
Niech się żrą samotnie,
mi z tym jest wygodnie!

Obok otacza mnie policja,
Obok dobija ich moja tradycja,
Obok dobija ich picie jabola,
Obok wali od nas jak stodoła!

Ale co mnie to obchodzi?
Mnie to nie zaszkodzi!
Niech się żrą samotnie,
mi z tym jest wygodnie!
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Zdania nigdy nie zaczyna się od "mi". To po pierwsze. Po drugie brak jest rytmu w tej "piosence". "Obok wali od nas jak stodoła"- hmmm.... to może się umyjcie? Odrobina wody i mydła jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Haha to na końcu już od tak napisałam, a nie, że na poważnie. CO do "mi' TO NIE JEST NA POCZATKU ZDANIA. Radziłabym zainwestować w okulary, bo wcześniej był przecinek co jest często spotykane w zapisie piosenek i wręcz normalne. Rytmu mówisz brak? Kompozytorka muzyki to domyslam się, że raczej z ciebie nie jest. Tą "piosenke" jeśli już by miała byc wykonywana to trzeba w szybkim tempie śpiewać, a poza tym dla muzyka to nie problem zrobić z tego coś dobrego.

Pozdrawiam! :D
 

mycha79

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
iława
Wystarczy dobra melodia i może być całkiem fajna piosenka, coś z rodzaju muzyka alternatywna, ale to juz od Ciebie zależy jaki rodzaj preferujesz, jak na pierwszy raz to dla mnie całkiem nieźle, może sie przerzucisz na pisanie piosenek, życzę powodzenia i pozdrawiam
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
No ja sobie wyobrażałam taką typową piosenke bardziej punk rockową, więc do tekstu z muzyką raczej nie byłoby problemu. Czasami jak mam jakąś wene to coś napisze ; ) Dziękuje i również pozdrawiam
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
mi sie podoba choc osobiscie nie przepadam za slowem ''szuje'' tzn smieszy mnie :D (swoja droga ciekawe czy przy nastepnej piosence pomyslisz podswiadomie o slowach ktore beda mialy jak najmniejsze prawdopodobienstwo smieszenia mnie :D )
no i musze dodac ze po slowie ''szuje'' juz nie czytalem bo sie znudzilem ale naprawde ja sie prawie zawsze nudze, a nawet powiem ze jak sie nie nudze to sa to sytuacje najczesciej idiotyczne (i to idiotyczne bez zabarwien slodko-podobnych, ani ironiczno-odwrotnych :D ).

a wlasnie! @nieuprzejmaaa:
zaczalem zdanie od ''mi'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :D
skad ten pomysl na zabawe w nauczyciela hm ? :p
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Jak mogłeś nie przeczytać dalej... zraniłeś me uczucia xd Nie zaczęłam zdania od mi, piosenka ma taką budowę, ponieważ jak ją tak sobie rozpisze to pamiętam rytm.
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Ja tylko napisałam, że zdania nie zaczyna się od "mi". To, czy ktoś będzie chciał mówić lub pisać poprawnie, to już nie mój problem. Nie wiem, od kiedy zwracanie uwagi na błędy jest "zabawą w nauczyciela". Niepoprawnie zbudowana wypowiedź świadczy tylko o jej autorze, a nie o mnie.

"Niech się żrą samotnie, mi z tym jest wygodnie!"- po przecinku rozpoczyna się już inne zdanie, więc powinno być "mnie". Każdy robi, jak uważa. Jeżeli ktoś upaja się tym, że nie potrafi poprawnie po polsku zdania zbudować, to cóż ja mogę na to poradzić?
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
ja mam jednak wrazenie ze tu nie chodzi o poprawnosc, a predzej o to ze za wszelka cene probujesz sprostac swojemu nickowi :)

ale ale... chcialbym cie uswiadomic (i bardzo sie ciesze ze to akurat na mnie padlo) ze w sztuce (czyli w piosenkach, poezji itp) dopuszczalna jest tak zwana pomyslowosc i zabawa jezykiem, co czesto oznacza nieprzestrzeganie w 100% zasad gramatycznych, tak jak to obowiazuje w formalnych dokumentach. Bo tu idzie o co innego. Ale - nawet jesli zyli bysmy w swiecie zamroczonym, gdzie wszyzscy slepo trzymaliby sie zasad jezyka, nawet w sztuce, czy nie nalezalabys razem z nami do buntownikow, gloszacych hasla wolnosci, wyzwolnia, SWOBODYYYYYY !!!!! :))))))
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Nie. Ona trzymałaby sie zasad ;D

Po raz kolejny panią nieuprzejmą, która ma wielką obsesję na punkcie języka, ale w literaturze i tekstach muzycznych jest widać bardziej ograniczona pragnę napisać, że napisałam tak SPECJALNIE, ponieważ jeżeli rozpisuje piosenki w pewien sposób łatwiej zapamiętać mi jej pierwotny rytm, który powstał w mojej głowie. Tak, tak to świadczy o autorze- o mnie. Nie wiem czy to wredna aluzja, ale nie mam problemów z językiem polskim aż do tego stopnia. Widzę, że lubisz się obnosić ze swoją jakże negatywną cechą, ale proszę cie nie musisz tego komentować, bo to przede wszystkim dla ludzi prostych a nie pseudo- inteligentnych. Dziękuje i pozdrawiam czule ;*


A co do tego "Niech się żrą samotnie, mi z tym jest wygodnie! Podczas śpiewania nie idzie żadne nowe zdanie tylko śpiewane jest dalej ciągiem razem ze słowami po przecinku może ci to coś rozjaśni, ale jesli nie- trudno. Napisałaś swoją opinie ok. Ja już dyskutować nie zamierzam, bo myślę, że już wystarczająco wyjaśniłam, a nie chce mi się 3 raz pisać tego samego
 

Mental

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Tekst dość fajny z tym ,że nie jest ani punkowy ani tym bardziej alternatywny ,bardziej przypomina mi nasz rodzimy rap(szacun dla ludzi ulicy :D)
PS:Te rymy są niepotrzebne chyba, że faktycznie nie masz melodii do tego.
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Jeżeli nie chciałaś zapoznać się z opiniami odbiorców, tylko zależało ci na pochlebstwach i głaskaniu po główce, jaka to jesteś "zdolna i utalentowana" i jakie piszesz "wspaniałe teksty", to trzeba było poprosić o zdanie koleżankę, ciocię, brata lub siostrę. Jeżeli już wystawiasz coś publicznie na forum, to musisz liczyć się z tym, że znajdzie się ktoś, kto SZCZERZE napisze swój pogląd nt. twego wytworu. A co do mego rzekomego ograniczenia w literaturze i tekstach muzycznych, to faktycznie twój tekst to prawdziwe "dzieło sztuki" (mocno alternatywnej). W sam raz dla absolwentów gimnazjów i różnego typu emo-martynek. Więc pod tym względem masz rację- ten tekst jest dla ludzi prostych.

Powinnaś być mi wdzięczna, że jestem z tobą szczera i że w ogóle chciało mi się to wszystko pisać, bo reszta szanujących się ludzi w tym dziale nawet nie chciała tego twojego tekstu komentować. Jak widać mieli rację, bo ty zwykłą szczerość odbierasz jako atak na siebie. Ja chciałam ci tylko pokazać, co wg mnie robisz źle i w jaki sposób mogłabyś to poprawić. Nigdzie nie napisałam nic, co by mogło cię obrazić. I tak na koniec- osoba dobrze wychowana nie mówi o kimś innym "ona trzymałaby się". Lubisz, jak w twojej obecności ktoś o tobie mówi "ona to powiedziała tak i tak", "ona zrobiła tak i tak"? Nie sądzę. Dyskusję uważam za zakończoną, ponieważ tobie wcale nie zależy na szczerych opiniach, jedynie na pochwałach. Znasz wiersz "Malarze" Krasickiego? Zachowujesz się dokładnie tak jak ci ludzie, których portrety oni malowali. Nie chcieli zobaczyć, jacy są naprawdę, zależało im tylko, by namalowano ich ładnie.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Nie chodziło mi o pochlebstwa tylko jak tłumacze ci czemu tak napisałam to ty i tak dalej piszesz swoje. Gimnazjaliści to też ludzie, więc nie wrzucaj do jednego worka, bo są tam też ludzie myślący i inteligentni. Emo nienawidze, wiec tym też mnie nie musisz "jechać", ale widzę obeznana jesteś, bo u mnie w szkole te dzieciaczki właśnie głośno o niej mówią. Masz lekkie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Co do ludzi prostych chodziło mi o ludzi normalnych. Osoby słuchające punk rock albo bedace punkami nie uważają się za nie wiadomo kogo i o to właśnie mi chodziło. Oni nie zwracaj uwagi na takie drobnostki. Jakby nie weszli w tłumaczenie zauwazyli by to? Odpowiedz brzmi nie, ale ciągle będziesz wmawiać, że mi chodzi o pochlebstwa, a ja przyjmę nawet złą opinie. Pewnie nie słuchasz muzyki punk rockowej, więc nie porównuj tego do jakiegoś emo ;/ Na przyszłość skoro już jesteś taka dojrzała, dorosła, inteligentna to wczytaj się w to co ludzie piszą, bo masz z logiką problemy. Dziękuje.


P.S to była moja pierwsza piosenka, a pisze inne od tamtej pory już o innej tematyce. Co do twojej twórczości nie świeci ona oryginalnością, więc bardzo proszę nie mów dla kogo jest moja, bo z twojej strony to żałosne skoro sama lepszej "sztuki" nie tworzysz. Właśnie te wiersze pokochają emo :) Bo punk rocka to oni nie słuchają :]
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
I tu cię zaskoczę: uwielbiam muzykę punk rockową, dlatego twój tekst mi się nie podoba. On z punk rockiem ma tyle wspólnego, co Janusz Korwin-Mikke z lewicą. :) A co do mojej twórczości: no cóż, nie każdemu musi się podobać. Jak będziesz już w moim wieku, to może ci przypadnie do gustu, kto wie? :) Dziękuję za uwagę.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Najwyraźniej widzę, że nie znasz pierwotnej idei punk rockowej, w której należało mówić o problemach kraju albo o niczym. To muzyka bardziej chaotyczna. Podejrzewam, że nie znasz takich mniej znanych zespołów, które piszą o wszystkim albo o niczym;p
Rozumiem, że musisz w każdej kwestii pokazać swoją wredność i mniemaną dojrzałość, ale ja pisałam piosenkę 1 raz i tą akurat w bardzo krótkim czasie. Czytam wiersze, kocham muzykę, tworzę też własną, bo lubię. Nie podoba ci się ok- ale dla mnie chore jest to, że oceniasz kogoś po kilku postach, ale to już o tobie świadczy. To, że jesteś starsza nie znaczy, że twoja twórczość jest lepsza a ja jej nie zrozumiem, bo tak nie jest. Po prostu też mi się nie podoba i wolę inną. Mogłabym porównać twoją do czegoś, ale wiem, że głupi zawsze znajdzie więcej argumentów i słów od mądrego. Również dziękuje i życzę jak najwięcej fanów twej jakże zacnej poezji ; )


Szczerze to zdziwiłam się, że słuchasz takiej muzyki, bo tam często mówi się o równości, która Tobie jest obca...


Mental ludzie słuchający rapu nie mają nawet pojęcia o faszyzmie, więc proszę cie... ;D Jabola też nie piją, ale ok. Twoja wizja :D
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
"gdy na naszej ulicy jest pojawi sie ktos obcy to spod naszych butow nie ma prawa wyjsc"
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Co do tego, że tekst nie jest punkowy to całkowicie się zgadzam, bo wiem, że daleko do tego.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
To, że dla mnie głupie w kółko czepiać się o gramatykę kiedy tłumaczę dlaczego tak jest nie znaczy, że nie. Twoja sprawa
 
Do góry