Moja Fiesta

marceli

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zapraszam wszystkich użytkowników Fiest do dzielenia się swoimi wrażeniami, uwagami na temat Forda Fiesty. Może ktoś znajdzie tu rozwiązanie swoich problemów z ukochaną Fiestunią :)

Zacznę od siebie - od niedawna jestem właścicielem Fiesty rocznik 95, silnik 1,3 benzyna, trzy drzwiowy. Wyposażenie bez rewelacji dwie poduszki i radio fabryczne. Muszę przyznać, że autko całkiem przyjemne w prowadzeniu, silnik w miarę dynamiczny, co do ekonomiczności to już wygląda trochę gorzej, ale nie jest też tak tragicznie. Ma parę mankamentów, np. uważam że jak na tak małe auto ma duży promień skrętu, często trzeba w mieście zawracać na dwa razy co jest dosyć kłopotliwe. Jest odczuwalny brak wspomagnia kierownicy - zwłaszcza na ciasnych parkingach i przy pokonywaniu ostrych zakrętów z małą prędkością, ale bywało gorzej - wcześniej jeździłem Polonezem :) Ok na razie to by było na tyle - zapraszam do dyskusji.
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Mój wujek mial Fiestke , ale sprzedal bo za duzo palila .wogóle to autko było dziwne .Caly czas cos szwankowało.A tak ogólnie to bardzo fajny wozik. dla kobietki albo faceta , ktory często jeździ po mieście i nie zalezy mu na mocy i szybkośći. Tylko zalezy od kogo się kupuje. ja jednak wole wieksze samochody.
 

marceli

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ok - ze względu na znikome zainteresowanie tym tematem daje sobie z tym spokój ...

pozdrawiam
 

mlody

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2005
Posty
144
Punkty reakcji
0
Miasto
Dębica
fiesta ? to tylko w nowszej budzie

ale ogólnie mało autko , za małe
 

SKY83

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Wrocław
Ja mam fiestę rocznik 96 silnik 1,1. To chyba ostatni model w starej budzie :)
Autko ekonomiczne jednak słabe. Brak mocy najbardziej widoczny jest w trasie gdy trzeba kogoś wyprzedzić i wtedy to jest już sztuka.
Mimo wszystko jestem zadowolony bo OC mam prawie 2 razy mniejsze niż za wcześniejsze auto Fiat Tempra 1,6 a samo auto jest nie zawodone
 
S

Silvesters

Guest
U mnie na podwórku 3 takie sztuki sie pasą, dwie z rocznika 92 a jedna 89... i musze powiedziec ze te samochody są dobre w miasto, podstawową i najgorszą wadą tego samochodu jest rdza, nie widzialem jeszcze fiesty bez rdzy:/ ale msuze przyznac ze ta z roku 89 jest najlepsza wersja tego autka...
 

Pawllos88

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rawicz
no moja fiestka moze i ma slaby silnik bo mam 1.1 a rocznik mam 89 ale jest niezawodna .... nigdy mnie nie opuscila ... odpali w najwieksze mrozy bez zadnej dyskusji .... moze i troche slaby silnik malo mocy ale za to za duzo nie pali ... wiem ze jak nia gdzies pojade to i nia wróce.... a poza tym niezle mozna wywijac jak sie rozlozy fotel pasazera ;) (oczywiscie jak sie ma niezla laske na tym fotelu) .... a poza tym jest przestronna i calkiem nizle zaprojektowane wnetrze .... lecz ta rdza (ale rdze mozna latwo zalatwic) mozna wyciac nadkola i wmontowac plastikowe ladnie zamalowac i caacyk .. rdzy nie ma ...
ja jestem poczatkujacym kierowca i wszystkim poczatkujacym polecam takie autko ;) ... nie zalecam poczatkujacym wskakiwac na silniczek 2.0 l bo wszyscy wiedza jak to sie konczy ... chociaz tez lubie pozyczyc od jakiegos z wujkow mocniejszy samochodzik i posmigac ...
 
S

Silvesters

Guest
Po wieku widze ze fieste masz dosc krótko:) W sumie ja tym zadko jezdze dłuzsze dystanse (nie mam prawka) ale do wyprzedzania to fiesta sie nie nadaje... Jezeli masz rocznik 89 to trafiłes najlepiej jak mogłes, ten rocznik najmniej gnije:) a co do początku to zalezy ile ktos jezdził, bo mozna nie miec prawka i smigac, ja na poczatek planuje i jestem w trakcie szukania Honde Civic '94 z silnikiem 1.5 16V:D bedzie czym podeptac:D
 

Michał'88

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Moj przyjaciel ma fieste 1.3 rocznik bodajze '91.Wczesniej mial silnik 1.1.Hmmmm co sie tym autem nie robilo :) az dziw ze to jeszcze jezdi :) ogolnie auto male, ale z silnikiem 1.3 po miescie nawet sie zbiera.Troche zrzera rda ale nie stoi w garazu (tam zajumuje miesjce piekne BMW 518 Touring ) i to tez wplywa na szybkosc powstawania brazowego naoltu.Ogolnie fiestka nadaje sie do miasta tylko (zwlaszcza z silnikiem 1.0 lub 1.1) np.dla kobiety lub poczatkujacego kierowcy.Psuly sie rozne rzeczy ale zawsze sio dalo naprawic mniej lub bardziej fachowy sposob :p
 

Focus

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
witam!tez mam fieste ale rocznik 99 silnik 1.3 auto bardzo fajne! nie mam zednych problemów, dobre miasta w trasie troche brakuje mocy...ale mozna czasami zaszalec...
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
A ja mam kadetta 1,6i rocznik 91 werja beauty i jest ladnie i komfortowo a poza tym zawsze takie mniejsze autka to sobie na trasie wyprzedzam bez wiekszych problemow, tak wlasciwie wyprzedzanie to poezja jak na taki silniczek :)
 
S

Silvesters

Guest
Lekka zmiana tematu, ale co do kadetta to nie mam miłych wspomnien, ostatnio jechalem z kumplem(co prawda jezdzi niezbyt dobrze) i wyrwalo nam kawałek podlogi razem z wachaczem:D Na podwórku pasa sie dwie fiesty, ale ja w zyciu forda nie kupie, ford g**no wort! (tato mi mowi: nie kazda morda pasuje do forda), rdza to jest na 100% w kazdym egzemplazu!! Teraz kupuje BMW 318is i uwazam ze na pierwszy samochod w zyciu nadaje sie idealnie:)

Lekka zmiana tematu, ale co do kadetta to nie mam miłych wspomnien, ostatnio jechalem z kumplem(co prawda jezdzi niezbyt dobrze) i wyrwalo nam kawałek podlogi razem z wachaczem:D Na podwórku pasa sie dwie fiesty, ale ja w zyciu forda nie kupie, ford g**no wort! (tato mi mowi: nie kazda morda pasuje do forda), rdza to jest na 100% w kazdym egzemplazu!! Teraz kupuje BMW 318is E36 i uwazam ze na pierwszy samochod w zyciu nadaje sie idealnie:)
 

Viler

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Kołdrąb
heh ja mam Fiestke z silnikiem od Forda Mondeo 1.8...prawie lata w powietrzu...no i jeszcze mam jedno volvo v40 oraz mój skarb Alfe Romeo GTV....
 

mk_europe

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
174
Punkty reakcji
0
Miasto
-
Ja jeżdżę Fiestą rocznik 2003, świetne auto - zero awarii
 

Chmiel_20

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
DST
Mam fiestę 1.8 16V '94, wcześniej miałem silnik 1.3, ale był dla mnie za słaby, auto po małych przeróbkach prowadzi się lepiej niż wiele nowszych kompaktów (na pewno lepiej niż punto i panda) trochę mało miejsca, ale nie narzekam. Na 1.8 pali mi w granicach 8-9l/100km, a na 1.3 paliła 7, za silnik, skrzynię i parę innych części dałem ok. 500zł (silnik 1.3 sprzedałem), za auto 2000zł. Po podkręceniu silnika stosunek mocy do masy wynosi 1:5, czyli tak, jakby w BMW serii 3 był silnik 300km.

But nieziemski, pali nie aż tak dużo, koszt 3000 + kilka tygodni w garażu.
Polecam.
 

Davixen

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam od niedawna fieste 92 za:cenzura:i* autko dalem je troche na tuning i uzyskalem 81KM wsumie autko wyciaga 174km sam sprawdzalem wystarczylo kupic na allegro chip(koszt 20zl). a to fiesta 1.1 niech nikt nie mowi ze to 1.8 pali mi przy tym tylko o 0.4l paliwa wiecej niz na poczatku wsumie 5 l tak srednio na 100 km ale ostatnio mam problem wyloczyl mi sie przycisk od pompy awaryjny i niewiem gdzie sie znajduje prosze o pomoc
 
Do góry