Mój laptop się strasznie grzeje. CO MAM ZROBIĆ?

Status
Zamknięty.

vladimir115

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Tak jak w temacie. Mój laptop osiąga straszliwe temperatury. Jest to ASUS N71JA. Kupiłem go w sierpniu 2010. Dałem ponad 3500 zł. Temperatury jakie osiąga po ok godzinie chodzenia na samym necie + Winamp, to (mierzone SpeedFanem):
HDD: 44C
Temp 1: 92 C
Core 0: 93 C
Core 1: 93 C.

Co mam zrobić żeby jakoś te temperatury pozmniejszać. Dodam jeszcze że bateria jest powoli na wykończeniu bo wyskakuje komunikat o wymianie baterii i czasami jak pracuje lapek na samej baterii to się wyłącza. Ale wydaje mi się że to nie ma nic wspólnego ponieważ gdy wyjmę baterie to też tak samo się grzeje.
Z góry dzięki za pomoc.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Najlepszym rozwiązaniem jest kupno podstawki chłodzącej.
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Możliwe że jest mocno zakurzony w środku, bądź coś ogranicza przepływ powietrza.
 

vladimir115

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Najlepszym rozwiązaniem jest kupno podstawki chłodzącej.

To jest laptop więc nie mam zamiaru wszędzie latać z podstawką która zbyt mała nie jest.

Możliwe że jest mocno zakurzony w środku, bądź coś ogranicza przepływ powietrza.

Co może ograniczać przepływ powietrza? Często go trzymam na kolanach czy też na łóżku, więc może to być przyczyną. A jak mam go wyczyścić jeśli jest zakurzony w środku? Bo odkurzaczem to chyba nie.
 

rozsypany

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Od czyszczenia elektroniki jest sprężone powietrze, można to kupić prawie w każdym sklepie komputerowym/supermarkecie. Jedynie przy wyciąganiu większej ilości kurzu przyda się odkurzacz, tyle że nie można przybliżać rury zbyt blisko elektroniki ze względu na to, że tworzą się tam niewielkie ładunki elektryczne, które mogą zaszkodzić sprzętowi.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Trzymanie laptopa na łóżku... A potem ludzie się dziwią, dlaczego 'nagle' laptop przestał działać.
Albo wyślij do serwisu na czyszczenie albo sam do rozkręć i porządnie w środku wyczyść.
 

drimo96

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
1. przeczyść laptopa dokładnie
2. kup sobie podstawkę chłodzącą
(polecam: zalman zm-nc1500 sam używam)
 

TutorialosTV

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Oprócz przeczyszczenia i kupna podstawki chłodzącej, najważniejszą rzeczą jest wymiana pasty termoprzewodzącej, która znajduje się miedzy procesorami, chipsetem, a radiatorem. Po latach kruszeje i nie ma już swoich właściwości.

Wpisz w google: demontaż i nazwa swojego laptopa lub desassembly i nazwa swojego laptopa.
Myślę, że znajdziesz jakiś blog lub film na youtube'ie z opisem jak naprawić Twój komputer.

Pozdrawiam
 

Mike44

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Południe
Dokładnie tak jak napisał TutorialosTV - wymiana pasty termoprzewodzącej to podstawa w takim przypadku.
Czyścić komputer wewnątrz powinno się raz do roku - sprężone powietrze + szczoteczka do zębów.

Jeżeli nie znasz się na tym, myślę że w serwisie nie skasują więcej niż 30-40zł za taką usługę.
W przypadku gdyby taki zabieg nie pomógł - sprawdź poprawność działania wentylatorów.
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Szczoteczka do zębów..hmm.. o tym jeszcze nie słyszałam.
Chciałabym czyścić sprężonym powietrzem, ale mam chyba jakieś beznadziejne, bo zupełnie nie widzę efektów. Może ktoś polecić jakąś dobrą firmę?
 
Status
Zamknięty.
Do góry