Mój Laptop ASUS

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam.

Posiadam laptop ASUS F5GLseries

INTEL PENTIUM DUAL CPU T3200 2.00GHz
Pamięć 3 GB
Grafika Grafa GeForce 8200M G 128

Czy da się wymienić kartę grafiki w laptopie?? czy ta jest dobra?? i jak coś ile kosztuje lepsza.
Gnębi mnie że ma tylko 128 da się jakos dokupić więcej czy coś??

Co mi da dokupienie pamięci Ram ?? czy coś wpłynie na kartę graficzną??

Proszę o odp na te dwa pytania.

Sorki nie znam się na laptopach, jak napisałem coś głupiego
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Ramy to ramy, k. graficzna to karta...
Ram masz wystarczająco i nic nie dokupuj..
A karta taka sobie... można oczywiście zmienić, zależy w co grasz..
Bo jeśli nie grasz w nowości to jest jak najbardziej OK.
 

t_rex

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Jak ostatnio miałem problemy z kompem, trafiłem tutaj i dość szybko mi naprawili (problem z napędem). Nie zdarli ze mnie bardzo i szybko naprawili, więc może zadzwoń/napisz do nich
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
co to ma być?? żałosna reklama sklepu?? na co mi to?? mi trzeba więcej mocy a nie naprawiać sprawny laptop:bag:

Też genialny plan jechać 200 km żeby mi grzebali w laptopie gdzie sklep w którym kupiłem mam 200 metrów od domu...

Rozdi jednak chciałbym wymienić tą kartę bo 128 to... mało;/ laptopa mam na gwarancji więc kupię część w sklepie gdzie kupiłem laptopa. Tylko co radzisz??? jakie karty wchodzą do laptopa?? jakieś specjalne?? chciałem się przyjrzeć np na allegro (al nie kupować tam) mniej więcej w jakich cenach latają. Gram sobie w Drivera 3 i wszystko mogę na full ale jak dam na "wygładzenie" szczegółów to tragedia;/ tnie się strasznie.
Grając w Hitmana Blood money mogę ustawić na średnio, ale tylko na rodzielczości 800 na 600 bo inaczej się tnie.
Mam też F.E.A.R i też nie mogę na full ustawić, gdzie w tych grach mój laptop spełnia wymagania;/ tylko grafika nie bardzo.
Aha gry mam oryginalne z sklepu nie piraty.
O F.E.A.R 2 nawet nie myślę bo nie pójdzie pewnie albo się będzie ciąć.

Jeszcze gry to olewka ale zajmuję się grafiką komputerową... jak projektuje w 3d to... no przy renderowaniu masakra;/ a to małe rzeczy są
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Sorry, że tak długo ale na wakacjach byłem.
Trochę trudno tu cokolwiek doradzić, gdyż Twoja karta graficzna jak sprawdziłem jest zintegrowana Czytaj tu
Mogę doradzić parę rzeczy, ale to nieopłacalne. No bo zauważ, że jeśli chcesz najprościej zrobić to kupujesz całą płytę główną... czyli jakby całe wnętrze zmienić- to by było całkowitą paranoją.
Po 2:
Zbyt dużego obszaru wolnego nie masz, znajdę jakąś kartę, która nie będzie droga ale.. może ona zacząć się grzać.. wentylacja nie nadąży i może zdarzyć się większa awaria, bądź wcale nie będą lepsze osiągi na tej karcie.. Skróci to też żywotność baterii.. więc dlatego odradzam.
Pozdrawiam :)
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Ogółem powiedzmy prawdę, laptopy nie są przystosowane do rozbudowy i tak naprawdę do gier. TO jest bardziej sprzęt biurowy itp.
Jeśli głównie tylko grasz to lepiej w komputer stacjonarny zainwestuj, za cenę laptopa kupisz dużo lepszą maszynę i możesz ja później rozbudować (jeśli oczywiście wiesz co kupujesz).
W Twoim przypadku, jeśli masz zintegrowaną grafikę, czyli GPU jest wlutowany w płytę główną (jak w sumie w większości laptopów) to nic z tym nie zrobisz.

Jedynie co to możesz zwiększyć ilość ramu, ale tez nie koniecznie, bo możesz mieć już wszystkie szyny zajęte więc musiał byś się jakiejś kości pozbyć na żecz innej, większe. Nie zwiększyło by to Ci także osiągów komputera, prawdopodobnie nawet tych nie wykorzystujesz w 100%.

Jaki system ? Jeśli Vista to zmień na XP, zyskasz nieco mocy z racji tego, że sam system będzie mniej wymagał.

Od razu uprzedzam pytanie które może nadejść jako następne, procesora także nie opłaca się wymieniać. Niby są one umieszczone już w podstawkach i można je wyciągnąć, ale raczej chłodzenie które masz tam zamontowane nie wystarczy, a innego raczej nie wsadzisz, nie będzie Ci pasować do obudowy.

Pozdrawiam
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Jeśli wspomniałeś już o systemie, to trzeba też zwrócić uwagę na komponenty, które w przypadku przejścia z Visty na XP mogą być niekompatybilne z systemem, co może spowodować jeszcze większe problemy. A nie zawsze znajdziesz odpowiednie sterowniki pod XP..
Pzdr ;)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
dzięki za rady, dzwoniłem do firmy ASUS i powiedzieli ze w tych modelach, jak i w większości nie da się wymienić karty graficznej. Powiedzieli ze mogę sobie kupić lepszego jak ten za słaby :bag: jasne ze mnie stać kupować co rok nowego laptopa za 3 tyś;/ trudno, nie gram jak uzalezniony, raz na rok i to moze nawet nie;] więc przeżyję. Mam teraz Driv3ra z biedronki:D hehe i śmiga
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Ja bym zabawę z częściami w laptopie sobie odpuścił , karta 128 trochę słaba ale zamiast nowego laptopa kupić PS3 lub Xbox 360 , aha i powiem jeszcze dobry elektronik jest wstanie zrobić naprawdę dużo , no chyba że ta karta jest zintegrowana z płytą
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
dzięki za rady, dzwoniłem do firmy ASUS i powiedzieli ze w tych modelach, jak i w większości nie da się wymienić karty graficznej...
Większość komponentów w laptopach jest wlutowanych (tzw. zintegrowane), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podmienić na nowszy model (jeśli jest kompatybilny). Czytałem kilka takich opisów w necie. Tylko trzeba mieć jakieś pojęcie, bo to trochę ryzykowne jest. A z własnych obserwacji wiem, że niektórym sprawia trudność posługiwanie się lutownicą :) Dlatego stwierdzenie, że "nie da się" jest nieprawdziwe.
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Dlatego stwierdzenie, że "nie da się" jest nieprawdziwe.

dokładnie jeśli ktoś się zna i potrafi to może naprawdę dużo , a w takim sklepie nie zrobią tego bo nie mieli by zysku , wola robić ludzi w balona i namawiać na lepszy sprzęt , dawno temu pamiętam jak poszedłem kupić wiatraki do PC , powiedzieli mi że już za 2 tys będę miał super pc a nie taki złom jak przedtem , za pół roku złożyłem sobie taki sam jaki mi proponowali za połowę ceny
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Jeśli element jest zintegrowany to nie trzeba mieć jakieś pojęcie tylko bardzo duże pojęcie i specjalny sprzęt aby coś w tym zrobić.
Ogółem takie zabawy są nieopłacalne po prostu, a że laptop jest narzędziem bardziej biurowym niż do gier to niema w nim takiej możliwości modułowych co w sprzętach stacjonarnych.
Sama idea laptopa to miniaturyzacja komputera stacjonarnego, a gdyby dodali dodatkowe złącza, obwody, płyty tylko po to aby można było modernizować laptop, to stał by się on o wiele grubszy i mniej poręczny.
Po za tym jego zasilacz tez ma ograniczoną moc, jak by ktoś chciał wstawić sobie wszystkie komponenty mocniejsze, to zwiększy się pobór mocy, wiec i zasilacz do wymiany... czyli macie komputer stacjonarny w droższym i słabszym wydaniu.

Dlatego jak ktoś chce grać tylko to jakaś konsola, jak grać i pracować na komputerze to stacjonarny, jak tylko głownie do pracy to laptop.

Pozdrawiam
 
Do góry