Modlitwa o miłość..

********

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Każdy czlowiek ma wolą wole i wolny wybór..To czy mozna modlić się o to by wybrana osoba odwzajemniła nasze uczucie? czy Bóg moze 'nakłonić' ją do tego, by odarzyła nas odwzajemnionym uczuciem? Modlitwa ogólnie o miłość-tak.. ale czy można o KONKRETNĄ osobę?


Chce tylko poznać Wasze zdanie na ten temat..
 
B

Bad Boy

Guest
Modląc się o to Bóg spełnić takiej prośby nie może.
Modląc się tak może się taka modlitwa spełnić ale.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Nie sądzę, żeby to coś dało.
Już chyba lepiej pomodlić się o szczęście dla tej osoby, o szczęście własne lub zapomnienie.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, miłość i owszem.
Więc módl się a dostaniesz to co dla Ciebie dobre.
 

Bańka wstańka

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, miłość i owszem.
Więc módl się a dostaniesz to co dla Ciebie dobre.

Jeszcze zależy jaka modlitwa. Myślę, że zdarzają się wypadki, iż ktoś modli się o coś co jest całkowicie sprzeczne z wolą Bożą. Kiedyś słyszałam jak dwóch chłopców się modliło za kolegę, z którym się pokłócili chwilę wcześniej: "Panie spraw, aby miał wypadek, gdy będzie wracał do domu".

Oczywiście jest to skrajny przypadek, aczkolwiek myślę, że nie taki rzadki również u dorosłych, nawet jeśli nie życzymy wprost źle tej osobie, to jednak intencja naszej modlitwy może wynikać głównie z naszego egoizmu. Trzeba uczyć się podchodzić do modlitwy w wiarą i wolnością, co do powierzanej intencji.

Jeśli chodzi natomiast konkretnie o temat tego postu, to myślę że lepiej modlić się o to, abym to ja była dobrze przygotowana do miłości i związku z drugą osobą, a tę drugą osobę jedynie polecać Bogu, bez "wymuszania jej miłości". Nigdy nie wiemy, czy to właśnie ta osoba jest nam dana, może dane nam jest jedynie zauroczenie tą osobą, abyśmy mogli się czegoś więcej o sobie i relacji z drugą osobą nauczyć.

Polecam zatem raczej taką modlitwę:

Powołałeś nas, Panie, do rozwoju. Pomóż mi wypełnić Twoje wezwanie. Spraw, abym się stała pełnym człowiekiem. Dopomóż mi rozwinąć we mnie moją kobiecość na miarę Twoich zamysłów. Przygotuj mnie do daru miłości, który mam z siebie złożyć wyznaczonemu mi przez Twoją dobroć człowiekowi. Daj mi moc uszczęśliwienia mojego towarzysza życia, żeby się na mnie nie zawiódł, żeby się nigdy nie musiał za mnie wstydzić, żeby mógł na mnie we wszystkim polegać. Przysposób mnie, Panie, do służby miłości.Amen
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Nie ma sensu się modlić o to, żeby jakaś siła zmieniła osobę. Taka zmanipulowana przez boga, czy inną istotę osoba przestaje być sobą. Chciałabyś, żeby Twój wybranek zatracił to co w nim cenisz przez tę manipulację i stał się ubezwłasnowolnioną lalką, która powtarza tylko "kocham Cię, kocham Cię..."? Miłości nie ma. Otwórz oczy.
 

rastafarii

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
Na samym początku trzeba zaznaczyć, że Bóg to nie koncert życzeń. Pomyśle, a to dzisiaj chce mieć to, czy tamto poprosze Boga to mi z nieba zleci wszystko czego pragne. Nie. To jedna sprawa. Jeśli chodzi o pragnienie milości, to przede wszystkim MY sami wybieramy to co jest dla nas dobre, Bóg może jedynie nas w jakiś sposób pokierować.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Miłość to dobro w najczystszej postaci. Pytasz, czy można się modlić o taki dar - tak, można.
Jednak, jakoby przy okazji, musisz pamiętać o dwóch sprawach:
- nawet Bóg nie może sprawić, by pokochał Cieibe ktoś, kto tego nie chce,
- modlitwie warto jednak dopomóc.
Pozdrawiam :)
 

aniamakrela11

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witajcie. Wydaje mi się, że ważne jest zaakceptowanie tego, czego Bóg od nas chce. To On nas powołał i to powołanie musi być zgodne z Jego wolą. Ostatnio na konferencji ksiądz mówił, że zawsze chciał być księdzem, ale nawrócił się, gdy spytał Boga, czy Bóg chce od niego kapłaństwa. Ważna jest modlitwa o odnalezienie powołania. Moja koleżanka była z facetem od kilku miesięcy i było kolorowo. Po pewnym czasie poprosiła Boga, aby i jej związkiem się zajął i albo niech go wspiera i buduje, albo rozwali. I od tej pory wszystko zaczęło się sypać. Okazało się, że koleś od początku ją okłamywał...
Miłość nie może być zła ( fanatyzm nie jest miłością ). Ale może być trudna i to bardzo.
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Tak, bo Bog nie tyle nie może kogoś skłonić do pokochania nas, bo jest wszechmogący, ale dal człowiekowi wolną wolę i nie ingeruje w nasze uczucia, jedynie może nas ukierunkowywać przez różne sytuacje w jakimś celu. O ile dobrze to rozumiem..

Za często liczymy na cuda, zamiast kiwnąć palcem. Modlitwa jest cenna, ale prośba o obdarzenie nas uczuciem przez konkretną osobę, często może być jak modlitwa o sprowadzenie na siebie nieszczęścia ;) lepiej jak już ktoś pisał modlić się o prawdziwą, szczęśliwą miłość, może to akurat będzie ta..
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Najlepiej jest prosić Boga o właściwą osobę do dalszego wspólnego życia.Wymaga to jednak pewnego czasu i trzeba Bogu zawierzyć i cierpliwie poczekać.Bóg mieszka przez swojego Ducha Świętego w każdej osobie,więc nie trzeba go daleko szukać.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Uważam, że modlitwa o miłość nie tyczy się tego, aby osobę X przyciągnąć do siebie nieziemską siłą, tylko aby, gdy już ta osoba X pojawi się na naszej drodze, rozpoznać czy to jest miłość.
 

wintell

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Marsjankowo ?...
Módl się po prostu o MIŁOŚĆ (do św. Józefa np.), a Bóg już zrobi to, co będzie dla Ciebie najlepsze. Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymaliście”: (Mk 11, 24) Nie zawsze jednak otrzymuje się dokładnie to o co prosiliśmy, to normalne. Jak już wspomniałam: otrzymujemy to co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem (choć czasem tego nie dostrzegamy i zamiast i tak z pokorą za to podziękować, mamy jeszcze pretensje), nigdy nie wiadomo co by się (też złego) mogło stać, gdybyśmy otrzymali to co chcieliśmy...
 
A

Aulelia

Guest
Religia chrześcijańska nie działa na zasadzie średniowiecznych amuletów, które używało się do rozkochania ukochanej osoby. Bóg może pomóc nam odnieść sukces, jednakże większość pracy musimy sami wykonać.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Czy modlitwa może pomóc? Tak. Jednak to nie jest tak, że modlitwa, pstryk i ta osoba się w nas zakochuje. Modlitwa może nas umocnić, podnieść naszą wiarę. Pomóc nam samym osiągnąć nasz cel. Jeżeli się naprawdę czegoś pragnie to można to osiągnąć. Jednak jeśli ten z wiązek miałby być po prostu niewypałem? Możliwe, że by się nie udało, ale to by znaczyło, że ta osoba jednak nie jest nam przeznaczona, często jest tak, że obdarzamy uczuciem osobę, z którą tak naprawdę nie byłoby nam dobrze... Itp. itd. To zbyt skomplikowane, za dużo możliwości ;), ale modlitwa naprawdę może pomóc osiągnąć cel, ale nie zmieni drugiej osoby tak żeby się w nas po prostu zakochała, tak jak już napisali poprzednicy.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Jeśli wierzysz w Boga, to modlitwa powinna przynieść Ci pewną swobodę. Może to Ci pomóc w wyrażaniu uczuć, ponieważ jesteś przekonany(a) o tym, że to Bóg kieruje Tobą i twoim szczęściem.
 

Galad

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałbym dodać wam otuchy i spojrzeć na sprawę szerzej.
Posłużmy się cytatami z biblii:
"Miejcie wiarę w Boga. Bo zaprawdę powiadam wam. Ktobykolwiek rzekł tej górze: podnieś się i rzuć się w morze, a nie wątpiłby w sercu swojem, leczby wierzył, że się stanie, co mówi, stanie się mu cokolwiek rzecze. Przetoż powiadam wam: o cokolwiek byście modląc się prosili, wierzcie, że otrzymacie, a stanie się wam. I gdy stoicie modląc się odpuścież, jeśli co przeciw komu macie, aby i Ojciec wasz który jest w niebiesiech, odpuścił wam przewinienia wasze. Bo jeśli wy nie odpuścicie i Ojciec wasz. który jest w niebiesiech, nie odpuści wam przewinień waszych"

Ten cytat potwierdza: MOŻNA SIĘ MODLIĆ O MIŁOŚĆ. Jest to także swoista instrukcja modlitwy. Mówi ona że trzeba wyrzec się grzechu, żalu i modlić się z czystym sercem, odpuścić tym którzy coś nam zawinili.

"Proście a będzie wam dane" -Wezwanie do modlitwy
"Bądźcie wytrwali w modlitwie" - Mowa o tym by modlić się regularnie i wytrwale.

"Miłość cierpliwa jest....wszystkiemu wierzy...we wszystkim pokłada nadzieję"
Chyba najlepszy cytat, który potwierdza że o miłość MOŻNA się modlić

Jeśli można modlić się o czyjeś nawrócenie, ( często myślimy że modląc się o to chcemy by ktoś zrobił coś wbrew swojej woli), to taka modlitwa jest nie tylko słuszna ale i konieczna. Można więc modlić się też za to by ktoś ciebie pokochał.
Nie chodzi tu o to by zrobił coś wbrew swej woli, na siłę, ale właśnie aby w swej wolności poczuł miłość do ciebie.

MOŻEMY SIĘ MODLIĆ NAWET O TO BY OSAMA BINLADEN POKOCHAŁ WSZYSTKICH LUDZI. (co prawda już nie żyje, ale to tylko przykład)
Są różne rodzaje miłości, o każdy z nich można się modlić:)


Ludzie nie rozumieją że modlitwa o miłość jest dobra. Modlimy się o rzecz dobrą. Miłość jest łaską od Boga, on może wlać ją każdemu do serca. Modlić się o dobro jest słuszne, jest to rzecz duchowa, nie materialna więc tym bardziej módlmy się o miłość.

Nie możemy kogoś nienawidzić i modlić się o miłość, musimy wpierw przebaczyć wszystko swym nieprzyjaciołom

Reasumując:

-Módl się by Bóg dał szansę aby twój wybranek cię pokochał. Módl się wytrwale, cierpliwie, wierz w moc modlitwy, akceptuj jednak wolną wolę drugiego człowieka i to że taka modlitwa może nie zostać wysłuchana.

Modlitwa jest najlepszą rzeczą, którą możesz wybrać, jeśli nie wiesz co masz zrobić. Bóg może wszystko:) POWODZENIA
 

Halutek

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Łódź
Można się modlić o miłość.. ale Bóg nie może zmusić (tak jak ktoś tu nazwał) osoby X do miłości... Modląc się o miłość, Bóg daje nam ją w różnej psotaci... Rodziny,przyjaciela, lub chłopaka bądź dziewczyny. Przynajmniej tak mi się wydaje.:)
 
Do góry