MMA

adk.

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o walkach na zasadach MMA. Jak odbieracie ludzi którzy trenują ten system walki?? :szuka:
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Co tu myśleć :D najkompletniejsza formuła pełnokontaktowej rywalizacji, coraz bardziej popularna w Polsce, pojawiają się nowe kluby, mnóstwo zawodów amatorskich takich jak liga shooto, almma, organizowane w zeszłym roku mistrzostwa Polski czy chociazby shidoliga, bardziej profesjonalne gale takie jak bałtycki sztorm czy zawodowa gala KSW świadczą o dynamicznym rozwoju tego sportu w naszym kraju.

Sport który nie każdemu się podoba, gdyż jak to zwykle mówia przeciwnicy MMA - jest zbyt brutalny lub też nudny na glebie. Co do brutalności to nie wiem czy aż tak brutalny, dużo bezpieczniejszy od boksu gdzie przez 12 rund zbiera się głównie uderzenia na głowę, duży odsetek walk kończy się przez poddanie lub interwencje sędziego więc głowa ma sie troche lepiej w stosunku do typowo uderzanych formuł. Co do KO to jest o to dużo łatwiej ze względu na małą powierzchnię rękawic, o tym akurat sam sie przekonałem jak walczyłem na Lidze Shooto, więc nie trzeba być dobrym puncherem jak w boksie zeby znokautować przeciwnika, ciosy wyrządzają dużo wiecej szkód.

Co do parteru w MMA to moim zdaniem to główna część i nieodłączna tej formuły dla kogoś kto nie ma o niej pojęcia będzie mówił ze ta strefa walki jest nudna i wygląda gejowsko, jednak wystarczy jeden trening takiej osoby z dobrym parterowcem zeby zmienił zdanie.

MMA to świetny sport, zgromadził największą smietankę zawodników z całego świata w kilka organizacji. Oglądalność na świecie jest bardzo duża momentami w stanach większa niż boks zawodowy.

Treningi są równiez świetne bardzo wymagajace i wykańczające, polecam każdemu bez względu na wiek, czy to będzie trening dla samoobrony, czy trenowanie rekreacyjne czy z nastawieniem na starty MMA to w tej chwili najlepiej odwzorowująca prawdziwą walkę formuła sportowa.
 

Atryda

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
328
Punkty reakcji
1
Zgadzam się ze wszystkim co napisał N_H_B. To dyscyplina najbardziej zbliżona do walki ulicznej. Ja osobiście wolę oglądać K1.
 

StopaMnieBoli

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
59
W zasadzie N_H_B w skrocie ujal wszystko, co najwazniejsze jest w tym sporcie. W Polsce MMA staje sie coraz popularniejsze ze wzgledu na jako taka promocje w mediach, gale KSW, ktora doczekala sie transmisji live w tv. Ale najbardziej popularnym sportom walki jak boks raczej jeszcze dlugo nie dorowna, co ma odzwierciedlenie chociazby w zarobkach zawodnikow.
 
X

xZx

Guest
Nie zapomnijcie o naszych Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej MMA :)
 
Do góry