MMA vs KUNG FU ETC.

tra-szakal

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Witam.
Otóż od dłuższego czasu wybieram się na jakiegoś rodzaju sztuki walki.
Interesuję się głównie tymi wschodnimi, ale od niedawna pojawiło się znane nam przede wszystkim przez Pudzianowskiego MMA - mieszane sztuki walki, jak dla mnie to po prostu "walki uliczne".
Teraz nasuwa się pytanie... na co bardziej opłaca się chodzić? Kto? Człowiek trenujący mma czy np. kung fu ma większe szanse?
Wielu moich przyjaciół chodzi na mma i sobie to chwali, krytykując "taneczne bajki" jak to nazywają, czyli wschodnie sztuki walki, a chwalą mma jako prawdziwą, realną walkę. Niestety nie znam nikogo, kto chodziłbym na karate, kung-fu itd. kto wyraziłbym swoją opinie na ten temat.
Czy ktoś może tutaj się wypowiedzieć?
Tak na marginesie, widziałem wiele filmików walk na np. yt, w których trenujący kung fu, czy karate leżał pod naciskiem typowego trenującego mma człowieka.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Jakieś błędne pojęcie masz, co do walk ulicznych. Of kors, można zastosować MMA na ulicy, ale nie polecam cwaniakować bez powodu. :] Co innego w kwestii samoobrony - tutaj mieszane sztuki walki są wg mnie bardzo skuteczne, bo przekrojowe. Kung-Fu nie ma startu, chociaż wiele zależy także od osoby. Słabo wytrenowany zawodnik MMA zostanie złożony przez zaawansowanego gościa trenującego Kung-Fu. Wg mnie powinieneś zapisać się na MMA, pełno jest klubów tego typu, na pewno coś znajdziesz.

Może jeszcze odniosę się do wspomnianego przez Ciebie karate - ta sztuka wg mnie jest dość skuteczna, wielu zawodników MMA bazuje na niej i odnosi sukcesy.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Przede wszystkim MMA obejmuje także wspomniane wschodnie sztuki walki(właściwie MMA obejmuje prawie wszystkie sztuki walki). W większości klubów "MMA" to po prostu treningi łączące style stójki i parteru. Najczęstszym połączeniu jest jiu-jitsu(parter) i muay thai(stójka), czasami też kickboxing z jiu-jitsu.

Jeżeli chcesz uprawiać sport do samoobrony, wybierz MMA. Jeżeli chcesz nabrać kondycji i czerpać przyjemność z wysiłku, wybierz karate.
 
C

compton_style

Guest
Wiele osób poleca MMA, bo jest bardziej uniwersalne i trenując mma, wiesz jak się zachowywać w kilku płaszczyznach, nie tylko stojąc, ale leżąc na plecach np. Co do takich tradycyjnych stylów, to polecam muay thai, na ulicę jest naprawdę zabójczo skuteczne, a podstawy są proste do opanowania.
 

Bud Light

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
212
Punkty reakcji
5
porównywanie MMA i KUNG FU nie ma najmniejszego sensu. Przede wszystkim MMA ma to kombinacja wielu stylów walki które są łatwe do wykonania i jednocześnie skuteczne. Kung fu to kultura i tradycja. Kiedyś modne były walki w stójce teraz to się zmieniło.

Mnie jara sambo, bjj, zapasy bo jednym chwytem możesz unieruchomić przeciwnika. Od jakiegoś czasu chodzę na Muay Thai i nie żałuję chociaż nie ma tam walki w parterze. Po części jest właśnie to co lubię- jedno dobre kopnięcie, uderzenie kolanem/ łokciem i gleba. Moim zdaniem MT jest bardziej efektowne niż te style które dominują w MMA, przy tym zabójczo skuteczne. Pod względem efektowności nic chyba nie przebije Teekwondo.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Moim zdaniem MT jest bardziej efektowne niż te style które dominują w MMA, przy tym zabójczo skuteczne.
Eee? Przecież stylem bazowym zawodnika MMA może być właśnie MT, nie jest powiedziane, że musi to być np. BJJ.
Pod względem efektowności nic chyba nie przebije Teekwondo.
Taekwondo. Mam nadzieję, że to literówka? :p
 

Bud Light

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
212
Punkty reakcji
5
Eee? Przecież stylem bazowym zawodnika MMA może być właśnie MT, nie jest powiedziane, że musi to być np. BJJ.

Taekwondo. Mam nadzieję, że to literówka? :p


Do MMA świetnym połączeniem jest kung fu + np bjj czy judo. Czy tak jak piszesz podstawa MT + dodatek bjj. Tak przecież wyglądają typowe treningi MMA- dobry styl w stójce + dobry styl w parterze. Nie znam jednego stylu walki który jest świetny zarówno w parterze jak i w stójce.

Z TKD to literówka. Nigdy głębiej nie wnikałem w ten styl, po prostu bardzo podoba mi się kopnięcia z tego stylu.

MT jest raczej rzadko spotykane w MMA. Ani na naszych KSW ani na k1 nie często widuje się zawodników trenujących typowe MT. Ani na KSW ani na k1 ani w typowym MMA nie widziałem charakterystycznych dla MT uderzeń łokciem, uderzenia kolanem może i są ale niewiele przypominają te z MT. Może to wina przepisów, jeśli tak to dyskryminują zawodników MT :p
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
MT jest raczej rzadko spotykane w MMA. Ani na naszych KSW ani na k1 nie często widuje się zawodników trenujących typowe MT. Ani na KSW ani na k1 ani w typowym MMA nie widziałem charakterystycznych dla MT uderzeń łokciem, uderzenia kolanem może i są ale niewiele przypominają te z MT. Może to wina przepisów, jeśli tak to dyskryminują zawodników MT :p
Pierwsze przykłady z brzegu: Thiago Silva, Wanderlei Silva, Anderson Silva (dużo tych Silvów :p) to zawodnicy trenujący między innymi MT, występujący w MMA, odnoszący sukcesy, także nie wymyślaj. Poza tym, w MMA nie ma czegoś takiego jak typowe MT. Przechodzisz trening przekrojowy, w którego skład może wchodzić tajski boks, no i często wchodzi, ale to już zależy od sekcji. Mówisz, że nie widziałeś uderzeń charakterystycznych dla Muay Thai... ok, w takim razie niedostatecznie dużo razy oglądałeś gale UFC.
Do MMA świetnym połączeniem jest kung fu + np bjj czy judo.
Niestety, nie widziałem jeszcze zawodnika, który byłby tak trenowany i coś osiągnął w MMA. :) Kung fu to niemal taka rzadkość w mieszanych sztukach walki, jak ninjutsu.
 

Kaflok

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Pod względem efektowności nic chyba nie przebije Teekwondo.
Oj Capoeira przebije ( :

MMA... Jeżeli chcesz kogoś w szybki sposób rozłożyć na ulicy polecam Krav Mage, dlatego, że żaden cios nie dorówna kopnięciu w członka, bądź włożeniu palca w oko, a przecież wątpię, żeby jakiś typek z nożem chciał się z Tobą bić wg. zasad emm... "UFC, KSW, etc."


PS. MMA, to nie Sztuka Walki.
 

Aluno

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Dokładnie walka na ulicy to nie MMA. Tu nie ma zasad. Może być jeden przeciwnik, albo 5 typów z nożami. Na, ulicę nie ma bardziej, lub mniej przydatnej walki. Tu liczy się człowiek, jego zaangażowanie i duch walki.
 
C

compton_style

Guest
To prawda, że na ulicy nie ma jednego systemu, który jest w 100 % skuteczny. Możesz być mistrzem jakiejś sztuki walki, ale wyskoczy ci ktoś z pałką lub nożem i nic z twoich umiejętności.
 

Seiken

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
True.Na ulicy masz zbyt wiele czynnikow wplywajacych na walke . mi.n ilosc przecinikow , to czy jestes na otwartej przestrzeni , to czy razi cie swiatlo , czy jest slisko , wilgotno , wszystko . Czlowiek wybiera zazwyczaj jedna sztuke walki ktora staje sie dla niego podwalina do rozwoju dalszych zainteresowan . Dalej juz zaczynasz kombinowac widzac czego ci brakuje . Kung fu to miekka sztuka walki a zarazem trzeba liczyc sie z tym ze wiekszosc innych sztuk wywodza sie wlasnie z niej. Sztuka walki to sposob na zycie a rozne formuly ,systemy walki a takze sporty sa do osiagniec sportowych. W MMA zdobedziesz kondycje bardzo szybko ale nie mozesz sie rownac z mistrzem kung-fu co juz cwiczy 60 lat . Tych rzezy nie da sie porownac . Kazda sztuka walki , kazdy sport walki ma swoje zalety i wady. Cwiczenie tego daje ci podwaliny do walki ale to ty walczysz . Czlowiek walczy a nie styl . Jezeli ktos mi powie ze MMA jest najepsze na ulicy to sie nie zgodze. Bo mozesz byc mistrzem swiata ale jak nie umiesz sie odnalesc na ulicy w trakcie walki to na nic twoje umiejetnosci . Brak w tym cwiczenia umyslu i swiatopogladu czego nie brakuje w sztukach walki . Jezeli zapisujesz sie na sztuke walki to nie licz na szybkie wyniki , tym co sie to nudzi ida trenowac zazwyczaj sporty walki
 

kungfulee

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
warszawa
True.Na ulicy masz zbyt wiele czynnikow wplywajacych na walke . mi.n ilosc przecinikow , to czy jestes na otwartej przestrzeni , to czy razi cie swiatlo , czy jest slisko , wilgotno , wszystko . Czlowiek wybiera zazwyczaj jedna sztuke walki ktora staje sie dla niego podwalina do rozwoju dalszych zainteresowan . Dalej juz zaczynasz kombinowac widzac czego ci brakuje . Kung fu to miekka sztuka walki a zarazem trzeba liczyc sie z tym ze wiekszosc innych sztuk wywodza sie wlasnie z niej. Sztuka walki to sposob na zycie a rozne formuly ,systemy walki a takze sporty sa do osiagniec sportowych. W MMA zdobedziesz kondycje bardzo szybko ale nie mozesz sie rownac z mistrzem kung fu warszawa co juz cwiczy 60 lat . Tych rzezy nie da sie porownac . Kazda sztuka walki , kazdy sport walki ma swoje zalety i wady. Cwiczenie tego daje ci podwaliny do walki ale to ty walczysz . Czlowiek walczy a nie styl . Jezeli ktos mi powie ze MMA jest najepsze na ulicy to sie nie zgodze. Bo mozesz byc mistrzem swiata ale jak nie umiesz sie odnalesc na ulicy w trakcie walki to na nic twoje umiejetnosci . Brak w tym cwiczenia umyslu i swiatopogladu czego nie brakuje w sztukach walki . Jezeli zapisujesz sie na sztuke walki to nie licz na szybkie wyniki , tym co sie to nudzi ida trenowac zazwyczaj sporty walki

po części z Tobą się nie zgodzę, jeżeli wziąć pod uwagę 2 osoby, które zaczynają swoją przygodę, powiedzmy trenują około 3 miesięcy to uważam, że osoba trenująca mma bez problemu poradzi sobie z kung fu
także trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Na dobrą sprawę, znajomość Krav Magi wystarczyłaby na ulicy - oczywiście nie mówię o pierdołach, ale o solidnej znajomości tego systemu. No ale żeby trenować to, trzeba mieć wystarczającą wytrzymałość - słyszałem, że na wstępie napieprzają po czułych punktach, żeby uniewrażliwić w miarę możliwości na ból. Słyszałem, nie wiem jak jest w rzeczywistości.

Sęk w tym, że wszystko dobrze opanowane może być zabójcze na ulicy. Czy to Krav Maga, czy to Capoeira, czy to Taekwondo, czy Torebkowa Przemoc Moherowej Armii.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
jak to mawia mój trener: parter jest ok czy tam kopnięcia ale jak dobrze przypier**lisz z ręki to ani jednego ani drugiego już nie ma :) więc ja stawiam na boks
 
B

bone1906

Guest
Niezbyt sensowne jest porównywanie Kung Fu do MMA - przede wszystkim dlatego, że kung fu to tylko stójka. Ktoś trenujący mma widząć, że nie daje sobie rady z gościem kung fu w stójce, go przewróci i tam bez problemu skończy.
 
Do góry