Mistrzowie Kryminałów

W

wiki9969

Guest
Zdecydowanie A. Christie. Uwielbiam jej książki. Czasami zdarza mi się wrócić do przeczytanej już książki i choć wiem jak ona się skończy to i tak świetnie się bawie czytając ją. Polecam książki jej autorstwa, bo naprawdę warto je przeczytać. :)
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Coben i tylko Coben!
smile.gif

A z rodzimych twórców ostatnio Mariusz Czubaj mi podszedł
smile.gif

To prawda! Jeśli o rodzimych mowa to mogę z czystym sercem polecić Vincenta Severskiego (to pseudonim autora). "Nielegalni" i "Niewierni" - kryminał szpiegowski napisany przez byłego pułkownika tajnych służb. Opisuje autentyczne sytuacje, które miały miejsce na misjach, ale nie ujawnia które to fakty a które to fikcja literacka ;) Wszystko jest mega intrygujące....
 

Attachments

  • niewierni_wys500.jpg
    niewierni_wys500.jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 11

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Mój tata uwielbia Severskiego :), generalnie to za dużo nie czyta bo nie ma kiedy dlatego się zdziwiłem, że już drugą część kupił. A to są spore tomy. Nie mam pojęcia co jest w drugiej części, pierwszą czytałem i mam pozytywne zdanie, Trzeba docenić to, ze Severki pisze o czym na czym się zna.
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
Brzmi fajnie - ja chętnie przeczytam coś co nie jest bajka o Bondzie :) Taka historia polskiego szpiega wydaje się interesujaca. Ja ostatnio przeczytałam "Chińczyka". Cenię kryminały z tej serii, ale chetnie charatnę cos rodzimego.
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Niesamowite jest to, że tak mało wiemy o działaniach wywiadu - wiadomo, że to jest tajne, ale misje, które działy się powiedzmy 20 lat temu powinny być odtajnione - nie sądzicie. Bardzo mi się podobają opisy szpiegów zrobione przez Severskiego, a intrygi dodaje świadomość, że opisuje prawdziwych ludzi, którzy wśród tajniaków są rozpoznawalni ;) Może nawet mijamy ich na ulicach...
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Znawcą nie jestem, ale mistrzem kryminału jest dla mnie Stieg Larsson, autor trylogii "Millenium". Szkoda tylko, że nie dożył chwili swego tryumfu, i że nie doczekamy się kolejnych jego powieści.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Znawcą nie jestem, ale mistrzem kryminału jest dla mnie Stieg Larsson, autor trylogii "Millenium". Szkoda tylko, że nie dożył chwili swego tryumfu, i że nie doczekamy się kolejnych jego powieści.
Dla mnie też, ale niestety już go więcej nie poczytamy... W sensie nowości przynajmniej. Straszne, podobno jego śmierć nie była przypadkiem...

Skoro ten Severski tak,jak piszecie naprawdę był tajniakiem to czy nie boi się o tym pisać? Ktoś może chcieć go dopaść tak sobie myślę...
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Bal lerina - właśnie dlatego pisze pod pseudonimem.:) Vincent Severski to nie jest prawdziwe imię i nazwisko, zresztą podejrzewam, że to które ma w dowodzie też pewnie kilka razy się zmieniało. Od kiilku lat nie jest już czynnym agentem, więc może raczej pisać spokojnie. Pewnie całe życie będzie musiał uważać na swoje bezpieczeństwo ale to juz ryzyko wpisane w zawód. Teraz jak o tym myśle, to muszę przyznać, że czyta się nieziemsko ale chyba nie chciałbym takiego życia. Wole spokój.
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Facet ma za sobą 30 lat służby i był oficerem rangą więc myślę, że doskonale wie co może się stać i raczej gdyby było to realne zagrożenie to by się nie pchał na widelec. Może też być tak, że ma "plecy" - dostał przecież odznaczenie od Obamy...
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Jest jeszcze jeden pisarz, który jest w podbnej sytuacji - Robert Karjel. :) To jest Szwed, który był/jest (nie jestem pewien, czy jeszcze służy) pilotem wojskowym, który walczył np, z tym piratami Somalijskimi. Trochę mi te dwie postacie burzą obraz pisarza, który siedzi nad wielkim biurkiem z cygarem w ustach i wymyśla historie. :)
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
Jest jeszcze jeden pisarz, który jest w podbnej sytuacji - Robert Karjel. :) To jest Szwed, który był/jest (nie jestem pewien, czy jeszcze służy) pilotem wojskowym, który walczył np, z tym piratami Somalijskimi. Trochę mi te dwie postacie burzą obraz pisarza, który siedzi nad wielkim biurkiem z cygarem w ustach i wymyśla historie. :)
Nie słyszałam o nim, ale może ciekawie pisać skoro ma takie doświadczenia życiowe. A co napisał? Skandynawskie kryminały mają bardzo fajny klimat. Bardzo lubię Larsona za tło społeczne i niesamowite napięcie jakie buduje, także to już na wstępie jest dla mnie plus.
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
kimbra napisał:
Jest jeszcze jeden pisarz, który jest w podbnej sytuacji - Robert Karjel. :) To jest Szwed, który był/jest (nie jestem pewien, czy jeszcze służy) pilotem wojskowym, który walczył np, z tym piratami Somalijskimi. Trochę mi te dwie postacie burzą obraz pisarza, który siedzi nad wielkim biurkiem z cygarem w ustach i wymyśla historie. :)
Nie słyszałam o nim, ale może ciekawie pisać skoro ma takie doświadczenia życiowe. A co napisał? Skandynawskie kryminały mają bardzo fajny klimat. Bardzo lubię Larsona za tło społeczne i niesamowite napięcie jakie buduje, także to już na wstępie jest dla mnie plus.
A oni tak mogą sobie zdradzać tajemnice wojskowe? Przeciez to wywiad, to sie chyba nie przedawnia. Jestescie pewni, ze to nie fikcja literacka?
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
annaKot napisał:
Jest jeszcze jeden pisarz, który jest w podbnej sytuacji - Robert Karjel. :) To jest Szwed, który był/jest (nie jestem pewien, czy jeszcze służy) pilotem wojskowym, który walczył np, z tym piratami Somalijskimi. Trochę mi te dwie postacie burzą obraz pisarza, który siedzi nad wielkim biurkiem z cygarem w ustach i wymyśla historie. :)
Nie słyszałam o nim, ale może ciekawie pisać skoro ma takie doświadczenia życiowe. A co napisał? Skandynawskie kryminały mają bardzo fajny klimat. Bardzo lubię Larsona za tło społeczne i niesamowite napięcie jakie buduje, także to już na wstępie jest dla mnie plus.
A oni tak mogą sobie zdradzać tajemnice wojskowe? Przeciez to wywiad, to sie chyba nie przedawnia. Jestescie pewni, ze to nie fikcja literacka?



Nie przypuszczam, aby mogli zdradzać tajemnice wojskowe. Co jednak nie wyklucza, że jego historia może być jedną z nich inspirowana. Człowiek z takim doświadczeniem, raczej ma co pisać na ten temat. Nie jest zabronione "teoretyzowanie" co mogłoby się stać nie poparte konkretnymi faktami lub nazwiskami. Człowiek zajmujący się część życia jedną dziedziną pisząc książkę na pewno poradzi sobie lepiej w temacie, który jej dotyczy.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Nie no zdradzać tajemnicy wojskowej na pewno nie mogą, w książkach się nie mogą pojawiać autentyczne nazwiska czy fakty, które mogłyby narazić jakoś wojsko na ujawnienie tajemnic. Ale inspiracje, anegdoty czy sama otoczka życia w wojski na pewno się pojawia. Podejrzewam, że autor, który ma takie doświadczenia na pewno potrafi ciekawie to przedstawić. Ja zresztą szwedzkie kryminały deceniam najbardziej za tło, niby bardzo przykładne społeczeństwo a ma wiele ciemnych stron w swojej historii.
 

Magdalena221

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Dziękuję Kimbra za powtórzenie mojej wypowiedzi :D Pewnie teraz będzie bardziej zrozumiała :p Ale co do odwołania się do Szwecji to również się zgadzam. Jednak wszędzie dzieją się rzeczy, nad którymi nie da się sprawować kontroli. Podobno ludzie z natury są źli a idąc tym tropem, system niewiele może zmienić w takich uczynkach, o których właśnie powstają książki :p
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Jako takich tajemnic to nie, ale przecież kto się skapnie co jest prawdą, a co nie? :D

Tylko z tego z jest w opisie tej jego książki - "Szwed, który zniknął", to nie będzie specjalnie o jakiś wątkach z jego pracy. Sam autor był pilotem wojskowym, a jego bohater ma być policjantem śledczym, który jedzie do USA, żeby pomóc FBI w przesłuchaniach kolesia, który mógł być terrorystą ze Szwecji, tak jak bohater.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
Jako takich tajemnic to nie, ale przecież kto się skapnie co jest prawdą, a co nie? :D

Tylko z tego z jest w opisie tej jego książki - "Szwed, który zniknął", to nie będzie specjalnie o jakiś wątkach z jego pracy. Sam autor był pilotem wojskowym, a jego bohater ma być policjantem śledczym, który jedzie do USA, żeby pomóc FBI w przesłuchaniach kolesia, który mógł być terrorystą ze Szwecji, tak jak bohater.
Mrówa85 napisał:
Jako takich tajemnic to nie, ale przecież kto się skapnie co jest prawdą, a co nie? :D

Tylko z tego z jest w opisie tej jego książki - "Szwed, który zniknął", to nie będzie specjalnie o jakiś wątkach z jego pracy. Sam autor był pilotem wojskowym, a jego bohater ma być policjantem śledczym, który jedzie do USA, żeby pomóc FBI w przesłuchaniach kolesia, który mógł być terrorystą ze Szwecji, tak jak bohater.
Magdalena możesz na mnie liczyć :).Wątek terroryzmu bardzo na czasie i to w sumie fajny element w fabule. W kryminałach często zbrodnia jest takim trzonem wokół którego toczy się akcja, a tutaj widzę fabuła będzie bardziej rozbudowana a watki polityczny i społeczne.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
kimbra napisał:
Jako takich tajemnic to nie, ale przecież kto się skapnie co jest prawdą, a co nie? :D

Tylko z tego z jest w opisie tej jego książki - "Szwed, który zniknął", to nie będzie specjalnie o jakiś wątkach z jego pracy. Sam autor był pilotem wojskowym, a jego bohater ma być policjantem śledczym, który jedzie do USA, żeby pomóc FBI w przesłuchaniach kolesia, który mógł być terrorystą ze Szwecji, tak jak bohater.
Mrówa85 napisał:
Jako takich tajemnic to nie, ale przecież kto się skapnie co jest prawdą, a co nie? :D

Tylko z tego z jest w opisie tej jego książki - "Szwed, który zniknął", to nie będzie specjalnie o jakiś wątkach z jego pracy. Sam autor był pilotem wojskowym, a jego bohater ma być policjantem śledczym, który jedzie do USA, żeby pomóc FBI w przesłuchaniach kolesia, który mógł być terrorystą ze Szwecji, tak jak bohater.

Magdalena możesz na mnie liczyć :).Wątek terroryzmu bardzo na czasie i to w sumie fajny element w fabule. W kryminałach często zbrodnia jest takim trzonem wokół którego toczy się akcja, a tutaj widzę fabuła będzie bardziej rozbudowana a watki polityczny i społeczne.
No dobra, a jest jakiś drobny romansik?... Szpiedzy, tajniacy i detektywi są tacy seksi... :>
 
Do góry