Mikrofala

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
badania nad energia mikrofalową dawno już wykazaly ze nie jest niezdrowa, wiec moze schowajmy te zabobony do szuflady :p
Mam, firmy Bosch, do odgrzewania obiadkow, szybkich zapiekajek itp idealna


To nei zabobony...
MIkrofalowka wytwarza fale ktore poruszaja czasteczki...wytwarza ,,drgania,,
trzeba poczekac az przestanie drgac wtedy juz mozna jesc i to nei jest az tak bardzo szkodliwe tyle ze wszystko po takim czasie wystyga wiec bez sensu.

TAk czy siak jest nie zdrowe,wole juz podgrzac w piekarniku lub na patelni lub w garku :)
 

jacek1985

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Używaliscie kiedys mikrofali do kasowania zawartości płyt cd? Polecam:)
 

Attachments

  • cd.zip
    270,8 KB · Wyświetleń: 73

sunrise_girl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
1
Ja używam mikrofali ale co najśmieszniejsze głównie do robienia popcornu:p bo uwielbiam popcorn z mikrofali;p czasem mi się zdarzy podgrzać kakao czy coś, kawałek pizzy ale ogólnie mało korzystam, a rodzice kupili jakiś czas temu fajną, bo fajną - http://www.electro.pl/produkt-ZELMER_Kuch_...-29317,537.html


a teraz stoi sobie najczęściej:p i co nie zrobi to dowygląda:p CO do jedzenia, czy jest zdrowe czy nie to przypuszczam, ze średnio aczkolwiek szczerze mówiąc nigdy nie sprawdzałam tego ani nie czytałam o tym:)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
sądzę, że rozwiązania najnowszej generacji niwelują te negatywne kwestie związane z użytkowaniem mikrofal :) ja też głównie używam do takich rzeczy jak sunrise :) ale marzy mi się możliwość normalnego przyrządzania potraw w mikrofali :)
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
To nei zabobony...
wytwarza fale ktore poruszaja czasteczki...wytwarza ,,drgania,,
trzeba poczekac az przestanie drgac wtedy juz mozna jesc i to nei jest az tak bardzo szkodliwe tyle ze wszystko po takim czasie wystyga wiec bez sensu.

TAk czy siak jest nie zdrowe,wole juz podgrzac w piekarniku lub na patelni lub w garku :)
Ehh... po pierwsze, drgają cząsteczki wody z częstotliwością kilku Ghz.
Po drugie mikrofale pobudzają je do drgania przez przekazywanie im swojej energii.
Po trzecie (najlepsze :D ) drganie cząsteczek to temperatura, jeśli przestaną drgać, to osiągną temperaturę zera absolutnego. Wiec pisząc że mamy zaczekać, aż przestaną drgać, piszesz ze mamy zaczekać aż nam obiad wystygnie :lol:

I żeby was trochę postraszyć, satelity wysyłają na powierzchnię ziemi promieniowanie mikrofalowe (np. odbiorniki GPS tak działają). Więc bardziej szkodliwe są one, niż żarcie z mikrofalówki.

Promieniowanie mikrofalowe jest tylko sposobem przekazania energii. Jedzenie mogło by się stać niebezpieczne, jeśli byśmy je podgrzewali promieniowaniem jonizującym.

Pozdrawiam
 

lexavanti

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Mam DAEWOO
Korzystam często
a co do zdrowotności to jedzienie jest zdrowe. Niezdrowe są wytwarzane promieniowanie podczas pracy urządzenia (min. 1m podczas pracy)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
z całym szacunkiem, ale w takiej sytuacji to życie jest niezdrowe... z każdej strony otaczają nas urządzenia emitujące takie czy inne g... używanie telefonu jest podejrzewam bardziej szkodliwe niż praca mikrofali...
a widzieliście może takie oto cudo? nie dość, że pięknie wygląda, to jeszcze łączy w sobie funkcje piekarnika, mikrofali, parowaru i grilla :D no brzmi przecudnie :D
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Ten piekarnik to w sumie nic specjalnego. Został dodany termoobieg (raczej wiecie co to), po za tym posiada normalnie mikrofale i grzałki, czyli to co każda mikrofalówka.
Ewenementem jest dodanie lamp (najprawdopodobniej kwarcowych) które emitują światło podczerwone i nim podgrzewają jedzenie.

Ogółem zwykła mikrofalówka z dodanym termoobiegiem i lampą podczerwoną.

Czy zdrowe ? Tak samo zdrowe jak inne mikrofalówki, niema większego znaczenia czy podgrzewamy światłem podczerwonym czy mikrofalami. Może światło podczerwone jest bezpieczniejsze (ale nie na oczy!), ale to tylko z technicznego punktu widzenia, nie chodzi o "napromieniowanie jedzenia" czy inne wynalazki.

Pozdrawiam
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
mówisz tylko termoobieg... a jednak jest to coś co zmienia wszystko :)
no dla mnie musi być to trochę inne, jeśli takie jedzonko z tego wychodzi:
1300636887grillowanie.jpg

ze zwykłej mikrofali nigdy czegoś takiego nie widziałam...
chciałabym móc to przetestować :D
 
I

impresja_switu

Guest
Mam mikrofalówkę w domu - zepsutą już od paru lat i nikomu nie spieszno do jej naprawy;) Za to ta, ktorą mam w mieszkaniu z innymi studentami jest używana cały czas;) Moim największym wyczynem w tej kwestii było podgrzewanie klusek na parze. Nie chciałam tracić cennego czasu na "zmiękczanie" ich na parze, więc postanowiłam poeksperymentować. Cóż, okazało się, że zrobiły się z nich grzanki. Były tak samo twarde i nieprzyjemne podczas jedzenia. Chciałam zoszczędzić czas:/
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Bo mikrofalówka działa trochę inaczej, wszystko co zawiera wodę zostanie podgrzane, czyli próbując podgrzać na parze kluski, podgrzewałeś wodę i kluski naraz :D
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
no to fakt :)
a ADI - widziałeś w tym piekarniku bajer właśnie z gotowaniem na parze? :) fajny bajer z tym talerzem...
 

murgrabia

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja osobiście lubie Whirlpoola. Mam zaufanie do tej marki. Nigdy sprzęt od nich mi się nie psuł. Mikrofala to dobry wynalazek. Wracam późnym wieczorem i szybko można coś przekąsić. Posiadam niezbyt skomplikowany model. I jestem w pełni z niej zadowolony. No i jest mała porównując do pierwszego modelu mikrofali, która mierzyła 1.80 m i ważyła 340 kg :) W takiej to i bym strusia przyrządził:) Ale to inne czasy były. Moja za to mała i zgrabna. Zresztą zobaczcie sami jaką posiadam
http://www.electro.pl/produkt-WHIRLPOOL_Ze...how_description
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
Wsadź zapaloną zapałkę i włącz (powstanie kulka plazmy).
Wsadź żarówkę a Ci się zapali (ale po chwili przepali).
Wsadź neonówkę a się zaświeci (potem się przegrzeje i pęknie).
Wsadź jajko, a wybuchnie (tylko potem trzeba sprzątać :) ).
Wsadź papier... a nic się nie stanie :D .
Wsadź metal a się zacznie iskrzyć (możliwość uszkodzenia mikrofalówki!).

I wiele innych... kto co woli, pomysłów co niemiara, a jeszcze więcej to co można z niej zbudować... BB)

Pozdrawiam
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Pożyteczna, a zarazem niebezpeczna jest mikrofala, oczywiści jak sie ja użytkuje niezgodnie z przeznaczeniem...podobaja mi sie mikrofale srebrne, kiedys były tylko białe, teraz nawet imitujące mosiądz można dostać.
 

sunrise_girl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
1
Adi - mistrzu - no no no :) pomysłów tak, co nie miara - oglądałam kiedyś na Tvnie taki program - kurcze nie pamiętam jego nazwy, ale zapraszano gwiazdy i robiono różne eksperymenty i też coś kiedyś z mikrofalą było:p Pamiętam, że mnie to dość zdziwiło:D Zdrowo, niezdrowo ale... POMYSŁOWO:) hehe:) Pozdrawiam:p
 

ADI-mistrzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Legionowo
No ukończony kierunek mechatroniki to trochę wiedzy się liznęło... :D

A program był z Halamą ale także nie pamiętam nazwy, były tam numery tylko z żarówką i jarzeniówką.

Może nie wiecie, ale bardziej szkodliwe od tego żarcia z mikrofali (chodź ono nie jest szkodliwe) jest stanie przed drzwiczkami i gapienie się jak jedzonko nam się na talerzu elegancko grzeje.
Niby jest przed szybą siatka do wyłapywania mikrofali, ale mimo wszystko jakieś promieniowanie wychodzi (jest maleńkie, nieszkodliwe, ale jest go więcej niż w tym jedzeniu).

Wiec jak to jest w naturze człowieka... zacznijmy narzekać teraz nie na żarcie z mikrofali a na gapienie się na niego, założę się że powstaną nowe mity jak wywołanie jaskry przez to, bule głowy, rak mózgu a jak człowiek się uprze to i wmówi że powoli komórki umierają od nadmiaru promieniowania :) .


Patrzcie co niewiedza robi w społeczeństwie. Pewnie nawet nie wiecie że podczas rozwijania taśmy samoprzylepnej ze szpili wytwarzane jest promieniowanie rentgenowskie na tyle silne, że można prześwietlać człowieka (są już budowane projekty urządzeń które mają stać się tanimi aparatami rentgenowskimi).

Jeszcze pomarudzić i postraszyć was czy wystarczy :) ?

Pozdrawiam
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
ADI - łaaał :D ależ Ty ciekawe rzeczy wiesz :D aż miło poczytać :D i wcale nie straszysz, uważam, że przede wszystkim należy poznawać coraz to nowsze rzeczy, żeby później nie było takiej ciemnoty w społeczeństwie...
dudeczka - faktycznie ,teraz designerzy tylko się prześcigają :) można by pomyśleć, że to "tylko mikrofala, ot klocek do podgrzewania jedzenia", ale teraz to małe dzieła sztuki powstają :) z resztą nie tylko mikrofale tego doświadczają, również lodówki, telewizory, czy komórki :) właściwie to świecie rtv agd zaczyna być jak na paryskich wybiegach ;)
nawet Eva Minge zorganizowała pokaz mody wraz z LG :D i piękne rzeczy pokazała :D
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
No tak, nie ma się czemu bardzo dziwić, zarówno Ewa Minge jak i LG są trendsetterami na rynku mody, kreatywności, funkcjonalności. Ubrania Minge wchodzą na ulice to dobry znak, że potrafimy się rozsmakować w tym co dobre i luksusowe. Połączenie czerni i błękitu: zerknijcie na zestawienie sukienki z butami Ewy Minge; http://www.koktajl24.pl/Na_Naszym_Podworku...kazie_Ewy_Minge :) albo na lodówkę LG http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4772 Chciałoby się mieć i jedno i drugie...ach! :p
...ale wracając do rzeczy... mikrofala tak jak czajnik bezprzewodowy to nieodłączny wizerunek każdej kuchni nie tylko prywatnej. Zobaczcie jak jest w kuchniach biurowych: ma być szybko i estetycznie. ;)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
no tak, trafna uwaga :) w biurach muszą stawiać na te 2 rzeczy, bo inaczej się nie da :) muszą dać możliwość swoim pracownikom (najczęściej w dużej liczbie) odgrzania sobie jedzonka, a ładna, czysta, nowoczesna kuchnia na pewno też wpływa na "morale załogi" ;)

w ramach OT: Minge zawsze pokazywała, jak się nosi nowoczesna kobieta :) cieszę się, że LG do tego dołączyło, bo doszły mnie słuchy o zestawie słuchawkowym z kryształkami Swarovskiego - zamiast kolczyków :D no rewelacja :D w końcu coś, co pasuje do eleganckiego stroju, a nie kawała plastiku bez wyrazu :)
 
Do góry