Mijający czas

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
Od jakiegoś czasu zauważyłam że mi życie myka hen w dal a ja nic nie umiem poradzić, spędzam czas mało konstrujtywnie chodź chciałabym aby było inaczej, nie umiem nic na to poradzić.

Naprawdę aż mi szkoda tego czasu który minoł i tego który minie, nie wiem co zrobic aby już go więcej nie tracić.

Chciałabym wykorzytstywać dzień W 100%.

Nie wiem jak tego dokonać?

Wiem że dla większości to pewnie durne pytanie ale dla mnie niekoniecznie i stanowi to dla mnie poważny problem.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
No mi się wydaje, że nie jest to durne pytanie i jest to problem jakiejś tam części społeczeństwa i w zasadzie mogę podpisać się z Tobą pod tym pytaniem.

Zapomniałam nadmienić, że mam bardzo interesujący sufit...
 

camelos

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
może planuj sobie dzień planuj też tygodnie miesiące...
no i nie zapominaj że jesteś tylko człowiekiem i trochę czasu wolnego na nic nie robienie też może być przydatne

jesteśmy ludźmi i czas nam mija, wszystkim - użalanie się nad tym faktem raczej w niczym nie pomoże lepiej zaakceptować ten fakt i pogodzić się z tym że masz tylko określoną liczbę godzin i wykorzystać ten czas który mamy teraz
użalając się nad przeszłością i przyszłością tracisz nie potrzebnie czas :] zdecyduj się co byś chciała robić zamiast np bezsensu siedzieć przed telewizorem czy komputerem i sprawa załatwiona :] może zadaj sobie pytanie co jest dla ciebie ważne w życiu i wokół tego znajdź sobie jakieś zajęcie
zastanów się jakie straty poniesiesz jeżeli będziesz postępowała w ten sposób jaki postępujesz te krótko jak i te długoterminowe straty i jakie korzyści będziesz miała gdy zmienisz swoje postępowanie
jak może to wpłynąć na twoje życie?
poświęć trochę czasu i zastanów się nad tym :) na pewno będzie to konstruktywne wykorzystanie czasu :]
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Poczucie straconego czasu mamy zazwyczaj gdy wykorzystaliśmy go na coś, co dla nas samych jest nieważne, co nie daje nam spełnienia, nie jest związane z realizacją naszych marzeń, nie daje nam intensywnych doświadczeń. Czy przez proste odwrócenie, by rozwiązać ten problem należy: zafundować sobie intensywne doświadczenia, zająć się realizacją ważnych, długoterminowych celów, sięgać po to, co daje nam spełnienie ;-)
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Czyli podsumowując wszystko, co napisali koledzy: znajdź sobie pasję i realizuj się w niej w pełni. Wtedy będziesz miała zajęcie, które kochasz i nie będzie czasu na użalanie się nad uciekającym czasem.
 
Do góry