mięsięczna przerwa z tabletkami

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
Witam mam takie pytanie odnośnie tabletek. Otóż własnie robię sobię przerwę miesięczną w braniu tabletek- tak dla bezpieczeństwa. Zastanawiam się kiedy będę musiała wziąść pierwszą tabletke .Czy w pierwszym dniu miesiaczki?
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ej, a po kiego gwinta Ci ta przerwa?? dla jakiego bezpieczeństwa?? robienie miesięcznej przerwy jest bez sensu.
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
tzn lekarz powiedział o tej przerwie . i w tym momencie i tak nie mam innego wyjscia. wiec ponawiam pytanie czy pierwsza tabletke mam wziasc tak jak bym rozpoczynala branie tabletek czyli w pierwszym dniu miesiaczki.. czy po prostu po 28 dniach .
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Witam mam takie pytanie odnośnie tabletek. Otóż własnie robię sobię przerwę miesięczną w braniu tabletek- tak dla bezpieczeństwa. Zastanawiam się kiedy będę musiała wziąść pierwszą tabletke .Czy w pierwszym dniu miesiaczki?
a po co robisz ta miesieczna przerwe? dla bezpieczenstwa tzn? jaki przyjmujesz lek? jezeli zrobisz miesiaczna przerwe to sie zalicza do calkowitego odstawienia hormonow, czyli jezeli bedziesz chciala znow zaczac brac tabletki musisz 1tabletke z nowego opakowania wziac 1 dnia krwawienia,tak jak pierwszy raz. mialas ok. miesieczne krwawienie przy 1opakowaniu. jezeli tak mozesz miec znow.
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Taka miesięczna przerwa nie ma kompletnego sensu! Mówiło mi to już kilku ginekologów. Organizm odnawia się po hormonach dopiero po 2latach od odstawieniu tabletek i taka przerwa absolutnie nie ma sensu.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Taka miesięczna przerwa nie ma kompletnego sensu! Mówiło mi to już kilku ginekologów. Organizm odnawia się po hormonach dopiero po 2latach od odstawieniu tabletek i taka przerwa absolutnie nie ma sensu.
nie prawde organizm wraca do swej poprzedniej "formy"po ok 3 mies od odstawienia tabletek. fakt miesieczna przerwa nie ma sensu
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
nie prawde organizm wraca do swej poprzedniej "formy"po ok 3 mies od odstawienia tabletek. fakt miesieczna przerwa nie ma sensu

Serio po 3 miesiącach organizm się reguluje po odstawieniu tabletek? Czyli to dlatego ja mam mieć taką 3-miesięczna przerwę.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
chodzi o to,ze nie ma sensu robic mies przerwy poniewaz organizm jeszcze nie doszedl do swojego dawnego "stanu", po ok 3 mies organizm "jest czysty" od tych hormonow.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
chodzi o to,ze nie ma sensu robic mies przerwy poniewaz organizm jeszcze nie doszedl do swojego dawnego "stanu", po ok 3 mies organizm "jest czysty" od tych hormonow.

Czyli z tego co piszesz można wywnioskować że hormony zalegają w organizmie jeszcze przez 3 miesiące czyli że skutki uboczne też mogą być przez te 3 miesiąc jeszcze? Dobrze to rozumiem?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
skutkiem ubocznym najczesciej jest brak miesiaczki do 3 mies po odstawieniu tabletek
 
Do góry