Michaś-Ikar

Status
Zamknięty.

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
"W poszukiwaniu Ikarów-Michasiów naszych czasów"- tytuł tematu
Przedstaw przykłasy ludzi, którzy "tonął w morzu zapomnienia z okrutnego w swej bezmyślności powodu"
Jest to cytat Iwaszkiewicza z tekstu "Ikar", który opisuje obraz "Upadek Ikara", wspomina również o sytuacji z czasów II wojny światowej, której był świadkiem. Otóż zobaczył tuż przed godziną policyjną (wszyscy się spieszyli), chłopiec cztał (prawdopodobnie) polska książkę (zabronione), po prostu tsał na chodniku. Nagle jakby sobie o czyms przypomniał i ruszył... Prosto pod koła karetki gestapo. Zgarnęli go i pojechali w kierunku Alei Szucha. A Ikar to wiadomo- utonął.
No i w zadaniu chodzi o to żeby znaleźć współczesne przykłady takich ludzi, którzy giną za coś/w jakimś celu (Ikar) oraz bezsensownie, a przyczyniliby się dla ojczyzny gdyby żyli ("Michaś"). Zupełnie nie wiem jak takich ludzi odszukać, więc wdzięczna byłabym za przykłady, a ja ubiore to w słowa. Ale oczywiście ktoś może napisać ;).
Zadanie na poniedziałek, ale prosiłabym jak najszybciej.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Ale chodzi Ci o jakieś konkretne przykłady czy ogólnie?
Jeśli to drugie to np. narkomani, którzy z przedawkowania umierają...

Też niedawno przerabialiśmy ten utwór :D
Ale niestety takigo zadania nam nie zadała :|
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Nie...
Fajne..
Wystarczy się troche zastanowić i coś da się wymyślić ;)
Jak będę miała chwilkę to pomyślę może, bo na razie z czasem ciężko... ^_^
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
To chociaż przykłady resztę sobie dopisze... Jeszcze raz chodzi mi o przynajmniej nazwiska ludzi, którzy:
- zginęli bezsensownie i bez celu, ich śmierć nie miała sensu
-ich śmierć była wynikiem dążenia do czegoś.
Prosze o pomoc, bo mam to na jutro :(
Jak nazywał się ten reporter, który jechał na wojnę i go zabili? Ten co chciał pokazać okrucieństwo wojny?
 

kaszan88

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
338
Punkty reakcji
15
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Jedyne co mi przychodzi na myśl to Steve Fossett 63 letni multimilioner o którego śmierci było ostatnio głośno.... Rozbił się swoim samolotem w górach Sierra Nevada.
 
Status
Zamknięty.
Do góry