Metoda nauki języków obcych Birkenbihl

marietta335

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej! Właśnie dołączyłam do Waszego forum, więc proszę o wyrozumiałość.

@Wikikol
mam do Ciebie mnóstwo pytań związanych z metodą Birkenbihl ;)
Niedawno wpadła mi w ręce książka Birkenbihl opisująca tą metodę, która oczywiście bardzo mi się spodobała i uważam, że jest w niej wielki potencjał. Od razu zaczęłam się uczyć języka tą metodą, jednak napotkałam kilka problemów, które nie są do końca wyjaśnione w książce. W internecie nie ma zbyt dużo informacji n.t. tej metody, cieszę się, że w końcu trafiłam na jakiegoś praktyka:)
Chodzi mi głównie o dekodowanie - czy uwzględniasz w dekodowaniu słówka nieprzetłumaczalne na polski, np. angielskie "a" lub "the"? Jak je zaznaczasz?
Mam jeszcze problem z wizualizacją, nie potrafię sobie wyobrazić ani powiązać z czymś słówek takich jak "jest" albo "że". Jak sobie radzisz z takimi słówkami? Umiesz je sobie zwizualizować?

Z góry dzięki za odpowiedź:)
 

patryk225

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
System blended learning osobiście z niego korzystam
Metody oparte na systemie blended learnig łączą nauczanie on-line ze spotkaniami z lektorem. Wykorzystują także nowoczesne techniki, systemy rozpoznawania mowy, ucząc poprawnej wymowy. Wiedza zdobyta on-line jest oceniana i kontrolowana przez tutora - lektora, nauczyciela konsultanta. Szególnie sprawdza się to ze stroną www.chatterbox.pl gdzie lekcje są prowadzone przy pomocy wirtualnego pokoju NIE PRZEZ SKYP'E. Można również korzystać przy pomocy tabeta a godziny nauki wybierami sami. Pozdrawiam
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze problem z wizualizacją, nie potrafię sobie wyobrazić ani powiązać z czymś słówek takich jak "jest" albo "że". Jak sobie radzisz z takimi słówkami? Umiesz je sobie zwizualizować?/quote]
Ja miałem kiedyś problemy z wyobraźnią i wizualizacją. Z czasem szło mi coraz lepiej, aż po pewnym czasie problem sam zniknął

Zawsze chciałem wypróbować ta metodę, ale jakoś nigdy nie miał do niej wystarczająco zapału. Zastanawiam się jak ona się sprawdza przy nauce na sstopniu zaawansowanym.

Darmowe ebooki można znlaeźć na htttp://libri.vox . Są tam wszystkie książki do 1921 roku wolne od praw autorskich.
 
Do góry