Metale - metalowcy

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kuru, masz racje to jest śmieszne i należy się z tego poprostu śmiać :D.

Bo jak słysze na ulicy, że ktoś krzyczy za mną brudas to mam do wyboru - wkurzyć sie i odkrzyknać coś - to koleś będzie miał satysfakcje, że mnie "uderzył", moge też zacząć się głośno śmiać i to ja będe miał satysfakcje.

Więc, słyszycie słowo brudas? Śmiejcie się z tego a raczej z człowieka je wypowiadającego, bo on jest żałosny skoro to mówi.

ps: Jeśli słyszycie to słowo od grupy dresów to lepiej się nie śmiać lecz przemilczeć :D.
 

No_Body

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
a dres to tez brud ! i to naprawde, jak sie czlowiek takim przygladnie... po dwa tyg. w jednych spodniach! dlonie u:cenzura:e jakims swinstwem przy wdychaniu 'butaprenu' - tez przez dwa tygodnie...
Kiedys wlasnie z taka jedna panienka rozmawialem, probujac sie kulturalnie wywiedziec dlaczego 'brud'. Otoz cala sprawa wyglada prozaicznie banalnie. mianowicie : "bo chodzicie w tych czarnych ciuchach i ciezkich butach. czarny sie kojarzy z brudem" - coz, podziekowalem i poszedlem do 'swoich brudow' :D
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Witam wszystkich. Należę do tematowej subkultury. Bardzo często spotykam się z ludźmi o podobnych poglądach i wyglądzie. Nigdy nie uważałam się za brudasa i nigdy nim nie byłam. Czarny kolor nie musi oznaczać, czy kojarzyć się z brudem. Owszem, istnieją tacy ludzie, ale po takich właśnie widać, że wybili się z kręgu wspólnej subkultury i nie są już jej członkami.

W tej właśnie grupie etnicznej najbardziej zafascynowała mnie... sympatia i przywiązanie do "swoich". Mianowicie, idąc ulicą widzę członka mojej subkultury, którego pierwszy raz spotykam, zawsze chociaż się uśmiechnie, a częściej po prostu podchodzi i zapoznaje się. To bardzo mi się podoba. Mimo, że jesteśmy inni, to coś nas łączy i są to wspólne poglądy, czy muzyka.

Pozdrawiam.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Metale mają przerąbane w czasie początków wiosny, z powodu czarnych spodni i błota :D, znacie jakieś sposoby na szybkie usunięcie takich plamek z tylnych nogawek? :)

ps: Szklista, w/g Ciebie, jakie wspólne poglądy ma subkultura metalowa?
 

Black Velvet

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
231
Punkty reakcji
0
choć nie należę do metali, znam ich bardzo wielu.
bardzo porządni ludzie, ja nie wiem, skąd biorą się uprzedzenia wobec nich.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Uprzedzenia biorą się z :sterotypów,strachu przed nieznanym i głupoty.
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
"brudasy" hahaha:D:D:D:D <spadl z krzesla> huahauhhau ^^ dzieki:D no jak mam tak przyznac racje to przyznam...<rozglada sie po swoim pokoju> buhehe:D ale tylko tutaj^^
 

NerVusisko

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Heh, ja nie jestem metalem, chociaż słucham takiej muzyki, ale nie podzielam opinii np. ciamki.

Czarny kolor się kojarzy z brudem? Mi nie... Już bardziej brązowy albo zgniłozielony :p Poza tym to dudnienie w garnki równie dobrze może ukazywać muzyka techno. Albo gość słuchał po prostu jakiegoś chłamu i jego sprawa.

Spójrzcie na glany każdego metala, którego spotkacie. W większości (!) będą wypucowane na lustro :p Przynajmniej moje :p Długie włosy oznaką brudu? W takim razie kobiety to brudasy, co do jednej... Dziękuję za takie myślenie.

Wy, anty, nie macie się zbytnio czego czepić, dlatego czepiacie się byle czego - taka jest moja opinia :p



@Lechu:

Ty też masz fajny avatarek. Uwielbiam Gorillaz :p
 

Rzeznik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
242
Punkty reakcji
1
Uprzedzenia biorą się głównie z nieświadomości i ze środowiska, w którym się człowiek obraca. Jeśli chodzisz do szkoły, w której są sami dresiarze i sk8ci, lub są to twoi kumple z podwórka czy osiedla czy bloku i oni opowiadają ci o złych metalowcach i brudasach i że słuchają strasznej muzyki to nasiąkasz tym niestety... tak samo jak nasiąkasz językiem, kulturą itd, normalna sprawa. Jeśli do tego nie masz tyle inteligencji bądź samozaparcia, aby zainteresować się tematem samemu, jeśli nikt nie nauczy cię tolerancji to niby skąd? I pomóc może dopiero zmiana środowiska lub poznanie kogoś, kto zmieni całkowicie twoją opinię na temat danej subkultury. Ja znam wielu spoko hip-hopowców, znam wielu ludzi o różnorodnych gustach muzycznych, znam metalowców, którzy kiedyś słuchali tylko techno i na odwrót np. punkowca który przerzucił się na techno/hh i mi to zwisa bo to wciąż wartościowi ludzie. Tak samo idiotów nigdzie nie brakuje.
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Heh, ja nie jestem metalem, chociaż słucham takiej muzyki, ale nie podzielam opinii np. ciamki.

Czarny kolor się kojarzy z brudem? Mi nie... Już bardziej brązowy albo zgniłozielony :p Poza tym to dudnienie w garnki równie dobrze może ukazywać muzyka techno. Albo gość słuchał po prostu jakiegoś chłamu i jego sprawa.

Spójrzcie na glany każdego metala, którego spotkacie. W większości (!) będą wypucowane na lustro :p Przynajmniej moje :p Długie włosy oznaką brudu? W takim razie kobiety to brudasy, co do jednej... Dziękuję za takie myślenie.

Wy, anty, nie macie się zbytnio czego czepić, dlatego czepiacie się byle czego - taka jest moja opinia :p
@Lechu:

Ty też masz fajny avatarek. Uwielbiam Gorillaz :p


A ja nie czyszcze glanów :p Uważam, że jak glany się nie świecą to wyglądają lepiej :) W końcu to nie choinka ^^
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Ja też nie czyszcze nie pastuje . Mi to nie przeszkadza innym wokoło tez albo mają to gdzies . W szkolnej szatni moje butki są osamotnione ;) więc nikt nie zobaczy różnicy miedzy glanami wypastowanymi a niewypastowanymi . ;-)
 

VINK

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
BIAŁYSTOK
Ja słucham rocka a nie chodze ani w glanach ani z długimi włosami ..... broń bosheeee nie nosze dresów.... wolałbym chyba w pidżamie wyjść na miasto niż w dresach.... chodzą tacy po mieście i sie bujają..... szczerze to ludzie którzy słuchają metalu albo dobrego rocka dużo więcej sobą reprezentują od takiego dennego drecha... Z metalami to jeszzce przynajmniej można normalnie pogadać..... Pokażcie mi jakiegoś dresa który byłby inteligentny??? Ja jeszcze takiego nie spotkałem....

pozdro

rest in .... peace !
VINK
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Vink, w moim mieście jest jakiś tysiąc albo dwa, dresiarzy, większość znam z widzenia bo to małe miasto, i znam JEDNEGO inteligentnego :p. Jeden inteligentny na tysiąc to jest niezbyt dobry wyznacznik :p.
 

Rzeznik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
242
Punkty reakcji
1
Pokażcie mi jakiegoś dresa który byłby inteligentny??? Ja jeszcze takiego nie spotkałem....
Ja znam osobiście conajmniej dwóch spoko dresów, z tego jeden koleś jest serio inteligentny i niczego nie mogę mu zarzucić.

Przypomina mi się też zasłyszana kiedyś na przystanku rozmowa dwóch skejto-dresiarzy (przyznam się bez bicia, nie wiem jak się ta subkultura nazywa, tacy kolesie w bardzo luźnych dresach):
-Jak widzę takiego pedała w dżinsach to normalnie nie wiem..
-Weź w życiu bym tego g.. nie założył
-Stary, za milion dolarów bym nie założył...
[w tej chwili ich wzrok kieruje się na mnie, chwila konsternacji...]
-Ehmm.. za milion dolarów? Nie no za milion dolarów to bym założył... Weź za milion dolarów to ja bym własną starą sprzedał!
-No w sumie k.. kupa forsy.
-To ja bym własną duszę nawet sprzedał
-A skąd wiesz, że jest coś takiego jak dusza?
-Nie wiadomo w sumie
-A słyszałeś że jacyś naukowcy stwierdzili istnienie duszy?
-Ta?
-Zważyli kolesia przed i po śmierci i był lżejszy o kilka gramów czy jakoś tak...

Tym samym miałem okazję slyszeć dresów rozmawiających na tematy stricte filozoficzne :] Warto posiedzieć w życiu trochę na przystankach i posłuchać ludzi, kupa śmiechu jest z tego :D
 

No_Body

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
jedni na drugich... metal brudy - dresy cholota. Klepia wszyscy ze metale to zlo, a Ci nazekaja ze dresiarnia nietolerancyjna i idioci. Czy to nie jest hipokryzja?
Znam coraz wiecej dresiarzy ktorzy sa naprawde inteligentni, dojrzali i nie wala lojem na kilometr. Ta liczba wybija sie powyzej 2. i to sporo. Choc sam siedze raczej w rocku, metalu czy HC to mi zupelnie dres nie przeszkadza. Chyba ze zaczynaja sie zaczepki od nich. Ale rownie zaczepni sa metale czasem...
Zwlaszcza tak bylo na metalmanii w katowicach kilka lat temu, jak to metale biegali po miescie i kopali co sie da... tego sie nie pamieta?
 

warli

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
36
wszyscy jestesmy ludzmi, to ze osoba z pierwszej strony tego tematu (ciamka) spotkala tylko brudasow i smierdzieli to jej/jego problem, widocznie w zlych miejscach sie obracasz :p zreszta wszystkie te podzialy na smierdzacych metali, bezmozgich dresow sa beznadziejne. Kazdy jest inny, jesli oceniasz ogol po spotkaniu jednej wyraznie wskazuje to na to ze albo jestes uprzedzony do tych osob albo poprostu nie tolerancyjny :p Osobiscie naleze do jednoosobowej subkultury zwanej "Ja" moja filozofia w 2 slowach: "byc soba"... Dlugie wlosy, skora i glany? To tylko dodatki ;)
 
Do góry