Metale - metalowcy

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Czy ja wiem, czy metalowcy malują włosy... Jak widzę ich na ulicy, to mają przeważnie długie włosy w mysim kolorze.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nazwa "metal" to nie wszystko - różne metale różnie dźwięczą.
Byle nie za głośno.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
A, no chyba że black metalowcy. Ale takich to trudno spotkać, przynajmniej ja przeważnie widzę tych... "klasycznych" ;)
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
klasycznych? Pewnie masz na myśli thrash, heavy albo death - ich jest chyba najwięcej. Osobiście siedzę w klimatach black/doom.
 

Vader08

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie zgadzam się - owszem dla większości ludzi metalowcy to sataniści, ale i tak więcej zła robią dresiarze :310:
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie zgadzam się - owszem dla większości ludzi metalowcy to sataniści, ale i tak więcej zła robią dresiarze :310:
Też już przesada z tymi wiecznie pokrzywdzonymi metalami. Z tego co ja widzę, zazwyczaj ludzie mają neutralne podejście, albo posiadają tę świadomość, że to tylko forma przekazu. Srkajne opinie to odsetek, a trochę się już po subkulturach ,,obijałem". Przestańcie robić z siebie takie sieroty.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dres, metal czy moher pod palacem prezydenckim. Nie ma roznicy, kazda subkultura, grupa ludzi lub jakies stowarzyszenie czyni tyle samo zla co inni. I problem nie lezy w subkulturze, lecz w glowie ludzi.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
klasycznych? Pewnie masz na myśli thrash, heavy albo death - ich jest chyba najwięcej. Osobiście siedzę w klimatach black/doom.

Pierwsze słyszę, żeby ktoś metalowców dzielił na gatunki :wow: Czy jeszcze macie pod sufitem ok, czy już całkiem uzależniliście się od szufladkowania wszystkiego, łącznie z ludźmi? Metalowiec to metalowiec, bez pieprzenia bzdur, że ten to thrash metalowy, ten to black, a ten jeszcze jakiś inny...
 

Sachmet

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dres, metal czy moher pod palacem prezydenckim. Nie ma roznicy, kazda subkultura, grupa ludzi lub jakies stowarzyszenie czyni tyle samo zla co inni. I problem nie lezy w subkulturze, lecz w glowie ludzi.

tak zgadzam się w 100% bo może byc i wartosciowy moher, metal i dres jak i zupełnie na odwrót :p
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Pierwsze słyszę, żeby ktoś metalowców dzielił na gatunki
Ja też :O Black metal wyglądem faktycznie się wyróżnia, ale trash, heavy, death? Ło matko święta...
 
B

BraveNewWorld

Guest
Też już przesada z tymi wiecznie pokrzywdzonymi metalami. Z tego co ja widzę, zazwyczaj ludzie mają neutralne podejście, albo posiadają tę świadomość, że to tylko forma przekazu. Srkajne opinie to odsetek, a trochę się już po subkulturach ,,obijałem". Przestańcie robić z siebie takie sieroty.

Nie tak całkiem. Może nie będę się w tym miejscu wypowiadała na temat samych metalowców, bo mimo młodego wieku już się do nich poniekąd zaliczam, ale ludzie nie są tolerancyjni. Mnie szczerze mówiąc przestało obchodzić zdanie szarej masy i nie myślę o tym na co dzień, ale kiedy już nachodzi mnie na przyjrzenie się (z ciekawości) opinii reszty społeczeństwa na temat metalowców to zazwyczaj jest negatywna. Taka... stereotypowa. Większość ludzi nie znając żadnego metala, nie będąc przez żadnego pokrzywdzona, nie mając NAJMNIEJSZEGO argumentu - ma metali za brudasów, satanistów... Nie zwracają uwagi na nic, są po prostu z góry sceptycznie nastawieni, bo metalowcy w jakiś sposób wyróżniają się w szarym tłumie. Tylko dlaczego jeśli nie jesteś jak każdy to jesteś nikim? Albo nie, nie "nikim" - "zły", "gorszy". Na szczęście wiem z czyją opinią faktycznie warto się liczyć, a kto jest po prostu kolejnym stereotypowym Kowalskim...
Pierwsze słyszę, żeby ktoś metalowców dzielił na gatunki
Ja też :O Black metal wyglądem faktycznie się wyróżnia, ale trash, heavy, death? Ło matko święta...

Też w życiu o tym nie słyszałam. O_O Metalowiec to metalowiec, osobiście uważam, że powinniśmy po prostu robić i wyglądać tak jak chcemy, a nie myśleć cały czas "tak się nie ubiorę, bo to nie pasuje do metala... tak się nie zachowam, bo to nie pasuje do metala...", bo w tym miejscu jedynie kreujemy się na metali. :p Tak samo jest też z tymi rzekomymi odmianami metalowców - nawet, jeśli istnieją (chociaż wątpię, nie słyszałam), to między jednymi a drugimi nie ma większej różnicy, bo łączy nas miłość do metalu, a sposób w jaki ją wyrażamy już jest sprawą indywidualną (noo, w tym miejscu mogłabym jeszcze trochę napisać o tym indywidualizmie, bo troszkę uogólniłam, ale wiadomo, "metal" metalowi nie równy, jeśli rozumiecie co mam na myśli).
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
odmiany metalu istnieją ale żeby o tak na ulicy ich po stroju poznać to w to nie wierzę....
 

Cosmateus

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
88
Punkty reakcji
2
Ja np. słucham metalu od wielu lat. Co więcej wokaluję sobie nawet w amatroskiej kapeli - oczywiście gramy metal. Pogatunek nie łatwo jest określić bowiem postawiliśmy sobie za cel wyłamywac się ze ciasno ustalonych ram. Uwierzcie, mijając mnei albo któregoś z moich kumpli na ulicy, w rzyciu nie pomyslelibyście, że słuchamy metalu. Nie jest nam obcy Black, Death, Trash, Industrial, Gotyk, Heavy, Power ani inny rodzaj tej prześwietnej muzyki. \,,/
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Jasna sprawa, że po stroju nie da rady odróżnić stylu metalu, którego dana osoba słucha (jeśli strój nie nosi wyraźnych sygnałów - oczywiście nawet te nie muszą dawać pewności w 100%).
A co do, tego że postrzeganie metalowców (muzyków i słuchaczy) za satanistów jest czymś zwyczajnym to wiadomo - zaścianek zad***a, gdzie gapy na ręcznym zakręcają.
Sataniści to sataniści, słuchający metalu lub nie.
 

jejku8

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
właśnie denerwuje mnie takie podejście do sprawy, szczególnie ludzi starszych, ja ubieram się w stylu gotyckim i nie które strasze panie patrzą na mnie na ulicy jak na jakąś satanistkę bądź wariatkę, raz jakieś dresy krzyczały na mój widok, że idzie wiedźma,każdy ma swój styl i słucha tego co mu się podoba, nie rozumiem tego braku szacunku to innych subkultur.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Gdy ktoś nazywa mnie satanistą przez wygłaszane poglądy i krytyki to wiem że myśli o tym co ja.
Za to gdy słyszę za sobą teksty jakiś licealistów typu - "ave Satan!" To szczerze trafia mnie szlak, bo taka idiota nie wie nic o ideologii oraz podstawach satanizmu a​
drze ryj przez to że mam czarny strój i koszulkę Carpathian Forest lub Bathory.​
Ale z takimi gadam inaczej.​
 
Dołączył
25 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Legnica
Metale to brudasy i co złego to oni! Taka jest moja opinia.


Od moderatora: Proszę nie odpisywać na ten post, tylko przejść do przedostatniej i ostatniej strony tego tematu i brać udział w aktualnej dyskusji o metalowcach!
Niedostosowanie się do tego nakazu, będzie karane warnem!
Wez ogarnij facet! Sam jesteś brudasem ! Metal to styl oryginalność! Jak masz zamiar się tak wypowiadac to nie wchodz tu!

Koocham Metal ♥♥♥ Najbardziej słucham Heavy Metal ,nu metal ,trash metal i Rock ♥
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Wez ogarnij facet! Sam jesteś brudasem ! Metal to styl oryginalność! Jak masz zamiar się tak wypowiadac to nie wchodz tu!

Koocham Metal ♥♥♥ Najbardziej słucham Heavy Metal ,nu metal ,trash metal i Rock ♥
Dziewczyno ogarnij się, nie mam nawet sił dawać Ci bana...
Na czerwono jak byk napisałem, żeby nie odpisywać, a Ty dalej swoje. Co z tego, że odpisujesz na post sprzed 7lat...

Nu i trash metal jak również "Rock" to nie metal :D A czego słuchasz z tego Twojego TRASH metalu? Pytam z ciekawości...
 
Do góry