Metale - metalowcy

liranna

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Dokładnie. Mam 15 lat i no co tu dużo mówić, kocham metal, ubieram się na czarno, bez glanów nigdzie się nie ruszam. Klasa dokleiła mi łatkę satanisty. Stałam się tematem do żartów i tego typu rzeczy. Oczywiście, nie mam w zwyczaju się tym przejmować. Ludzi tacy byli i tacy niestety pozostaną, nietolerancyjni.
 
L

lol2xdlol

Guest
Sam jestem metalowcem. Lubię słuchać tego rodzaju muzyki. No i co z tego, że mam długie włosy ? I nie jestem żadnym brudasem, wypraszam sobie. I czemu uważasz, że każdy metalowiec musi nosić odwrócone krzyże ? Więc uważasz że każdy jest satanistą, przeciwnikiem chrześcijaństwa ? Osobiście jestem osobą wierzącą, a słucham metalu. To o czym piszesz to tylko zwykły stereotyp.
 

Łukasz Moriar

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Co za głupie komentarze.. argumenty i kontrargumenty.

Zazwyczaj mówi się że o gustach się nie dyskutuje. No ale...

A wiec stereotypem jest śmierdzący metal z mopem na głowie, słuchający teściowej jak jest w kuchni. Dres natomiast jest bezmózgim Yetim, który słucha nadętych pacanów cytujących Mickiewicza...

Zgodzę się z tym ze nie można szufladkować wszystkich ze względu na jednostkę.
Metal to walenie w gary - no tak, tak żartobliwie to nazywamy... Akurat metal to najtrudniejszy z gatunków muzycznych i aby stworzyć muzykę trzeba dobrych grajków, a żeby być takim grajkiem trzeba dużo lat ćwiczeń... To co robią Ci artyści jest dla większości niepojęte i niezrozumiałe, a zazwyczaj to co niezrozumiałe się nie podoba. Bynajmniej większość ludzi tego nie docenia bo niczego poza "wirującą pralką" tam nie słyszą... A to przykre.

Heh, dziwne jest to ze kolega wyżej czuje brzydką "woń" od każdego metalowca... 8) wręcz zastanawiające, nie uważacie? ..dokończcie sami.
Ew. radzę sprawdzić swoje podeszwy..

Tępota umysłowa jednak nie wyginęła razem z prehistorią, jednak moda wróciła.
 

Malteris

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Central
Jestem metalowcem, ale już w zupełnie innym sensie niż kilka lat temu. Kiedyś to były czarne ubrania, koszulki z ulubionymi zespołami, glany (tylko w zimę, nie byłem aż takim "konserwatystą" metalowym). Długich włosów nigdy nie nosiłem bo dla mnie byłoby to zbyt uciążliwe. Dziś natomiast w kwestii ubioru nie przypominam nawet cienia metalowca, ale miłość do muzyki pozostała, choć moje zainteresowania muzyczne znacznie się poszerzyły i nie mam już odruchów wymiotnych, kiedy słyszę dobre trance czy ambitny pop.
A co do tego czy metalowcy śmierdzą - są tacy na pewno, ale ja miałem takie szczęście, że moi znajomi "metale" się myli ;p.
 

Zagubionywsieci

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
Do metali/metalowców mówcie jak chcecie ;p nic nie mam. Ale strasznie mnie irytuje jak zaczynają gadać że "słuchają prawdziwej muzyki a reszta to gówno" oczywiście takie zachowania zdarzają się w każdej subkulturze/grupie ale najczęściej słyszałem to od metali... sam słucham ciężkiej muzyki typu deathcore, screamo, hardcore, emo itd. ale to nie powód żeby mówić że mam lepszy gust od innych.

Pozdrawiam
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
@up

To prawda, natomiast żaden fan Biebera nie będzie mi wciskał, że Justinek robi najlepszą muzykę, a metale mogą sp... na czarną mszę, takie opinie w necie też się pojawiają. ;D Gust gustem, jednak niektórym brakuje rozwagi.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Szczerze mówiąc częściej słyszałem od słuchaczy techno i disco polo, że słuchają :cenzura:j muzyki, a metal to gówniane darcie ryja, natomiast od metali jedynie w swoim gronie coś w stylu, że inny konkretny rodzaj muzyki jest do niczego i nie mówili tego w żadnym wypadku do osób słuchających właśnie takiej muzyki.
 

Zagubionywsieci

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
Jak już pisałem, w każdej grupie zdarzają się podobne zachowania. Sam nie raz słyszałem skierowane w moją stronę "ave szatan" czy kogoś kto darł ryja naśladując gody niedźwiedzi : ) tak samo z drugiej strony, że słuchacze hip-hopu to tępaki i cofnięte w rozwoju szympansy, nie pochwalam takich zachowań ale i nie sprowokuje nagłego pokoju między stronami ;) słuchajmy muzyki, nie gatunków :)

Pozdrawiam :)
 
A

Adamo321

Guest
Śmieszą mnie te wszystkie subkultury do roboty banda idiotów machają tymi zrytymi łbami śmierdziele.

Edit by Wloo: Za głupotę i trolling (zwłaszcza na początkowym etapie) ban permanentny. Proszę ignorować posty tego użytkownika.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Osobiście uważam, że tworzenie muzyki metalowej, rockowej lub hip hopu nawet jest trudne aby uzyskać wysoki poziom. Ponieważ, w każdym gatunku jeśli się nie ma umiejętności i pomysłu to wychodzi zwyczajny badziew. Słucham metalu od dawna i mam ogromny szacunek do zespołów takich jak np. Venom, Bathory, Black Sabbath za to że zmieniali metal i wprowadzili go w nowe tematy i rejony. Sam czuję się metalem z racji gustu a nie ubioru. Odbiegam lekko od standardu (glany, skóra itd.)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Metal to walenie w gary - no tak, tak żartobliwie to nazywamy... Akurat metal to najtrudniejszy z gatunków muzycznych i aby stworzyć muzykę trzeba dobrych grajków, a żeby być takim grajkiem trzeba dużo lat ćwiczeń... To co robią Ci artyści jest dla większości niepojęte i niezrozumiałe, a zazwyczaj to co niezrozumiałe się nie podoba. Bynajmniej większość ludzi tego nie docenia bo niczego poza "wirującą pralką" tam nie słyszą... A to przykre.

Najtrudniejszym i najbardziej kunsztownym gatunkiem w muzyce rozrywkowej jest jazz. To ze w metalu szybko nap... nie znaczy ze to jest trude. Trzeba miec kondycje i TROCHE techniki...

Wiekszosc ludzi nie rozumie i nie wie na czym polega robienie muzyki a jednak ta czy inna muyzke lubi, kwestia gustu, nie rob z metalu ofiary jakiejs :>

Heh, dziwne jest to ze kolega wyżej czuje brzydką "woń" od każdego metalowca... 8) wręcz zastanawiające, nie uważacie? ..dokończcie sami.
Ew. radzę sprawdzić swoje podeszwy..


Ja bym wogole oddzielil kwestie muzyki od ubierania sie, imagu "stylu bycia". Do sluchania metalu nie trzeba wogole sie do tego stosowac. To juz raczej ortodoksja.

A co do tego czy metalowcy śmierdzą - są tacy na pewno, ale ja miałem takie szczęście, że moi znajomi "metale" się myli ;p.

Nie wiem dlaczego kwestie higieny osobistej miesza sie do muzyki.

Do metali/metalowców mówcie jak chcecie ;p nic nie mam. Ale strasznie mnie irytuje jak zaczynają gadać że "słuchają prawdziwej muzyki a reszta to gówno"

Bo oni sa TRUE ! :D hehe nie no wsrod wyzawcow kazdego gatunku znajda sie ludzie ktorzy beda tak twierdzic. Sa kretynami. Ale faktycznie jest dosc zabawane jak ci metalowcy oznamiaja ze tylko oni sa prawdziwi bo sa tak ubrani i tylko oni sluchaja prawdziwego niesprzedajnego metu - czyli rzezni na drutach. Sa zabawni tak... :}

Osobiście uważam, że tworzenie muzyki metalowej, rockowej lub hip hopu nawet jest trudne aby uzyskać wysoki poziom.

Wysoki poziom jest trudy do uzyskania i godny szacunku niezaleznie od gatunku.

Ja wielu rodzajow muyzki nie slucham jednak potrafie uznac fachowca i swierdzic ze robi to na poziomie. Muza moze mi sie nie podoba ale szacunek moj ma.

Bo prawdiwych muyzkow zawsze szanuje, bo sam amatorsko sie w to bawie i wiem na czym to polega.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Witam w klubie "amatorsko grających". Nie ma to jak odpowiedzieć na część wypowiedzi, po za tym np.niektórzy słuchacze disco polo, techno (bez ataku na te gatunki, to tylko przykłady) też tak mówią "nasza muzyka jest ekstra a reszta to zwyczajny chłam i lipa" ale ich można usprawiedliwić bo...bo nie słuchają metalu a dokładnie "rzeźni na drutach". Jak ogólnie wiadomo metal jest też w wyglądzie i zasadach (u niektórych słuchaczy). Ale co tam, to tylko słuchacze "nie techno, nie popu, nie rapu, nie jazzu" Miło mi, czuć się jednym z tych "nie słuchaczy" :310:
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
jak to bylo do mnie to przeredaguj na bardziej zrozumiala forme, bo wsumie nie wiem o co teraz Tobie biega :)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
A napisałem tam że to było do Ciebie,drogi Panie? Nie. Nie było do Ciebie. Sam początek wyraźnie wskazuje że nie tylko Ty "amatorsko" zajmujesz się muzyką. A reszta nie jest kierowana do nikogo konkretnego.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Ja byłam z chłopakiem, który sądził, że prawdziwy metal musi mieć długie włosy ><
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Długie włosy? To ja odpadam, jestem zdyskwalifikowany z grona fanów metali.
A niech to! :icon_evil:
 
Do góry