Metal A Religia Chrzescijanska

Metal.Devil

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Panuje powszechny stereotyp o tym iz osoby sluchajace metalu oraz nalezace do tej subkultury sa szatanistami

Jak już to satanistami :D A w ogóle mam to gdzieś...
Słucham czego chce, ubieram się jak chcę i będę wierzyć w to co będę chciała .
Nawet gdybyś chciał to głupim ludziom nie przetłumaczysz, że nie jesteś satanista/ką...Stereotypy się kłaniają :p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
po co poprawiasz kogoś który napisał post 2 lata temu, a ostatnio widziany był 13.05.2006 - 21:08 ?!
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
w mądry sposób i dodając coś nowego tak.
Ale setny tekst dotyczący tego samego już jest nudny, bezsensowny i niepotrzebny.
 

ARCH.ANIOŁ

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
To co napisałeś w temacie to tak samo jak z metalowcami.

To są pseudo-sataniści a nie sataniści. Proponuję zapoznać się z dziełem Antona Szandor Lavey :)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Oto co ostatnio znalazłem w necie , katole nigdy nie przestaną mnie śmieszyć :D
http://pl.youtube.com/watch?v=UcwS3IqitNY ( po boku są odsyłacze do następnych części)





Ps. "dzieci satanistów od młodości karmieni są odchodami i pojeni krwią" ( cz.2) prawie z krzesła spadłem ze śmiechu
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
A ja zauważyłam, ze metale są nawet bardziej kulturalni itd. niż zwykli ludzie słuchający techno.... <_<
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Właściwie cały dzisiejszy wieczór to siedzę i się śmieję :D

Filmik jest wprost prześmieszny. Czy przypadkiem twórcy tego filmu nie pracują w kabarecie?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Oto co ostatnio znalazłem w necie , katole nigdy nie przestaną mnie śmieszyć :D
http://pl.youtube.com/watch?v=UcwS3IqitNY ( po boku są odsyłacze do następnych części)





Ps. "dzieci satanistów od młodości karmieni są odchodami i pojeni krwią" ( cz.2) prawie z krzesła spadłem ze śmiechu

ten "dokument" został nakręcony pewnie pod wpływem jakiegoś horroru o satanistach :D przypomina mi te które pani pedagog puszcza zazwyczaj gimnazjalistą w szkole :D
Ogólnie to oglądłem 2 cz. i więcej mi się nie chce, bo szkoda czasu na te głupoty. Niektóre obrazki to mnie roz*ebały...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ten film żre mózg. Sataniści som gupi, palom koty, ćpajom i mordrujom.

Dowiedziałem się, że satanista to gwałciciel, ćpun, pijak. Poza tym Lenon ma powiązania satanistyczne, podobnie co AC/DC. Nawet Heemen'owi i D&D się dostało(końcówka 3 części). Komiczne.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Właściwie cały dzisiejszy wieczór to siedzę i się śmieję :D

Filmik jest wprost prześmieszny. Czy przypadkiem twórcy tego filmu nie pracują w kabarecie?

A mi w tym filmie ostro zajeżdża klerem. To właśnie kościół stworzył taki, a nie inny wizerunek satanizmu. Postaci Szatana, czy np. Lucyfera, istniały na długo przed chrześcijaństwem, w starożytności. Lucyfer np. był znany wtedy, jako rzymski bóg powietrza i oświecenia.
Dopiero później został przez kościół nazwany uosobieniem zła. Cały taki wizerunek satanizmu stworzył też kler, prawdopodobnie po, to żeby utrzymywać lud w ciemnocie i mieć nad nim kontrolę. Potrzebowali bowiem czegoś, czym mogliby straszyć ludzi, którzy się im buntowali - to właśnie był Szatan.

Jeśli chodzi o ludzi, którzy popełniali te zbrodnie w postaci składania ofiar z ludzi, albo zwierząt, czy dzieci, to nie są to żadni sataniści, tylko banda kretynów. Tacy ludzie (może dziwnie to zabrzmi), są marionetkami kościoła. Chcą być satanistami, ale o sataniźmie totalnie nic nie wiedzą, a kierują się wizerunkiem, jaki rozpowszechnia kościół.
Jakby nie patrzeć - rzeczy, które wyprawiają pseudo-sataniści i samo ich istnienie jest w dużej części z winy kościoła (i to nie mniej, niż pseudo-satanistów), przez rozpowszechnianie właśnie takiego wizerunku satanizmu. Religia to największa pralnia mózgu, jaka może być, a zwłaszcza chrześcijańska, w połączeniu z instytucją kościoła.
Innymi słowy klechy i piep.sze.ni pseudo-sataniści, robią tylko koło du.py prawdziwym satanistom.
Na pochybel im !

W sumie film - niezła komedia. Najśmieszniejszy jest początek i te ostrzeżenia o drastycznych scenach.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dziwny jesteś wojownik :D jeśli dla ciebie śmieszny był początek- ostrzeżenia :D
Ja z pierwszych 30 sekund ostrzeżeń śmiałem się, później się w**wiałem że tak długo trwaja- 2 minuty :D
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Zobaczyłem część dokumentu i stwierdzam, że widziałem już podobne rzeczy. Wygląda mi to na produkcję skrajnych fanatyków religijnych Protestantyzmu (zarówno z Ameryki, jak i W. Brytanii), którzy nie mają co robić w domu. Rzygać się od tego chce po
prostu.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Wojownik, wydaje mi się że cały ten wizerunek SZatanisty jest winą nie tyle kleru (chociaż nie twierdzę że nie miał w tym udziału) ale Vikernesa i pseudo wQrwionych dzieciaków podpalających kościoły którzy uznawali go za swojego guru, było głośno w gazetach i telewizji o takich SZatanistach całkiem niedawno, kiedy ich działalność była w szczytowej formie a Varg nie siedział. Myślę że stąd to się głównie wzięło no i dlatego teraz ludzie nieobeznani uważają metali za satanistuf.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
akurat Varg czy Euro maja mało z tymi dzieciakami z filmu wspólnego <_< A taki wizerunek satanistów został ukształtowany jeszcze przed ich narodzinami , właśnie za sprawą kleru.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Wojownik, wydaje mi się że cały ten wizerunek SZatanisty jest winą nie tyle kleru (chociaż nie twierdzę że nie miał w tym udziału) ale Vikernesa i pseudo wQrwionych dzieciaków podpalających kościoły którzy uznawali go za swojego guru, było głośno w gazetach i telewizji o takich SZatanistach całkiem niedawno, kiedy ich działalność była w szczytowej formie a Varg nie siedział. Myślę że stąd to się głównie wzięło no i dlatego teraz ludzie nieobeznani uważają metali za satanistuf.

Dokładnie, pseudo-sataniści są w bardzo dużym stopniu winni istnieniu takiego mylnego wizerunku satanizmu. Ale nie należy zapominać, że tacy ludzie myślą, że satanizm właśnie tak wygląda i tak robią - składają krwawe ofiary, dewastują groby itp.
A tak na prawdę takie rzeczy nie mają nic wspólnego z prawdziwym satanizmem.
Ale oni myślą, że ma. A tak myślą, bo kościół sprzedaje takie bzdury i kłamstwa, żeby utrzymać swoją pozycję, żeby ludzie się bali satanizmu, postaci Szatana, piekła, rzekomego opętania i trzymali się od tego z daleka i byli wierni kościołowi.
Metodami kościoła jest napędzanie wiernych strachem, który wynika z ciemnoty i niewiedzy, którą kler sieje.
Innymi słowy - kościół i pseudo-sataniści - jedno jest napędzane przez drugie w rozpowszechnianiu fałszywego wyobrażenia satanizmu.
Nie zdziwiłbym się, gdybym się dowiedział, że np. niektórzy biskupi, czy kardynałowie cieszą się z takiego stanu rzeczy - bandy dzieciaków, pseudo-satanistów, uprawiają "satanizm kościelny", tak to się potocznie nazywa, bo kościół wprowadził taki fałszywy wizerunek satanizmu. Przez to powstają pseudo-sataniści. A ich wszystkie poczynania tylko dodają wiarygodności kłamstwom, które sprzedaje kler.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Bardzo dlugo nie lubiłem metalu, był dla mnie po prostu pusty, bez żadnego przesłania a i artystycznie ubogi mi sie wydawał.

A metal chrzescijanski to jest najwieksze chyba wypaczenie, nie da sie tego sluchać, zresztą jest tak samo pusty jak satanistyczny jak dla mnie.

Polubilem dopiero norweski black metal, bo muzycznie mi odpowiada a takie zespoly jak Burzym wniosly jakieś przesłanie...

A wraz z eksplozją NSBM to polubilem tą muzyke jeszcze bardziej.

Lubie ogólnie jak metal ma jakies przesłanie, niekoniecznie musi byc TYLKO nacjonalistyczny ale jak o czymś jest a nie tylko satan satan. BYLE NIE O JEZUSIE :)

No a muzycznie najbardziej mi odpowiadają klimaty podobne do norweskiego black metalu :)
 
Do góry