Mercilon - opinie.

Essense

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
macie coś jeszcze do dodania ? są święta, żaden ginekolog mnie teraz nie przyjmie, opakowanie tabletek się kończy zostały bodajże jeszcze 3, mam je brać dalej ? i naprawdę, nie obrażajcie mojej matki, chciała dobrze.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
chciala dobrze i podala corce tabletki antykoncepcyjne bez konsultacji z lekarzem hmmm dziewne... dziewczyno to nie sa cukierki tylko hormony! rob dziewczyno jak chcesz to twoje zdrowie
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Chciała dobrze? Narażając zdrowie własnej córki? To gratuluję. Jeśli to jest "dobrze" to ja aż się boję spytaj co według niej jest "źle".
Tabletki antykoncepcyjne to nie witaminki. A nawet i witaminki mogą zaszkodzić. Takich leków nie można brać samemu, tak samo jest z antybiotykami.
Jak jesteś chora to idziesz do sąsiadki i bierzesz jej antybiotyki? Ludzie od czegoś są lekarze chyba, co nie?
Choć Ty okaż odrobinę więcej rozumu odstaw te tabletki i idź do lekarza. I koniecznie pochwal się o swojej samowolce.
 

Essense

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
ku*wa myślisz, że ja nie wiem ? liczyłam na pomoc, odpowiedź, a ty wyleciałaś na mnie z obelgami. słuchaj wiem, że to była nieodpowiedzialna decyzja, ale się stało, od początku wiedziałam jakie mogą być konsekwencje. czasu nie zawrócę
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Idź do mamy i tam k**wuj, ona znów coś zapewne genialnego wymyśli i nie będzie problemu.
Nie do tych osób co trzeba masz pretensję. Wyrzucaj swój gniew i żal matce, nie nam.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ku*wa myślisz, że ja nie wiem ? liczyłam na pomoc, odpowiedź, a ty wyleciałaś na mnie z obelgami. słuchaj wiem, że to była nieodpowiedzialna decyzja, ale się stało, od początku wiedziałam jakie mogą być konsekwencje. czasu nie zawrócę
malolata i nadodatek niekulturalna...czasu nie zawrocisz ale mozesz w czasie terazniejszym pomyslec i zaprzestac przyjmowania hormonow dziecko
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
heh widze,ze twoj ginekolog malo wie o antykoncepcji... wiec tak czy przyjmie sie 1 tabletke 1 dnia czy 5 nic nie ma wspolnego z watroba! chodzi o to,ze jezeli kobieta zapomni wziac 1tabletke pierwszego dnia krwawienia moze przyjac ja 5 dnia cyklu tylko ze musi sie zabezpieczac przez cale opakowanie a nie przez tydzien...

Raczej myślę że mój ginekolog zna sie na tym bo chyba w końcu dlatego jest lekarzem i to z tego co słyszałam to nawet dobrym. On mi po prostu powiedział że jak się przyjmie na 3 np dzień krwawienia to to jest łagodniejsze dla organizmu niż 1 dnia i tyle. I może coś w tym jest bo jak ja tak zaczynałam brać tabletki to nawet nie miałam żadnych wymiotów itd

A z tym krwawieniem trwającym do 3 miesięcy to ja tego nie odświadczyłam to nie wiem, ale wydaje mi się że jak ono tak długo sie utrzymuje non stop to nie jest zbyt dobre i jednak powinno pójść się do lekarza



heh widze,ze twoj ginekolog malo wie o antykoncepcji... wiec tak czy przyjmie sie 1 tabletke 1 dnia czy 5 nic nie ma wspolnego z watroba! chodzi o to,ze jezeli kobieta zapomni wziac 1tabletke pierwszego dnia krwawienia moze przyjac ja 5 dnia cyklu tylko ze musi sie zabezpieczac przez cale opakowanie a nie przez tydzien...

Raczej myślę że mój ginekolog zna sie na tym bo chyba w końcu dlatego jest lekarzem i to z tego co słyszałam to nawet dobrym. On mi po prostu powiedział że jak się przyjmie na 3 np dzień krwawienia to to jest łagodniejsze dla organizmu niż 1 dnia i tyle. I może coś w tym jest bo jak ja tak zaczynałam brać tabletki to nawet nie miałam żadnych wymiotów itd

A z tym krwawieniem trwającym do 3 miesięcy to ja tego nie odświadczyłam to nie wiem, ale wydaje mi się że jak ono tak długo sie utrzymuje non stop to nie jest zbyt dobre i jednak powinno pójść się do lekarza
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
3 np dzień krwawienia to to jest łagodniejsze dla organizmu niż 1 dnia i tyle. I może coś w tym jest bo jak ja tak zaczynałam brać tabletki to nawet nie miałam żadnych wymiotów itd

A z tym krwawieniem trwającym do 3 miesięcy to ja tego nie odświadczyłam to nie wiem, ale wydaje mi się że jak ono tak długo sie utrzymuje non stop to nie jest zbyt dobre i jednak powinno pójść się do lekarza
nic to nie jest lagodniejsze tylko krwawienie jest slabsze jezeli przyjmie sie tabletke 5 dnia cyklu ale kobieta w takim przypadku musis zabezpieczac sie dodatkowo prze cale opakowanie a nie prze tylk 7 dni... wcale nie musza wystepowac wymioty itp. pierwszy raz slysze,ze jezeli wezmie sie tabletke 1 dnia krwawienia to ma sie nasilone skutki uboczne, dziwne...
krwawienie jest zwykla reakcja organizmu "na cos nowego" i nic nie ma w tym dziwnego.wiesz krwawienie niby moze trwac do 3 mies ale jezeli nie ustepuje po mies to raczej nie sa tableki dobrze dobrane
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Justyśkaa wiesz z tym zabezpieczaniem się jak się nie weźmie 1 dnia krwawienia to może i masz rację bo ja już tego nie pamiętam jak mi mówił ale z tym że jak się weźmie później to że jest to łagodniejsze dla wątroby to naprawdę mi to tak wyjaśnił. To może jednak coś w tym jest

A jeśli chodzi o to długie krwawienie podczas brania tabletek to chyba zgodzisz się że jeśli tak gługo ono trwa to należy udać się do lekarza?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
kazdy lekarz ma swoja racje...
A jeśli chodzi o to długie krwawienie podczas brania tabletek to chyba zgodzisz się że jeśli tak gługo ono trwa to należy udać się do lekarza?
wiesz moje krwawieni pierwszy raz trwalo ok2 mies i nie zdziwilo mnie to poniewaz bylam pewna,ze "moj organizm sie przyzywaczja do wiekszej dawki hormonow"
 

Ulenia

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wycofany ze sprzedazy? niiiii miesiac temu kupilam bez problemu :D

a ja mam do Was dziewczyny pytanie.. wiem ze moze zabrzmiec kretynsko ale co tam..

otorz na ulotce jest napisane ze kazda tabletka zawiera taka sama ilosc hormonow... czyli w takim razie nie powinno robic roznicy jesli w czwartek przez pomylke wezme tabletke z poniedzialku? wczoraj przez przypadek wyjelam z opakowania nie ta tabletke co trzeba.. polknelam wlasciwa ale teraz sie zastanawiam czy dzisiaj nie polknac tej "pomylonej".. zeby nie zwietrzala albo cos.. jak myslicie?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Wycofany ze sprzedazy? niiiii miesiac temu kupilam bez problemu :D

a ja mam do Was dziewczyny pytanie.. wiem ze moze zabrzmiec kretynsko ale co tam..

otorz na ulotce jest napisane ze kazda tabletka zawiera taka sama ilosc hormonow... czyli w takim razie nie powinno robic roznicy jesli w czwartek przez pomylke wezme tabletke z poniedzialku? wczoraj przez przypadek wyjelam z opakowania nie ta tabletke co trzeba.. polknelam wlasciwa ale teraz sie zastanawiam czy dzisiaj nie polknac tej "pomylonej".. zeby nie zwietrzala albo cos.. jak myslicie?
prawdopodobnie mercilon zostanie wycofany... dokladnie Ulenia, kazda tabletka ma ten sam sklad o ile sa to srodki 1fazowe:) spokojnie
 

jolanta3500

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, nie mam okresu(ale nie jestem w ciazy), czy moge zaczac brac Mercilon przez 21 dni i potem po odstawieniu wystapi okres? Pomozcie.
 
Do góry