Medycyna

Lexie_

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
...
Czy to prawda, że po studiach medycznych w Polsce nie można wykonywać zawodu w innych krajach? :O
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Z pewnością nie na pierwszym roku ;) Nie wiem na którym są zajęcia z medycyny sądowej, ale z pewnością później... na 6 chyba :)
Zmartwię cię. Zajęcia z medycyny sądowej nie mają nic do tego. Sekcje zwłok robi się na pierwszym roku w ramach anatomii. Co prawda co wrażliwsze sztuki, przesiedzą je gdzieś w kącie, ale prawda jest taka, że im bardziej przyłożysz się do części praktycznej, tym łatwiej wykujesz Bochenka na blachę.

Czy to prawda, że po studiach medycznych w Polsce nie można wykonywać zawodu w innych krajach? :O
Skąd ten pomysł? Zwłaszcza w innych krajach.
 

Miszu879

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
Pytanie do tych, co studiują medycynę: Czy braliście udział w Olimpiadach (nie tylko w liceum, ale także w gimnazjum)?
 

knacklady

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Katowice
Odgrzebałam ten wątek, dawno już przeze mnie zapomniany. Jakiś rok temu tutaj pisałam.

Od tamtego czasu napisałam pomyślnie egzamin gimnazjalny i dostałam się do liceum na dość wysokim poziomie, do klasy biol-chem. 2/3 mojej klasy, jeśli nie więcej, chce iść na medycynę. Nauka w liceum to zupełnie inna bajka niż gimnazjum, ale póki co podoba mi się. Szczególnie ograniczenie liczby godzin z przedmiotów takich jak historia, na rzecz biologii i chemii.

Zaczęłam się zastanawiać co do wyboru uczelni, żeby mieć szersze spojrzenie na to, jakie przedmioty na maturze będą mi niezbędne. Wstępnie zdecydowałam się, że będę starać się dostać na CMUJ w Krakowie, ewentualnie pozostaje mi ŚUM.

Ktoś tu ostatnio pytał o pracę w innych krajach po ukończeniu studiów w Polsce. Ja już wiem, że w Polsce na pewno nie chcę zostać na stałe. Zaczęłam trochę się wgłębiać w ten temat i z tego, co się dowiedziałam, to wcale nie jest tak trudno dostać się na rezydenturę w USA, jeśli się tylko chce, zna język i jest w stanie zainwestować w odpowiednie egzaminy.
 

Lexie_

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
...
Tak naprawdę nie wiem dlaczego to piszę, po prostu jakoś tak :)
No więc jestem w liceum na programie międzynarodowym IB, właściwie to rok pre-IB, ale jestem tam gdzie powinnam :)
Teraz zacznę mailować do uczelni z zapytaniem jak traktują uczniów z taką maturą :)
Czy ktoś z Was jest po takim czymś?
 

knacklady

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Katowice
Tak naprawdę nie wiem dlaczego to piszę, po prostu jakoś tak :)
No więc jestem w liceum na programie międzynarodowym IB, właściwie to rok pre-IB, ale jestem tam gdzie powinnam :)
Teraz zacznę mailować do uczelni z zapytaniem jak traktują uczniów z taką maturą :)
Czy ktoś z Was jest po takim czymś?

Parę stron wcześniej była dyskusja na ten temat (to nie czasem Ty tam pisałaś?), że przy maturze IB są konieczne egzaminy wstępne.
 

Lexie_

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
...
Tak, pisałam ja. Ale właśnie jedni mówią tak, a inni inaczej. Mi w szkole mówią, że bez problemu będzie, niektórzy na forach mówią też że w porządku, inni, że nie. A przecież w Polsce też są takie szkoły, i potem normalnie ludzie zostają na studia w Polsce i bez egzaminów wstępnych. Dlatego pytam, czy ktoś już przez to przechodził??
 

knacklady

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Katowice
Tak, pisałam ja. Ale właśnie jedni mówią tak, a inni inaczej. Mi w szkole mówią, że bez problemu będzie, niektórzy na forach mówią też że w porządku, inni, że nie. A przecież w Polsce też są takie szkoły, i potem normalnie ludzie zostają na studia w Polsce i bez egzaminów wstępnych. Dlatego pytam, czy ktoś już przez to przechodził??

Wydaje mi się, że to wszystko zależy od uczelni, tak samo jak zależą przedmioty, które przy Nowej Maturze są przeliczane na punkty - każda uczelnia może punktować coś innego. Proponuję się dowiadywać u źródła.

Ja chciałam iść na IB, tylko że w moim mieście jest tylko jedna szkoła, która taki program prowadzi, czesne wynosi niecały tysiąc na miesiąc, więc szybko wybiłam sobie to z głowy. Tylko że wtedy w głowie miałam zagraniczne uczelnie.
 

Lexie_

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
...
Witam,

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przelicza maturę IB, wg przelicznika,
który jest na stronie www (na samym dole):

http://wn.umwb.edu.pl/

Zasady rekrutacji na kierunek lekarski:

http://wn.umwb.edu.pl/node/24

A jednak.
 

mada2205

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie, planowałam zdawać maturę rozszerzoną z fizyki, jednak wymagają jej tylk na lekarski w Szczecinie. Jeśli złożę papiery na Akademie Medyczną np. do Wrocławia gdzie wymagają fizyki podstawowej, to punkt będa jakoś przeliczane? Czy musze zdawać podstawę??
 

miki0008

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
dostałem się na lekarski na wydziale wojskowo-lekarskim w Łodzi oraz do Szczecina i mam problem z wyborem - pytanie do studiujących na leku czyli bardziej rozeznanych w temacie - widząc co i w jaki sposób studiujecie którą z tych uczelni byście wybrali na moim miejscu?
 
Do góry