Media publiczne.

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ostatnio glosny stal sie temat mediow publicznych. Chyba kazdy z nas slyszal o tym, ze PO chce zniesc abonament. Jednak z drugiej strony kazda publiczna telewizja w Europie jest finansowana dzieki abonamentowi.

- Jaka jest telewizja i radio publiczne Waszym zdaniem?
- Czy abonamet poiwnien istniec?

Bo moim zdaniem dzis telewizja publiczna to:
- Cala masa nudnych i ciagnacych sie latami seriali typu mada na sukces, klan.
- Ciagle powtarzane filmy, nic nowego nie puszczaja.
- Byc moze brak transmisji z Euro 2008, bo nie moga sie dogadac z Polsatem.
- Nudna ramowka. Czyli ciakawe programy kulturalne typu Losskot lub Historyczne sa puszczane po polnocy. Poza tym cala masa muzycznych i kulturalnych programow zniknelo z ramowek TVP.
- Zbyt wielkie upolitycznienie. TVP za bardzo przypomina pro kremlowskie telewizje.
- 10 minutowe a nawet 15 minutowe bloki reklamowe tak jak na polsacie lub TVN.

A plusy?
- Hmm... Gumisie w niedziele o 19:00 ;)
- Mecze Ligi mistrzow.

Nic innego mi na mysl nie pprzychodzi.

Jednak brak abonamentu oznacza smierc Polskiego radia i TVP wiec chetnie poslucham co Wy sadzicie o tym wszystkim.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Śmierć państwowego przedsiębiorstwa, sztucznie utrzymywanego na rynku, to dobrze dla prywatnych przwedsiębiorstw, konkurencji i ostatecznie dla konsumenta.
Rząd straci tube. Jednak to bardzo dobrze, bo im mniej może ludzi przekonać słowami, to tym bardziej musi nadrobić czynami.
A abonamentu i tak nie płace, i tyle.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Mi się idea TV publicznej podoba. Tyle, że u nas jakoś tak trochę kuleje. TVP kultura ponoć jest "misyjna", ale nie wiem nawet gdzie można to oglądać(poza platformami oczywiście). Nawet TVP Sport można nazwać misyjnym, ale ta sama sytuacja. Tylko platforma N(bodajże).
Powinna być zmiana diametralna, ale abonament winien zostać. Wszystkie dureństwa typu "gwiazdy na lodzie" powinny zostać zlikwidowane, niech się komercja w tym babrać, a cykle typu "tajemnice XX wieku", "1 z 10", "misja specjalna", "warto rozmawiać", "młodzież kontra..." i inne takie powinny być wzmocnione(zmiana czasu antenowego, czy kanału). To są(były) jednak fantastyczne programy, ale raczej nie dochodowe. Albo, ja nie wiem czemu TVP nie uruchomiła swoich archiwaliów sportowych, nawet na TVP Sport... dla mnie żal. Mecze Polski z Anglią, Belgią, Portugalią, Brazylią, Niemcami itd. z(co ważne) komentarzem Ćmikiewicza(tak On miał na nazwisko? ;q), to byłyby hiciory... Ale nie, kiszą się archiwalia.
No i niby taka błahostka jak dobranocka... No może nie błahostka skoro tylko na TVP jest 20 minut neutralnych bajek dla dzieciaków...
Co do takich seriali jak "M jak miłość", czy "Na dobre i na złe", to jestem całkowicie neutralny. Seriale mające rekordy oglądalności, a do tego neutralne treściowo. O to chyba chodzi.
Co do upolitycznienia i tych "tub", to ja nie wiem o co chodzi. Gdzie jest różnica między "tubowością" publicznych i komercyjnych? W tym, że w publicznych wiadomo kto ciągnie za sznurki, a w komercyjnych nie wiadomo? No to niestety ja wybieram publiczne.

Rekalmy to inna bajka. Fajnie by było jak by w ogóle ich nie było tyle, że to ciężkie do zrobienia. Mi osobiście zdecydowanie wystarczy, że filmy nie są przerywane reklamami. A między programami, reklama mi nie przeszkadza.
 

Toczek

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Koluszki
Więc ja uważam tak. Telewizja i Radio publiczne muszą jak najbardziej istnieć, lecz nie w takiej formie jak teraz. Abonament radiowo-telewizyjny powinien być pobierany odgórnie. Nie oszukujmy się, przecież dom bez telewizora w tych czasach to niemożliwe, a bez radia tym bardziej. Reklamy powinny zniknąć! Przecież to jest państwowa telewizja a nie silnik komercji! A programy typu "Gwiazdy tańczą na lodzie" z chichrającą się Dodą w roli głowniej i jej "Pięknie, super! Brak mi słów!" to powinny być zlikwidowane. Państwowe Radio i Telewizja mają pełnić rolę szerzenia kultury wśród obywateli! Dostarczać im rozrywki i programów naukowych oraz filmów na poziomie! A seriale typu "M jak Miłość" powinny zostać, jeżeli nie będą się odnosić do polityki i innych kontrowersyjnych zagadnień. Bo co mają robić babcie wieczorem? W sumie sam też oglądam te głupoty :p I jak stwierdził Kaagular, Dobranocka tylko na jedynce jest nadawana. I nie są to bajki gdzie krew leje się strumieniami i jeden tłucze się z drugim tylko "Krecik", "Koziołek Matołek", "Miś Uszatek" i inne bardzo, myślę dobre bajki. Uważam także, iż Telewizja Polska S.A powinna przekształcić się w przedsiębiorstwo państwowe. Kierownik na zasadach konkursu. I jeszcze Dziennik. Teraz oglądając Dziennik, plotą tylko o polityce, to w kraju nic się ciekawszego nie dzieje? A TVP Kultura, Sport to przepraszam, za co są finansowane? Czemu nie ma transmisji naziemnej? Jest jeszcze sprawa powstałej niedawno BiełSatTV. Najpierw zajmijmy się telewizją w Polsce a nie będziemy się wtrącać na Białoruś! Co do Radia? Nie rozumiem, dlaczego gdy runął maszt w Gąbinie nie został odbudowany! Będąc na wczasach w Bułgarii mogłem słuchać polskich audycji. A teraz, co? Nic! Przemyślcie to, co napisałem.
 
Do góry