mBank i eKonto - Czy na prawde tak bajecznie?

m1esh

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, chciałbym założyć sobie konto bankowe i skłaniam się ku mBankowi a dokładniej chciałbym wybrac eKonto.

Czy jest ktoś tutaj kto korzysta z tego konta i mógłby mi powiedzieć jakie ma odczucia wobec swojej decyzji, czy na prawde jest tak bajecznie, ze praktycznie za nic się nie płaci.

Czy bez wpłat na konto i nie korzystanie za nie nic nie płacimy, a najbardziej interesuje mnie czy w ogóle ponosić będę koszty za jego założenie?

Chciałbym taki otrzymać taki ogólny obraz tej oferty, bo zawsze się spotykałem z taką odpowiedzią typu: "Ja jestem zadowolony", czy też "A ja mam w PKO"...
 
J

Johny_Cash

Guest
Tak, można mieć konto w banku i za nie nie płacić :)
Konto internetowe mBank:
- nie płacimy za założenie konta, ani też za prowadzenie konta
- nie ma wymogu wpłat na konto
- przelewy internetowe są za darmo
- wydanie karty debetowej Visa - 0 zł
- hasła sms-owe na komórkę też za darmo
Jedynym minusem są płatne wypłaty z bankomatów obcych banków 5 zł(dostępna usługa "Wypłata ze wszystkich bankomatów" za 5 zł miesięcznie). Bankomaty Euronet są za darmo (ponad 3800 w kraju).
Tu znajduje się porównanie kont internetowych, z opłatami i prowizjami banków.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Też korzystam z konta w mbanku i jestem bardzo zadowolony. Korzystam z izzyKonta (jeszcze takie młodzieżowe, od 13 lat), ponieważ Pani w mpunkcie powiedziała że równocześnie mogę prowadzić izzykonto i ekonto, ale nie są mi potrzebne dwa rachunki więc zostaję przy tym tak długo, jak nie będą robili żadnych problemów (nie wiem jak to będzie z wymianą karty debetowej na nową), bo oprocentowanie na izzykoncie to chociaż 0,7% a na ekoncie 0% :p
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Korzystam z mBanku od lat i jak na razie uważam go za najlepszy bank. Założenie konta, utrzymywanie go, podstawowe operacje są za darmo. Dopiero gdy potrzebujesz czegoś ponad, czyli np dodatkowej karty lub kredytu lub czegoś wykraczającego codzienny użytek konta dochodzą jakieś opłaty. Mimo wszystko wychodzi taniej niż w przypadku innych banków.
 

krzysiuus

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2009
Posty
102
Punkty reakcji
1
Ja też korzystam z tego konta i mogę powiedzieć że za nic nie płaci się :p
POLECAM w 100%
 
A

ania.s

Guest
ekonto mbanku jest juz od wielu lat zupelnie darmowe: prowadzenie, karta , przelewy.

NIe ma zadnych dodatkowych warunkow typu min. wplaty czy obroty karta jak w innych bankach. poprostus zawsze jest wszystko za free.

Do tego masz sporo darmowych bankomatow.

Ja tego konta uzywam od 2006 roku i nigdy sie na nim nie zawiodlam.
Polecam takze poczytac innych opinie o koncie mbanku
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Bierz śmiało. MBank jest najlepszy. No chyba, że pozapominasz haseł itp to potem rozmowy z mLinią troszkę trwają, a cena minuty nie jest wcale taka tania.
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Też posiadam konto w mBanku, tylko że to jest takie dodatkowe konto w razie "W". Jakby czasem był restart serwera mojego pierwszego konta a ja byłbym gdzieś w sklepie i musiałbym zapłacić za zakupy. Także z eKonta korzystam sporadycznie i jeszcze chyba nigdy nie pobrali żadnej opłaty. :gwizda:
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ja się natomiast zastanwiam nad otworzeniem drugiego konta w MBanku, tylko niepokoi mnie brak placówek.
Nie ma jak iść pieniędzy wpłacić, bo wpłato-matów nie jest znowu tak dużo. A i opieprzyć w banku też czasami kogoś trzeba :) Dodatkowo są wyższe opłaty przelewów z innych banków.
I nie wyobrażam sobie wpłacać kilku tysięcy we wpłato-macie.
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Ja się natomiast zastanwiam nad otworzeniem drugiego konta w MBanku, tylko niepokoi mnie brak placówek.
Nie ma jak iść pieniędzy wpłacić, bo wpłato-matów nie jest znowu tak dużo. A i opieprzyć w banku też czasami kogoś trzeba :) Dodatkowo są wyższe opłaty przelewów z innych banków.
I nie wyobrażam sobie wpłacać kilku tysięcy we wpłato-macie.
To zależy od tego czemu miałoby Ci służyć to drugie konto. Osobiście nie mam zaufania do wpłato matów. :bag:

Dużo wyższe są te opłaty za przelewy z innych banków? Przyznam że byłem przekonany ze teraz większość banków ma przelewy za darmo.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ale internetowe. W placówkach, dalej są opłaty za przelewy do innych banków i to nie małe niestety (nie mówię, że we wszystkich).
Powiedzcie mi jeszcze coś o koncie w ING (najprawdopodobniej direct), w pko mam płacić za wypłaty z innych bankomatów? Paranoja moim zdaniem.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Jedynym minusem mBanku jest brak placówek ewentualnie mKioski, ale tych nie jest wiele, czepiam sie - wiem, to w końcu bank internetowy. Mają w tym roku 10 - lecie, może jakieś atrakcyjne oferty będą mieć. Polecam porównać tanie konta osobiste , w końcu każdy ma inne oczekiwania.
 

Kojot biznesu

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Korzystam z AliorBanku ponieważ mają sporo punktów, darmowe wszystkie bankomaty, wszędzie. Pobierają mi niestety 5 zlotych miesięcznie za prowadzenie.
Wychodzi więc na to samo co mBank z tym, że w sytuacji kiedy chciałoby się załatwić coś bezpośrednio w banku to Alior zapewnia zdecydowanie lepsze możliwości. Przeważnie mają też fantastyczną obsługę (choć raz spotkałem się z niemiłą Panią).

Po za tym jestem zadowolony, dla mnie najwazniejsze sa darmowe przelewy i łatwosc ich wykonywania.
Chyba tyle
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Ja obecnie korzystam z konta w CitiHandlowy (opłata za prowadzenie konta 3 zł - ale w zamian mam dodatkowe konto oszczędnościowe) i świetną obsługę przez Net.

mBank jest dobry do podstawowych rzeczy. Ma jednak dwie przykre wady:
* jest problem z wpłatą na konto,
* zdarzają im się awarie i wtedy jesteś "goły",
 

pozycjoner

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
również mam konto w mbanku, jedyną opłatą jest 1,5zł za kartę i 5 zł za możliwość wypłaty z bankomatu
 
D

darkshine

Guest
Ja też potwierdzam, że Alior jest najlepszy. Opłata miesięczna 9zł i nie płacę za wypłaty z bankomatów, ani za przewalutowania, wypłaty zagraniczne itd. Bardziej opłacalne niż ING, mBank, Inteligo gdzie za wypłatę głupich 100e zabierali ok 30-50zł za samo przewalutowanie i wypłatę.
 
Do góry