Mazury.

vipxxx

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
pomozcie! chcialbym pojechac w tym roku na mazury a nie wiem gdzie tam sa jakies ciekawe miejsca, gdzie mozna odpoczac. chciabym zeby tam gdzies znajdowala sie mala i jakies ciekawe miesjca do spacerowania we dwoje :) Troche szukalem w necie ale nic ciekawego nie znalazlem prosil bym o jakis link alba zdiecia z fajnie miejscowosci
 
I

impresja_switu

Guest
Mnie najbardziej podobały się Ruciane Nida, Mikołajki, okolice jeziora Zamordeje. Większym miajstem jest też Pisz nad Śniadrwym. Na moich nazajomych zrobiła dobre wrażenie, choć mnie nie szczególnie się podobał. Była w tych miejscowościach przy okazji rejsu, więc pwnie poznałam je z innej erspektywy, niż "turysta lądowy";) jeżeli szukasz czegoś ciekawego, to moim zdaniem, zdecydowanie powinieneś zainteresoawć się tymi miejscowościami:) Aż żałuję, że sama w tym roku nie wybiorę się na Mazury... W planach mam jedynie Kraków. Za to, gdybyś planował małą wycieczkę na południe, to gorąco polecam tam zajrzeć:) Zanlazłam świtne miejsce na nocleg, hostel Aston:) Ma dobrą opinię i postanowiłam się tam zatrzymać na ten wkacyjny czas:) Na szczęście uwielbiam Kraków. Inaczej chyba nie przeżyłabym całych wakacji w jednym miejscu;)
 

laparisienne

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja najlepiej wspominam z dzieciństwa okolice Rucianego bardzo spokojne. No i rejsy po jezorach na żaglówce po całych Mazurach, super.
 

mazur76

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Każdy zakątek mazur jest piękny i warty zobaczenia!! :p Może Owczarnia - Muzeum Ziemi Mazurskiej na trasie między Giżyckiem a Kętrzynem. Jest po prostu suuuper. :eek:k:
 

dudi83

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Nad morzem
Ja polecam Kal koło Węgorzewa, byłam tam dwa lata temu na 5 dni. Wejdz na stronkę KAL są fotki pokoi (każdy ma oddzielne wejście z zewnątrz) chociaż w rzeczywistości są o wiele ładniejsze. Naprawdę polecam bo gospodarze są mili a cena naprawdę niska.
Pozdrawiam
 

mazur76

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wakacje? Ludziska czas na Mazury !! Ja nie widzę tego inaczej jak pływanko, żeglowanko po mazurskich jeziorach!!!!! :)
 

Ameliaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
gizycko,mragowo,mikolajki,lidzbark warminski , reszel, ketrzyn, olsztyn,:p w tych miejscowosciahc jest cos do zwiedzania :p
 

d3223

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Gorąco polecam Gminę Barciany- skarbnice dworków, pięknych kościołów i wszelkiego rodzaju tajemnic. Na terenie gminy w miejscowości Drogosze znajduje się największy na warmii i mazurach pałac- naprawdę warty zobaczenia, dookoła pałacu rozciąga się cudowny park, gdzie słychać tylko szum starych, poczciwych dębów. Niewątpliwie warto również odwiedzić Mołtajny, które położone są nad j.Arklickim. Znajduje się tam osada nawodna plemienia prabałtów, zwana sztuczną wyspą, na której prowadzono badania archeologiczne, na północno-zachodnim brzegu jeziora można podziwiać ruiny pałacu rodu Egloffstein oraz piękny kościół ze starym klimatycznym wnętrzem i pozłacanym ołtarzem. Kościół ten wzniesiono niegdyś na murach zamku krzyżackiego. Jezioro Arklickie jest także ostoją ptactwa wodnego- czaple, kormorany, perkozy dwuczube, łyski, bąki, łabędzie - to nierzadki widok. Gmina szczyci się również szlakiem bocianich gniazd- w rolniczej miejscowości Bobrowo znajduje się ich aż kilkadziesiąt. W Barcianach natomiast znajduje się zamek krzyżacki, który niegdyś był siedzibą komtura. Niestety Gmina nie jest jeszcze nastawiona na turystykę, nie posiada więc żadnej bazy noclegowej, ale z chęcią pomogłabym zorganizować nocleg u gospodarzy lub po prostu mieszkańców gminy - wówczas prawdziwy swojski posiłek byłby zapewniony ;) Latem w GOK organizuje na terenie gminy cykl festynów w poszczególnych miejscowościach - tzw. potupajek, 18-19 lipca to okres "Dni Barcian" wtedy nie trudno o dobrą zabawę ;) Ogólnie gmina jest dobrym miejscem na romantyczne spacery- to spokojne okolice z pięknymi krajobrazami. Pozdrawiam ;)
 
Do góry