Maturka:)

Status
Zamknięty.

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
Jak dobrze napisać wypracowanie maturalne? w porównaniu dwóch utworów co najlepiej umieścić we wstępie?

*mam podany temat; sen- zyciem duszy? Porównaj przedstawioną we frag." dziady cz III" (wizja senatora) romantyczną teorię z majaczeniami bohatera "zbrodni i kary" i scharakteryzuj poglądy twórców różnych epok na rolę snów w życiu człowieka|

na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę w takim wypracowaniu? Co zawrzeć we wstępie? 

Proszę o pomoc!
 

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
We wstępie możesz zamieścić krótkie informacje dotyczące genezy obydwu utworów, możesz pokrótce opowiedzieć ich treść lub opisać najważniejsze fakty dotyczące autora <-- to takie najbardziej typowe przykłady rozpoczęcia. Jeżeli natomiast chcesz być bardziej kreatywna, we wstępie odnieś się do pierwszej części tematu: "Sen - życiem duszy". Napisz, jak rozumiesz te słowa, a później umieść je w kontekście podanych fragmentów. Myślę, że ta druga opcja bardziej spodoba się Twojej nauczycielce.

Szczególną uwagę powinnaś zwrócić przede wszystkim na dokładną i szczegółową interpretację podanych tekstów. Unikaj zbyt częstych odwołań do całości utworu - skup się raczej na tym, co masz dane. Nie zapominaj również o "scharakteryzowaniu poglądów twórców różnych epok na rolę snów w życiu człowieka." Zastanów się, który z omawianych wcześniej utworów mogłabyś w tym momencie przywołać.

Mam nadzieję, że moje rady okażą się pomocne. Życzę przyjemnego pisania eseju :)
 

Lady_Punk

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
236
Punkty reakcji
0
Tak tak, do maturki:)

Dzięki wielkie, zaraz zabieram się do wstępnego przygotowania planu :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry