Matura

Status
Zamknięty.

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Sorry, ze w tym dziale, ale w innych rzadko ktos odpisuje. Sluchajcie, mam metlik w glowie i boje sie tej calej matury. Polonistka mowila, ze mozna na oddzielnycjh kartkach a4 oddawac bibliografie i konspekt maturalny tzn na jednej kartce to a na drugiej to.... a na wiekszosci stron intenetowych pisza ze to i to razem... to jak to jest? ja mysle, ze mozna oddzielnie,bo mi sie nawet nie zmiesci na jednej
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
sorry ale to nie ten dział. Za chwilę Ci go zablokują albo przeniosą.
Wiadomo to się zmienia i zależy od szkoły, więc tysiąc rad Ci nie pomoże jeśli u Was chcą inaczej.
Ja ze swojej strony powiem tyle, że u mnie wymagane było aby to było na jednej kartce. Chyba że graniczyło to z niemożliwością. Wtedy był wyjątek.
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Powiem tak, bibliografie jest dla nauczycieli którzy będą w komisji maturalnej, natomiast konspekt jest tylko dla Ciebie, to jest taka podpowiedź co masz mówić i w jakiej kolejności, możesz sobie napisać w nim co chcesz. Jeśli polonista mówił że na dwóch osobnych kartkach tak też zrób, z tego co się orientuję jest to obojętne.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Powiem tak, bibliografie jest dla nauczycieli którzy będą w komisji maturalnej, natomiast konspekt jest tylko dla Ciebie, to jest taka podpowiedź co masz mówić i w jakiej kolejności, możesz sobie napisać w nim co chcesz. Jeśli polonista mówił że na dwóch osobnych kartkach tak też zrób, z tego co się orientuję jest to obojętne.

Nom u nas to obojetne, wiec na pewno masz racje.. niektorzy oddaja oddzielnie niektorzy razem . Pani powiedziala jak kto chce wiec ja oddam oddzielnie .. dzieki
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
Ja mam inne terminy oddawania bibliografii i planu, więc nie wyobrażam sobie tego dać na jednej kartce ;)
Więc osobno.
 

miszczunio

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2010
Posty
96
Punkty reakcji
3
Wiek
33
U mnie w klasie praktycznie wszyscy bibliografię mieli razem z konspektem. A co do maturki to nie bój nic :sexy: jeśli Cię to pocieszy to ja też w tym roku mam :papa:
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Sorry, ze w tym dziale, ale w innych rzadko ktos odpisuje. Sluchajcie, mam metlik w glowie i boje sie tej calej matury. Polonistka mowila, ze mozna na oddzielnycjh kartkach a4 oddawac bibliografie i konspekt maturalny tzn na jednej kartce to a na drugiej to.... a na wiekszosci stron intenetowych pisza ze to i to razem... to jak to jest? ja mysle, ze mozna oddzielnie,bo mi sie nawet nie zmiesci na jednej

ja maturę pisałam rok temu i u mnie w szkole bibliografia i plan musiał się zmieścić na jednej stronie. Ja się schytrzyłam i plan prezentacji napisałam w ciągu, słowo po słowie tak jak teraz bez żadnych punktów, polonista przyczepił się, że jest nie przejrzysty itp, ale ja miałam plan! na swojej kserówce każdy inny punkt zakreśliłam innym kolorem zakreślacza:) było 5 kolorów na moim konspekcie, zrobiłam tym furorę, ale to dla mnie była pomoc, a nigdzie nie było napisane, że to zabronione. Dodatkowa kartka to była z cytatami, albo jakaś plansza.... ja myślę, że to się nie zmieniło i lepiej poczytaj sobie o tym na stronce oke, bo takie gdybanie to wiesz... chyba nie chcesz zrobić sobie kichy....
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Eee w sumie niepotrzebnie pisalam ten temat, aczkolwiek dziekuje za odpowiedzi. Po prostu stresuje sie. A niepotrzebnie napisalam, poniewaz babka sama mowila, ze mozna oddac to oddzielnie, mozna tez razem, ale to jak kto chce. Wiekszosc osob oddaje razem, ale skoro mozna oddac oddzielnie, to ja oddaje oddzielnie, mam obszerna bibliografie i nie zmiesciloby mi sie to razem. Takze luz, na pewno mnie dopuszcza do matury, w koncu polonistka by mnie nie oszukala :p
Pozdrawiam :)
 

Scorpio_18

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
295
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Poznań
Po prostu stresuje sie.
kazdy chyba przez to przechodzi. Ja rok temu zdawalem mature. Szedlem na nia przekonany, ze jej nie zdam xD. a tu prosze bardzo...udalo sie jednak;D
bylem przecietnym uczniem:p, a mature zdalem tak ,ze wszyscy nauczyciele niedowierzali;D
to byl pikus! matura byla prostrza niz egzamin na koniec gimnazjum:)
z tym, ze Wy macie teraz latwiej z ta matma obowiazkowa, bo wlasnie przez to, ze jest obowiazkowa to jest O WIELE latwiejsza:/...no ale coz...za moich czasow tak lekko nie bylo:p
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
kazdy chyba przez to przechodzi. Ja rok temu zdawalem mature. Szedlem na nia przekonany, ze jej nie zdam xD. a tu prosze bardzo...udalo sie jednak;D
bylem przecietnym uczniem:p, a mature zdalem tak ,ze wszyscy nauczyciele niedowierzali;D
to byl pikus! matura byla prostrza niz egzamin na koniec gimnazjum:)
z tym, ze Wy macie teraz latwiej z ta matma obowiazkowa, bo wlasnie przez to, ze jest obowiazkowa to jest O WIELE latwiejsza:/...no ale coz...za moich czasow tak lekko nie bylo:p

Hehe wiem, przesadzam, ja nawet balam sie, ze beda bledy w bibliografii , a bledow nie bylo ! pani sie bardzo spodobala ta praca mimo ze dodala ze duzo dziel wzielam ale moze tyle byc chociaz rownie dobrze moglam mniej wziac -moj wybor :) Dlatego teraz wiem, ze tylko ze stresu obawiam sie, ze zle cos zrobilam i napisalam i te moje mysli sa nieprawdziwe, bo na PEWNO JEST DOBRZE ;) Gratuluje Ci, ze tak pieknie zdales - mi mowia, ze zdolna jestem , wiec chyba tez dobrze zdam, tym bardziej ze bedzie raczej latwa matura ;)
Ja jestem srednio uczaca sie, tzn jak nie chce mi sie uczyc, to dostanje slabe oceny, ale jak sie przyloze to juz inna sprawa ;)
Teraz sie przylozylam i mam piatke z polaka, historii, czwore z matmy (z ktorej zawsze bylam noga ;D) i z reszty tak czworkowo :p Kurcze jak czlowiek chce to potrafi ;)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
No i oddalam juz bibliografie i jest ok :) konspekt za pare dni oddaje, temat uznaje za zamkniety. Pozdrawiam.
 

tomala-1987

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Tu masz opisane co i jak zrobić by napisać i wygłosić dobrą prezentacje. Ściągnij darmowy fragment, może Ci się przyda.
Pozdrawiam
 

bolek10

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
mowia ze szkola nie stresuje i jest dla naszego dobra a sama wspomnienie o maturze juz wywoluje mdlosci, chodzenie na korepetycje, lekcje dodatkowe, uczenie sie eh ciezkie zycie ucznia :(
 

Alishia

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
bibliografie i to przedmiotowe oddawalismy na osobnych kartkach tak nam kazali
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
temat zamykam - bo to nie ten dział. (pomimo wyjaśnienia ciągle łamie regulamin)
 
Status
Zamknięty.
Do góry