Matura z angielskiego

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
Na czym polega różnica między maturą rozszerzoną a podstawową z angielskiego ( głownie chodzi mi o ustną część)???
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
Rozszerzona jest łatwiejsza :D jak dla mnie ;p
a tak serio:
podstawowa - opis obrazka, pytania do obrazka (o twoją opinię itp.). Później rozmowy sterowane - negocjowanie, uzyskiwanie informacji... nie wiem, nie zdaję podstawy ;p
rozszerzona - materiał stymulujący (obrazki, nagłówki, wycinki z gazet, dane statystyczne). Najpierw opisujesz ogólnie materiał, później odpowiadasz na pytania typu: jak interpretujesz cytat, co można wywnioskować z diagramu i inne pytania dotyczące tematu. Druga część to wypowiedź ustna przypominająca formę pisemną, następnie komisja zadaje pytania odnośnie tej wypowiedzi.
Przepraszam za chaos w tym, co napisałam ;p
Jak coś to służę pomocą, ale bardziej w kwestii matury rozszerzonej ;p
 

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
Czyli uważasz, że rozszerzona jest łatwiejsza???
No ja się nad rozszerzeniem zastanawiam, głownie dlatego że na pisemnej jest wypracowanie z tematami do wyboru, a pisanie np opowiadań raczej nie sprawia mi trudności.
Nie wiem tylko czy na ustnej sobie poradzę.
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
nie zapominaj, że możesz wziąć pisemną rozszerzoną, a ustną podstawową :)
Najlepiej sobie poszukaj jakichś przykładowych materiałów stymulujących. Może ja mówię, że rozszerzona łatwiejsza dlatego, że na podstawie masz konkretne rzeczy (zdania) do przetłumaczenia, a na rozszerzeniu lejesz wodę ;p
A w której ty klasie jesteś, w drugiej? Ja słyszałam, że się coś zmieniło i od następnego roku zdaje się obowiązkowo maturę podstawową i ewentualnie rozszerzoną dodatkowo... ale sprawdź to ;p W takim wypadku chyba mogłabyś zaryzykować także rozszerzoną :)
 

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
w pierwszej jestem... :)
no z tym laniem wody to może być... :)
na spr jak coś nie wiem to leję wodę i potem co najmniej 4 jest ;P
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
To znaczy lanie jak lanie, niby tematy bardziej ambitne niż na podstawie ;p Czasem nawet o eksploracji kosmosu albo chirurgii plastycznej, ale na każdy temat idzie coś nazmyślać ;p
Jak jesteś w pierwszej klasie to masz jeszcze dużo czasu. Znając życie, odmieni ci się jeszcze kilka razy. Mówię z doświadczenia, bo w pierwszej klasie nigdy bym nie przypuszczała, że będę matematykę na maturze zdawać :D
Najlepiej pooglądaj jakieś przykładowe zestawy maturalne :)
 
Do góry