Matura 2011

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
Mam pytanie. Zdaję w przyszłym roku maturę, i jako obowiązkowy wybrałam angielski i zdaję go na podstawie i rozszerzeniu. Jako dodatkowy wzięłam niemiecki, i zastanawiam się czy można zdawać pisemny na rozszerzeniu, a ustny na podstawie.
Próbowałam na stronie cke ale niczego nie znalazłam...
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jeśli niemiecki masz jako dodatkowy, to wydaje mi się, że możesz tak zrobić. Tak mi w szkole mówili na angielskim, bo kombinowaliśmy jak zrobić, żeby nie musieć pisać go na podstawie (chcemy samo rozszerzenie).

W sumie z tego co pamiętam to z tej deklaracji co ją wstępnie wypełnialiśmy we wrześniu też tak wynikało. Najpierw wybierało się obowiązkowy język nowożytny TYLKO na podstawie i pisemny i ustny. Jak ktoś chciał inny język jako dodatkowy przedmiot, to mógł wpisać, że pisemny zdaje rozszerzony, a ustny podstawowy. Problem się zaczyna, jeśli chciałoby się zdawać np. rozszerzony angielski, a wpisało się go równocześnie jako obowiązkowy język - wtedy trzeba i pisemny i ustny na rozszerzeniu, bo nie można wybrać dwa razy tego samego poziomu. Więc z samego angola ma się 4 egzaminy...
 
Do góry