Matura 2010/2011

duzia_baczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
160
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Z niemieckiego matura wygląda dokładnie tak samo. Tylko dochodziły mnie słychy, że od tego roku już jest tylko jeden poziom matury ustnej, podstawowy właśnie. No cóż, dziękuję za informację :)
 
K

kachnam

Guest
hmmm... matma obowiązkowa na maturze jakoś mnie nie przeraża, w końcu to królowa nauk ;) no a humaniści to podobno ludzie orientujący się w każdym temacie ;)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Kwiat - jeszcze mi jedna rzecz do głowy przyszła, piszesz ten niemiecki jako obowiązkowy język obcy nowożytny czy jako przedmiot dodatkowy? Jeśli tylko jako dodatkowy, to nie musisz brać rozszerzenia z ustnego niemieckiego. Jak zdajesz niemca jako obowiązkowy przedmiot i dodatkowo bierzesz rozszerzenie, to już musisz wziąć trudniejszy ustny. Możesz zdać angielski na podstawie (te 30% nie będzie trudno zrobić), a ten język, na którym Ci faktycznie zależy, wziąć jako dodatkowy, jeśli bardzo nie chcesz zdawać ustnego rozszerzenia ;)
 

duzia_baczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
160
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Już za późno, bo deklaracja złożona :D Niemiecki wzięłam jako ten obowiązkowy.. Podstawę z ustnego zdam na pewno, więc nie obawiam się tego rozszerzonego, jeśli nawet go nie zdam to już trudno.. Pisemny się liczy bardziej :) Ale postaram się dobrze przygotować i do ustnego.
 

duzia_baczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
160
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Obowiązkowego języka nowożytnego nie można zmienić. Ja na angielski nie uczęszczam, z tego względu że wybrałam niemiecki. Z resztą i tak nie wybrałabym go :)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
do deklaracji podał Polski, Matematyka, Rosyjski wszystko w podstawie i raczej sie to nie zmieni, tylko musze chyba jakis korkow z matmy sięgnąc.
 

wisniaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
mam pytanie jak napisać pierwszą stronę - polak?, czyli biografię, chodzi mi o literaturę podmiotu i przedmiotu, co ma być kursywą, co w cudzysłowie? bardzo bym prosił o przedstawienie
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Tytuły w cudzysłowie, reszta nie ma znaczenia - kursywa itp to raczej po prostu kosmetyczne zabiegi. Ja bym wszystko normalnie napisał, może ewentualnie wydawnictwo, rok wydania kursywą - jeśli w ogóle.
 
Do góry