MATURA 2009 (Literatura przedmiotu) HELP!

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Witam wszystkich! Czy ktoś z Was (drodzy forumowicze ;)) mógłby pomóc mi w wybraniu odpowiednich pozycji (literatura przedmiotu) do mojej pracy maturalnej z języka polskiego?
Temat pracy brzmi następująco: Wieś polska odrysowana z humorem, z sentymentem lub w krzywym zwierciadle. Którą z nich lubisz i cenisz? Odpowiedz w oparciu o literaturę i film.
Wydawałoby się, że nie jest niczym trudnym napisac taką pracę, jednak mam spore trudności ze znalezieniem odpowiednich przykładów literatury przedmiotu:/ Próbowałem poszukac czegoś na ten temat w internecie. Niestety, ale z marnym skutkiem :( Potrzebuję tylko jakichś konkretnych przykładów literatury przedmiotu. To jak? Pomożecie? :)
Będę bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc :)
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
a co masz w literaturze podmiotu?
Sentyment będę przedstawiac w "Panu Tadeuszu" (zarówno w książce jak i filmie) Krzywe zwierciadło: "Wesele w Atomicach" S. Mrożka oraz "Satyra na leniwych chłopów" - autor nieznany. Nie bardzo wiem jaki przykład krzywego zwierciadła mogę znaleźc w poskiej kinematografii. Obraz humoru występuje w pierwszej części "Samych Swoich" Sylwestra Chęcińskiego. Nie mam pojęcia, która pozycja literacka może opowiadac o wsi, a zarazem śmieszyc. Zastanawiam się też nad umieszczeniem "Chłopów" W. Reymonta, ale obawiam się, że nie zdążę dobrze się z nich przygotowac, a co gorsza mogę się nie zmieścic w 15-minutowym przedziale czasu przeznaczonego na prezentację:( Poza tym "Chłopi" są epopeją bardziej opisującą polską wieś, jej mieszkańców i obyczaje, niż jej sentymentalnym odbiciem:/
 

pollen18

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Wielkie dzięki za pomoc :D Jednak są jeszcze uczciwi ludzie na tym świecie :eek:k: THX 4 all :D A tak nawiasem mówiąc, to wierzcie mi (albo i nie), że na przygotowanie tej bibliografii miałem tylko trzy dni :p Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że do tej pory nawet nie zacząłem pisac pracy :] Musiałem się nieźle nabiegac za tymi książkami, ale (muszę to przyznac) OPŁACIŁO SIĘ! :lol:
Dlatego temat uważam za zamknięty :)

PS: Współczuję wszystkim tym, którzy mają podobne tematy do opracowania :]

Pozdrawiam :)
 
Do góry