Matematyka pomocy!

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Dostałem kilka zadań z matematyki które mogą być na jutrzejszym sprawdzianie. No i niestety potrafię rozwiązać tylko 2. Czy ktoś mógł by mi je zrobić albo naprowadzić jak je rozwiązać. Zadania te są związane ze średnią arytmetyczną. Oto one:
1)
Wiedząc że średnia arytmetyczna 10 największych wieżowców wynosi 134,5m największy ma 154,4m a najmniejszy ma 100m. Oblicz średnią arytmetyczną 10 wieżowców wiedząc że powstanie nowy 152m hotel.
2)
Do liczb 2;18;5;17;9 dopisz takie dwie(różne) aby ich średnia arytmetyczna nie uległa zmianie.
3)W klasie spytano się o czas dojazdu do szkoły. Dziewczęta odpowiedziały 1godz;30min;25min;10min; a czas dojazdu chłopców wynosi 1,5godz;25min;35min;40min;10min. Oblicz odchylenie standardowe, średnią arytmetyczną całej klasy.

Znajdzie się ktoś pomocny? Z góry dziękuje.
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
1) znajdz 10 naj najwiekszych wiezowcow swiata....dopisz do nich ten hotel co ma miec 152 metry a skresl ten co jest najmniejszy....

2) tak trudno obliczyc srednia i dopisac dwie byle jakie liczby?? !! <_<

3) nie umiesz obliczyc sredniej arytmetycznnej? wzory na to masz w ksiazke tak samo jak na odchylenie....

probowales to chociaz zrobic czy tak na pale piszesz zeby ci ktos zrobil?? <_<
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
1) Już do tego sam doszedłem. Ale dzięki.
2) Sorry ale nadal nie czaje mam niby tą średnią i nie wiem co dalej sorry ale jakiś tępy jestem.
3) Obliczyłem niby ale średnia wychodzi trochę taka dziwna 325/9 jak ja mam z tego obliczyć odchylenie. Wzory czaje ale albo te dane są chyba złe i nie bylem pewien że dobrze liczę.
Jak byś mógł mi wyjaśnić to drugie bo dla mnie to czarna magia. Próbowałem to robić jeśli cię to interesuje.
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
2) Sorry ale nadal nie czaje mam niby tą średnią i nie wiem co dalej sorry ale jakiś tępy jestem.
3) Obliczyłem niby ale średnia wychodzi trochę taka dziwna 325/9 jak ja mam z tego obliczyć odchylenie. Wzory czaje ale albo te dane są chyba złe i nie bylem pewien że dobrze liczę.
Jak byś mógł mi wyjaśnić to drugie bo dla mnie to czarna magia. Próbowałem to robić jeśli cię to interesuje.
fakt tepy jestes! :lol:
2. obliczyles srednia? ok. dopisz dwie dowolne liczby do tych co masz ---->jedna wieksza od sredniej a druga o tyle samo mniejsza od sredniej - i spoko! :eek:k:
3.pamietaj ze godzina = 60 min. reszta to chyba jasne! :eek:
 
Do góry