Masoni i illuminaci kim są naprawde?

Garcon

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dziwne podejście, a jakie obiektywne.

Jesteś członkiem?


Nasłuchałem, naczytałem i naoglądałem się setek oskarżeń, więc - wiem, jakiego typu i kalibru wypływają oskarżenia:) Zazwyczaj są śmieszne, np. jak dwa zdjęcia polityków z podobnym gestem.
Nie, nie jestem :) A tekst został skopiowany, powinienem dopisać, przepraszam.

Masoneria werbuje w swoje szeregi wpływowych ludzi niezależnie od światopoglądu i politycznych upodobań.

Werbować to mogą organizacje paramilitarne. Do lóż masońskich możesz się zapisać, choć nie jest łatwo. Tak jak wspomniałem wyżej wolnomularstwo to jedna wielka symbolika. Istnieje dość złożony proces inicjacji.
Tak dla Twojej konspiracyjnej ciekawości, w wolnomularstwie istnieje zada metali ciężkich. Co to oznacza?
Tak jak przed odprawą na lotnisku zostawiamy metalowe przedmioty, tak i przed wejściem do świątyni masońskiej zostawiamy politykę i religię, czyli dwa metale ciężkie.
Przestań robić z siebie kretyna, i układać niestworzone historie odnośnie masonerii.

Przeczytaj coś, co nie jest związane z legendami i teoriami: http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=...3&Itemid=30
 

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
Nie rób z siebie znawcy masonerii bo są lepsi specjaliści od Ciebie. To są księża katoliccy jak np. wymieniany przeze mnie Ks. Czepułkowski.
Dokształć się synku. ;)
http://www.polonica.net/Antykosciol_w_natarciu.htm
Przestań robić z siebie kretyna
no przestań być mądrzejszy od profesora Krajskiego ;) A tak a propo jakie masz wykształcenie ?
http://www.youtube.com/watch?v=dCSbbN4M4LU
http://www.youtube.com/watch?v=9DrCTJ_NiHw...feature=related
93.jpg

Masz już 2 księży katolickich. Potrzebujesz więcej ? Wielu nie sprzedało się ani masonerii ani komunistom ani też liberałom.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Werbować to mogą organizacje paramilitarne. Do lóż masońskich możesz się zapisać, choć nie jest łatwo. Tak jak wspomniałem wyżej wolnomularstwo to jedna wielka symbolika. Istnieje dość złożony proces inicjacji.
Tak dla Twojej konspiracyjnej ciekawości, w wolnomularstwie istnieje zada metali ciężkich. Co to oznacza?
Tak jak przed odprawą na lotnisku zostawiamy metalowe przedmioty, tak i przed wejściem do świątyni masońskiej zostawiamy politykę i religię, czyli dwa metale ciężkie.

Symbolika? Owszem, nieźle musiało się wbić tego na pamięć, przyznaję.
Zapisać się albo mieć kogoś w rodzinie.
Inicjacja sama w sobie nie jest złożona, natomiast sama rektutacja już tak. Najlepiej jest mieć kogos z rodziny tak jak ja z tego skorzystałam.
Czytałeś posty Brave'a odnośnie religii i polityki, a Wolnomularstwa? Jeśli uważasz, że te dwa "metale ciężkie" zostawia się u Brata Dozorcy to powiem Ci tyle, że się mylisz. To już nie te czasy. Wielki Wschód jest tego wspaniałym przykładem.
 

Garcon

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Symbolika? Owszem, nieźle musiało się wbić tego na pamięć, przyznaję.
Zapisać się albo mieć kogoś w rodzinie.
Inicjacja sama w sobie nie jest złożona, natomiast sama rektutacja już tak. Najlepiej jest mieć kogos z rodziny tak jak ja z tego skorzystałam.
Czytałeś posty Brave'a odnośnie religii i polityki, a Wolnomularstwa? Jeśli uważasz, że te dwa "metale ciężkie" zostawia się u Brata Dozorcy to powiem Ci tyle, że się mylisz. To już nie te czasy. Wielki Wschód jest tego wspaniałym przykładem.

Jak miałaś kogoś w rodzinie to nie wiele Tobie to ułatwiało w procesie rekrutacji, oczywiście zależy od Lóż i Obediencji. W wspomnianym przez Ciebie wyżej Wielkim Wschodzie może bardzo pomóc, np. w obniżeniu wieku REKRUTACJI, ale proces INICJACJI, przy którym musiałaś się wykazać(np. wcześniej wspomnianą wiedzą z symboliki) dalej Cię obowiązywał, prawda? Teraz jest pytanie, jeżeli jesteś kobietą - to, czy jesteś w loży mieszanej czy żeńskiej?
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Ale z tego co tam czytałam, to było to standardowe przemówienie Villepina. Opisywał dzieje Wolnomularstwa od początku istnienia we Francji, a później przeszedł do GOdF i już. Z grubsza powiedziałam ;) translator powie Ci tyle samo i to całkiem zgrabnie.

Garcon, inicjacja to inicjacja i już. Nie wykazujesz się podczas niej już niczym. Wiesz raczej, co Cię czeka i już, inicjacja nie jest żadną tajemnicą.
Obediencja Le Droit Humain.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm gorzej ze znalezieniem zwiazkow miedzy skull and bones i masoneria...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
http://en.wikipedia.org/wiki/Skull_and_Bones

Many Skull & Bones alumni have assumed positions of prominence, including President George W. Bush, and his 2004 Presidential opponent Senator John Kerry.
http://www.youtube.com/watch?v=SI6e0MWqtQA
For about the past ten years I have been studying secret elite groups. The average person has almost no knowledge of them and there are very few sources of information. These secret groups include the Bilderbergers, the Council on Foreign Relations, The Knights of the Garter, The Knights of Malta, The 33rd Degree Masons, the Rhodes Scholars, The Skull and Bones and the Trilateral Commission. What is needed is a historical roster of the membership of each of these groups.
http://www.biblebelievers.org.au/bones.htm
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Powoli będę szukał dalej tych powiązań. Mi się nie pali. ;)
http://www.bilderberg.org/skulbone.htm

http://www.skullandcrossbones.org/articles/skullandbones.htm
The name Long Devil :daibel2: is assigned to the tallest member; Boaz (short for Beelzebub) goes to any member who is a varsity football captain. Many of the chosen names are drawn from literature (Hamlet, Uncle Remus), from religion, and from myth. The banker Lewis Lapham passed on his name, Sancho Panza, to the political adviser Tex McCrary. Averell Harriman was Thor, Henry Luce was Baal, McGeorge Bundy was Odin. The name Magog is traditionally assigned to the incoming Bonesman deemed to have had the most sexual experience, and Gog goes to the new member with the least sexual experience. William Howard Taft and Robert Taft were Magogs. So, interestingly, was George Bush.

Bonesman = Piszczelowiec ;)

Masonic Membership Recruitment

Masonry, a secretive brotherhood, uses social clubs such as the Kiwanis International, Rotary International, and others as feeder organizations or recruitment centers to enlist new members in addition to referrals by their own members. At the top end of the secretive spectrum are three interrelated organizations that capitalize on their low key relationship with worldwide masonry. The founding group in Germany (Illuminati University of Ingolstadt), the American group (Skull and Bones Society Yale University.
http://www.trosch.org/bks/msnc/masonry-exposed.html


Obejrzałem dziś film pt "Sekta2". Prawdopodobnie inspiracją reżysera było tajne bractwo z uniwersytetu w Yale, >>Czaszka i Piszczele<< (S&B). Znalazłem trochę informacji w sieci, przpomniały mi się równiez publikacje z zakresu historii masonerii. Oto 2 odnośniki:
Ideowe i ezoteryczne źródła nazizmu http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl1.html - jest tam mowa również o organizacji "Thule"
Zakon iluminatów http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html gdzie można zapoznać się z kilkoma informacjami n/t Skulls & Bones.
Co wy o tym sądzicie? Ma ktoś może jakieś szersze zakresowo materiały dotyczące niniejszego wątku?


Iluminizm w USA

Tajne towarzystwa spod znaku "oświeconych" rozwinęły także swoją szeroką działalność w Ameryce. Generał William H.Russel , który w 1832 roku odwiedził Niemcy , zetknął się tam z tajnym stowarzyszeniem będącym bezpośrednim spadkobiercą bawarskich Iluminatów Weishaupta. Po powrocie do USA założył on w tym samym roku na Uniwersytecie Yale okultystyczno-masoński Zakon Skull & Bones ("Czaszka i Piszczele"), którego "znakiem firmowym" jest czaszka, ze skrzyżowanymi piszczelami oraz liczba 322. Obecnie Zakon ten jest zarejestrowany pod nazwą Russel Trust.

strukt_ilum.jpg
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
A świętego graala która organizacja posiada? Bo ja stawiam, że wszystkie mają po jednym orginale.

Armi, zlituj się.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
To pewnie tak jak z gwoździami z krzyża Pańskiego. Każda prawie parafia w średniowieczu twierdziła że ma prawdziwe gwoździe i ich relikwie są autentyczne oszukując w ten sposób ludzi i tworząc miejsca pielgrzymek i niewyczerpane źródło dochodów.

Stół przy którym spożywano Ostatnią Wieczerzę jest w Rzymie, w kościele św. Jana w Lateranie; część chleba w kościele św. Zbawiciela w Hiszpanii; nóż, którym zabito baranka paschalnego znajduje się w Treves.887 Jakie jest prawdopodobieństwo, że [prawdziwy] stół znaleziono siedemset czy osiemset lat później? Poza tym stoły w tamtym czasie miały inny kształt niż dzisiejsze, gdyż ludzie wtedy leżeli przy posiłkach. Fragmenty krzyża znalezione przez św. Helenę znajdują się w wielu kościołach we Włoszech, Francji, Hiszpanii, etc., i można by nimi załadować cały statek, a krzyż musiałoby dźwigać trzystu ludzi a nie jeden. Jednak mówią, że tego drewna nigdy nie ubywa! Niektórzy twierdzą, że fragmenty jakie mają przynieśli aniołowie, inni zaś, że spadły z nieba. Ci z Poitiers twierdzą, że fragment krzyża jaki mają został wykradziony przez służącą św. Heleny i przeniesiony do Francji.

http://www.literatura.hg.pl/calrelic.htm
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Więc i Twoje wiadomości tak tutaj traktujemy - jak w średniowieczu kopytko osiołka Matki Boskiej.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
walka o władze nad światem to nie mit ... Mateusza 4 : 8 "Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę, 9 i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”. ...
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Jarku, wszystko pod sufitem w porządku? My mówimy o realnych sprawach.
Nie nauczyli Cię stosować znaków interpunkcyjnych innych niż wielokropek? Możesz?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
armi
ja mowie o konkretnej przynaleznosci ...

Wielu komunistów nie wiedziało o tajnej polityce władz i o zbrodni katyńskiej. Musieli okłamywać nawet swoich bo przecież mieli rodziny i dzieci które mogły by się zrazić do zbrodniczego systemu. Radziecka ''Prawda'' i gazety partyjne pisały oficjalnie w celach propagandowych o samych dobrych wiadomościach i osiągnięciach. Ale w głębi systemu był dramat tysięcy zniewolonych. To samo jest z organizacjami. Na zewnątrz lansują się jako czyste a wewnątrz pełne są obłudy. Potrzeba wejrzeć głębiej w to co zostało napisane przez masona Weishaupta.

Oficjalnie Weishaupt twierdził , że wymyślona przez niego doktryna miała na celu tylko "oświecenie" i poprawę ludzi oraz zapewnienie im szczęścia. W statutach związku dostępnych dla niżej wtajemniczonych można przeczytać ([8] str. 228):

"Cała jego [tj. Zakonu] troska skierowana jest wyłącznie ku temu , by zainteresować ludzi poprawą etyczną ich charakteru i uczynić to dla nich koniecznością, wpoić w nich ludzkie i społeczne uczucia, zapobiec złośliwym zamiarom, dać pomoc uciśnionej i udręczonej cnocie przeciw bezprawiu, myśleć o karierze osób godnych, oraz upowszechniać pożyteczne dotąd ukryte wiadomości naukowe ."

Jednak przy wyższych stopniach wtajemniczenia iluminizmu objawiano członkom Zakonu w znacznie większym stopniu jego sekret według następującego tekstu wygłaszanego przez osobę inicjującą ([12] str. 65):

„Pamiętajcie, że od pierwszego zaproszenia które otrzymaliście, by przyciągnąć was do nas, rozpoczynaliśmy od zapewnienia, że w zamiarach zakonu nie ma żadnych zakusów przeciwko religii. Pamiętacie, że takie zapewnienie było wam powtórzone gdy przyjmowaliśmy was do grona nowicjuszy, a potem znowu gdy wchodziliście do akademii minerwali. Pamiętacie także jak od pierwszych stopni mówiliśmy wam o moralności i cnocie, ale równocześnie w studiach jakie wam zgotowaliśmy i w instrukcjach, które otrzymaliście, zapewnialiśmy was, że moralność i cnota są niezależne od religii. Ileż to wysiłku włożyliśmy byście zrozumieli naszą mowę pogrzebową nad religią, traktowaną jako te same tajemnice i ten sam kult ale zdegenerowaną w rękach duchowieństwa. Pamiętacie z jakim kunsztem i z jakim udawanym szacunkiem mówiliśmy wam o Chrystusie i Jego Ewangelii. Jednak w stopniach wyższego illuminizmu, rycerza szkockiego, epopty i kapłana, wysnuwaliśmy z Ewangelii Chrystusa nasz racjonalizm, z jej moralności moralność naturalną, i z jej religii religię natury. Z religii rozumu, moralności i natury prowadziliśmy do religii i moralności praw człowieka, równości i wolności. Pamiętacie, że sugerując wam różne części tego systemu, powodowaliśmy by wyrastały z was jako wasze własne poglądy. Ustawiliśmy was na określonej drodze. Bardziej odpowiadaliście na nasze pytania niż my na wasze. Gdy pytaliśmy was, na przykład, czy religie ludów służą celom, dla których ludzie je przyjęli, czy religia Chrystusa jest po prostu tym co głoszą dziś różne sekty, my wiedzieliśmy dobrze czego się trzymać. Musieliśmy jednak poznać do jakiego stopnia udało nam się spowodować by nasze poglądy zakiełkowały w waszych umysłach. Musieliśmy przełamać wiele uprzedzeń, z którymi do nas przyszliście, nim byliśmy w stanie przekonać was, że religia Chrystusa jest niczym innym jak dziełem księży, samozwańców i tyranii. Jeżeli taka jest prawda odnośnie religii tak szeroko głoszonej i cenionej, cóż możemy sądzić o innych religiach? Zrozumcie więc, że wszystkie one są tą samą fikcją od powstania. Wszystkie jednakowo oparte są na kłamstwach, błędach, chimerach i udawaniu. Oto nasz sekret ! Zwroty i zakręty, które musieliśmy wykonać, eulogie które musieliśmy głosić wobec tajnych szkół, bajki o posiadaniu przez masonerię jakiejś prawdziwej doktryny, i nasz dzisiejszy illuminizm, jedyny spadkobierca tych tajemnic, już was dziś nie zaskoczy. Jeżeli w celu zniszczenia całego chrześcijaństwa, wszelkiej religii, udawaliśmy, że posiadamy jedynie prawdziwą religię, pamiętajcie, że cel uświęca środki, oraz że mądry musi użyć wszelkich środków by czynić dobrze, a zły by czynić źle. Środki, które wybraliśmy by wyzwolić was od religii, środki, które użyjemy by kiedyś wyzwolić całą ludzkość od religii, są niczym innym jak pobożnym fałszerstwem, które ujawnimy kiedyś w stopniu maga lub filozofa illuminizmu ."
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Masz na ich punkcie jakiegoś świra albo coś? Jeśli tak Cię to wciąga to idź, nikt Ci nie broni, nie masz zakazu od Kościoła, bo do niego nie należysz. Później powiesz nam jak było, co?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt
Johann Adam Weishaupt (ur. 6 lutego 1748 w Ingolstadt, zm. 18 listopada 1830 w Gotha) - był założycielem zakonu iluminatów. Był zwolennikiem deizmu i republikanizmu.
Urodził się 6 lutego 1748 w Ingolstadt, w królestwie Bawarii. Kiedy był małym chłopcem jego rodzice, ortodoksyjni Żydzi, przeszli na katolicyzm.
To co zaprzeczysz że tak pisał ? Raczej nie starasz się tego robić bo to prawda. ;) A może udasz że nie znasz tego pana ? Może masoni też o nim nigdy nie słyszeli ?

Został w wieku 27 lat profesorem prawa zwykłego oraz kanonicznego na Uniwersytecie w Inglostadt, pozycji jak dotąd zastrzeżonej tylko dla kleru. Z tego też czasu datuje się początek zainteresowania Adama Weishaupta okultyzmem oraz fascynacja starożytnym Egiptem.
 
Do góry