Masochizm

BradSteel

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
A to niby dlaczego? To tak jakbyś chciał mieć monety z samymi rewersami, bo awersy są brzydkie.
Jedno jest dopełnieniem drugiego i raczej nie ma prawa istnieć bez siebie.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
A masochizm nie? Pisałam przecież o tym...
Tak na marginesie, niezwykle rzadkie są przypadki, kiedy sadyzm lub masochizm przechodzi transformację seksualny -> psychiczny, odwrotne przypadki są nieskończenie częstsze.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Ale masochizm jest skierowany do siebie, danej osobie sprawia ból, a sadyzm ukierunkowanyt jest na sprawianie bólu innym osobom.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Ale masochizm jest skierowany do siebie, danej osobie sprawia ból, a sadyzm ukierunkowanyt jest na sprawianie bólu innym osobom.
Zależy od masochisty... Od masochizmu do sadyzmu niedaleka droga. Umysł masochisty jest na tyle skomplikowany, że nigdy nie wiadomo do czego może się posunąć. Oczywiste jest, że w skrajnych przypadkach może sie posunąć do skrzywdzenia kogoś innego, aby ten poczuł to co on. O ile wiem jest wiele takich przypadków gdy niby niegroźni masochiści nagle przeszli przeobrażenie w okrutne krwiożercze bestie.
Według mnie nie ma co ich bronić. Wszystkie tego typu zachowania powinny być likwidowane już w pierwszych latach ich występowania. Co prawda tolerancja nakazuje czegoś, ale jednak i ona ma swoje granice. Masochizm to nie jest normalne zjawisko. Zezwoli się na jedno i oczywiście jak to bywa dojdzie do drugiego.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Ale masochizm jest skierowany do siebie, danej osobie sprawia ból, a sadyzm ukierunkowanyt jest na sprawianie bólu innym osobom.
No i co z tego? Przecież te "inne osoby" właśnie tego chcą, to nie są niewinne ofiary z ulicy, ale ludzie, którzy właśnie tego potrzebują do spełnienia.

Glamowiec napisał:
Według mnie nie ma co ich bronić. Wszystkie tego typu zachowania powinny być likwidowane już w pierwszych latach ich występowania.
Według mnie likwidowani powinni być ludzie postulujący likwidację innych, bo Ci inni nie mieszczą im się w ich ciasnych główkach.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Zastanawia mnie to, czy masochizm jest zły? Jakie jest wasze zdanie? Nie mówimy tu o jakimś specjalnym szatkowaniu swojego ciała i o samodestrukcji. Chodzi mi po prostu o to, czy czerpanie z tego przyjemności (również seksualnej) jest niezdrowe i złe. Ja jestem masochistką i uwielbiam ból. Targnę się do niego, inspiruje mnie widok krwi. Kiedy na przykład czytam książkę i widzę naturalistyczne opisy tortur, zadawania drugiemu człowiekowi bólu (także psychicznego), coś się we mnie przewraca z radości, jestem podniecona. Czy to jest złe? A jeżeli tak, dlaczego? Jeżeli nie, dlaczego inni ludzie uznają to za coś obrzydliwego?

Jeśli ból sprawia Ci przyjemność, to nie jest to nic złego. Istnieje wiele związków sado-masochistycznych - sadysty i masochisty, oboje się doskonale uzupełniają. A nawet prostytutki świadczą też usługi sado-masochistyczne, np. masochista może sobie zażyczyć, żeby taka prostytutka go zakuła w kajdanki i biła batem itp. Jeśli mu się takie coś podoba.
A sadyści wcale nie dręczą przypadkowych ludzi. Tak samo, jak geje z reguły nie przystawiają się od normalnych facetów.
Sadyści szukają przeważnie właśnie masochistów do związków.
Jeden ma normalną orientację, inny jest homo, jeszcze inni bi-seksualistą, a jeszcze inny masochistą, albo sadystą.
I wszystko to jest w porządku, jeśli tylko ludzie robiąc te rzeczy nie szkodzą innym.

Przykład ? Geje (pedały), jak chcą, to niech sobie będą ze sobą i dają sobie "od tyłu". Ich sprawa. Mnie to nie obchodzi.
Tylko wku.rwia.ją mnie te wszystkie ich parady, za bardzo się z tym obnoszą i domagają zbyt wielu praw.

W każdym razie to zdecydowanie nic złego.
Jeśli to, co piszesz jest prawdą, to możesz sobie jeszcze znaleźć jakiegoś sadystę i, no wiesz....
 

katti

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Hades
No właśnie, sadyści szukają sobie masochistów, masochiści sadystów, tylko jak to szybko i swobodnie zrobić, kiedy ludzie wokoło tylko czekają, żeby zdzielić złośliwym i pełnym niesmaku komentarzem... Łatwo powiedzieć, "znajdź sobie sadystę" :( Kiedy trudno powiedzieć coś głośno, żeby nie zarobić. Sama się z tym kryję w szkole, w rodzinie, bo słyszałam już kilka razy, jak (na żarty, ale widać ich ideologię) takie coś "a z pejcza lubisz?" albo "chodź, mała, mam tu gdzieś kajdanki, zobaczysz jak będzie fajnie". I taki człowiek oczekuje, że powiem "przestań, głupku", "nie wygłupiaj się".
A podejrzewam, że sadystom jeszcze trudniej, bo są chyba gorzej akceptowani niż masochiści.
A ja tak bym chciała takiej zabawy!
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
No rzeczywiście problem. Przyznam, że ja do swojej zza też czasem puszcze tekstem, że złoje jej tyłek. Ale to tak żartobliwie. Może jakiś anons na portalu randkowym ?
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Obyś miała rację.
A widziałeś kiedyś gdziekolwiek demonstrujących sado - masochistów, domagających się równouprawnienia? Ja nie. W tym wypadku mają równe prawa.

Łatwo powiedzieć, "znajdź sobie sadystę" sad.gif Kiedy trudno powiedzieć coś głośno, żeby nie zarobić.
Po pierwsze - kto Ci każe chodzić z transparentem "jestem masochistką"? Skoro natrafiasz na taką a nie inną reakcję w swoim otoczeniu bardziej sortuj ludzi, którym mówisz o swoich upodobaniach seksualnych.

słyszałam już kilka razy, jak (na żarty, ale widać ich ideologię) takie coś "a z pejcza lubisz?"
A lubisz? Ja na takie pytania po prostu odpowiadam, skoro już zaczęłam rozmowę na danym temat. Najlepiej tak, żeby szczeniakowi ptasio się skurczył.
W ogóle jesteś bardziej masochistką czy bardziej uległą?

A podejrzewam, że sadystom jeszcze trudniej, bo są chyba gorzej akceptowani niż masochiści.
Ja jestem zdeklarowaną sadystką, do tego jako kobieta jestem trochę ewenementem, kobiety częściej są switch, sado - masochistkami.
Czy mam z tym problem? Z akceptacją czy tolerancją? Żadnego. Jak ktoś kij o mnie wie, usłyszał hasełko, którego tak naprawdę nie rozumie, ale już zdążył się napompować jak zeppelin, bo przecież on wie lepiej ode mnie, że to, co robię jest złe i krzywdzące, to akurat taka osoba jest mi potrzebna do szczęścia. Niech spada i tyle. Albo niech otrzeźwieje i najpierw ze mną porozmawia, potem pomyśli, a na końcu będziemy decydować, czy chcemy się znać, czy nie. Kropka.

Może jakiś anons na portalu randkowym ?
Oj, oj...
Katti, ilu partnerów już miałaś i jak duże doświadczenie w klimacie BDSM?
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
A doczytałeś, Hannibalu, dlaczego uważam ich za idiotów? Dlatego, że oceniają kogoś za coś, o czym nie mają najdrobniejszego pojęcia, a nie mają, ponieważ gdyby mieli ich wypowiedzi byłyby w innym tonie.

Tak, uważam ludzi mądrzących się na tematy, których nie znają, za idiotów i nie uważam za obrazę nazwać idiotę idiotą. Tak samo jak nie obrażam się, kiedy ktoś nazwie mnie zboczoną. Zwyczajnie wtedy oboje nazywamy sprawy po imieniu i bez ogródek.
 

katti

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Hades
A lubisz? Ja na takie pytania po prostu odpowiadam, skoro już zaczęłam rozmowę na danym temat. Najlepiej tak, żeby szczeniakowi ptasio się skurczył.
W ogóle jesteś bardziej masochistką czy bardziej uległą?


Oj, oj...
Katti, ilu partnerów już miałaś i jak duże doświadczenie w klimacie BDSM?
Lubię, ogólnie jak ktoś sprawia mi ból fizyczny. Ale właśnie jeszcze lepiej się czuję, jak ktoś ma nade mną psychiczną kontrolę i dominuje, mówi, co chce, żebym zrobiła itd.

Partnerów kilku, ale tylko jednego sadystę. Ale musiałam się z nim rozstać, bo wyjechał na drugi koniec Polski:(
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Czytałas mój ostatni post? powinnaś iść na hipnozę, zapomniane, wyrzucone ze świadomości wydarzenia mogą w tobie tkwić.

Masohizm to nie jest nic fajnego. Masz może Islamskie korzenie? Tam kobiety- żony za nieposłuszeństwo wobec swojego męża są bite i mąż ma prawo zadać kobiecie ból fizyczny i psychiczny.

Z bardziej apstrakcyjnego punktu widzenia to może w poprzednim wcieleniu byłaś taką islamską dziewczyną, albo niewolnicą itp.

Chcesz poczuć adrenalinę, strach i ból psychiczny? To zamiast szukać kogoś kto będzie cię bił, posłuż się wyobraźnią. Czasami można sobie przyśpieszyć bicie serca, podwyższyć tempo. Jak pisałam scenariusz typu thriler sf, to za karzdym razem prubowałam postawić się w roli bochatera, by poczuć emocje jakie nim/ nią kierują. Ten filmik przeraził by nie jedną osobę he he.

Nie podoba mi sie to co pisałaś że lubisz czytać i cieszyć wzrok szokującymi sytuacjami. Gorzej jak takie upodobania wymkną się spod kontroli.

Powiedz mi czy jesteś osobą pewną siebie, otaczajacą się pryjaciółmi , albo jak nie przyjaciółmi to chodź znajomymi? Czy masz dobry kontakt z bliskimi, czy akceptujesz siebie?
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Gwiazdka, ale po co ty chcesz jej wmawiać, że ma się z tego wyplątać. Jak lubi to niech robi. Nikomu to nie zagraża raczej.
I nie wiem co ma do tego islam. W chrześcijaństwie też znane były osoby lubiące ból. Nawet były procesje biczowników.
 
Do góry