Marzenia

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Coś takiego jak "marzenie" nie ma racji bytu. Samo marzenie jest naszym pożądaniem spełnienia czegoś, ale jeżeli już to spełnimy to marzenie to przestaje istnieć.


Moim celem jest znalezienie płci żeńskiej osoby pasującej charakterem do mnie oraz żeby miała cechy dla mnie akceptowalne w obrębie szeroko pojętego osobistego ideału. Tak tak wiem, że się nie da. xD
 

niebieskakredka90

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
woj. łódzkie
Coś takiego jak "marzenie" nie ma racji bytu. Samo marzenie jest naszym pożądaniem spełnienia czegoś, ale jeżeli już to spełnimy to marzenie to przestaje istnieć.


Moim celem jest znalezienie płci żeńskiej osoby pasującej charakterem do mnie oraz żeby miała cechy dla mnie akceptowalne w obrębie szeroko pojętego osobistego ideału. Tak tak wiem, że się nie da. xD

a podobno to przeciwienstwa sie przyciagaja;) a cechy akceptowalne i ten sam charakter moga znudzic ... trzeba sie dopelniac i rożnić...
a marzenia maja rację bytu, szczegolnie te odległe i nieosiagalne bo to oe nakrecaja nas do dzialania przenosza w inny magiczny swiat, pozwalaja zapomniec albo pamietac, dzieki nim mamy na co czekac bo czekanie to najpiekniejsze co może byc w zyciu czlowieka bo to ono rodzi marzenia twozy każdy dzien inaczej niz poprzedni ;) ja stawiam sobiem nostwo celi zyciowych ale marzen mam tylko kilka ;)
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
e tam wydaje mi sie ze przeciwienstwa wcale sie tak nie przyciagaja
co do tego co napisalem to juz osobe spelniajaca warunek charakteru to znalazlem z reszta jest troche gorzej, za to idealnie sie rozumiemy dosłownie często nawet bez słów

marzenie o rzeczach nieosiagalnych to juz dolowanie w moim mniemaniu... psychomasochistyczne dolowanie, myslenie o czyms czego chcemy, a czego nigdy nie dostapimy
 

iza22662

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Zduńska Wola
Moje marzenia to :
- Dostać nagrodę Nobla :D
- Jak najdłużej się uczyć
- Podróżować po świecie , zwiedzać kraje .
- być poetką
- a największe moje marzenie ( niestety nie do spełnienia ) to takie aby mój kochany braciszek żył .

Moim zdaniem warto mieć marzenia bo marzenia to takie jak by tworzenia własnego świata , życia , swojej rzeczywistości
 

MaTa_HaRi

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
2 754
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
HH, Deutschland
a właśnie marzę o wyjeździe do Egiptu ^_^
a tak z takich przyziemnych :D żeby w końcu zaczęło się w rodzinie układać i żebyśmy mieli jak najmniej problemów finansowych :(
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
Co do marzeń ogólnie, wydaje mi się, że każdy je ma, choć niekiedy nie wie, że nimi są. Marzenia nadają człowiekowi i jego duszy czegoś więcej niż rzeczy przyziemne. :)

yhy...tak :)

Moim największym marzeniem jest spotykanie na mojej "drodze" dobrych i szczerych ludzi... (świat byłby piękny jeżeli wszyscy byliby dla siebie "ludźmi") - w sumie, to mało realne, ale od czego są marzenia? :p

Aktualnie to chciałabym zdać dobrze maturę... ahhh..... - wracam do nauki....
 

maggie11111

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
troche stad, troche stamtad :P
marzenia sa fajne, bo przynajmniej mamy po co zyc :D
i trzeba dazyc do zrealizowania ich, a nie myslec ze tego nie osiagniemy.. od tego sa marzenia, zeby miec jakis cel w zyciu :]
ja mam kilka... chcialabym w koncu skoczyc ze spadochronem :D
zobaczyc Chiny i Ameryke Poludniowa :D
zrobic sobie tatuuuuaz ^^
i jeszcze kilka, ale to takie drobne :p
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
marzenia są dobre, warto marzyć. To takie nasze "wyższe" cele, pragnienie ich osiągnięcia jest ogromne.

Moim zdaniem nie mają racji bytu marzenia w które wątpimy. To mija się z Celem, takie jest moje zdanie na ten temat, to tylko nas dobija, że chcemy a nie możemy, takie uczucie jest przygnębiające.

Ja mam bardzo dużo marzeń a niektóre to:
- Znaleźć tą Jedyną
- Wygrać w Totka (kto by nie chciał ^_^ )
- umieć grać na flecie poprzecznym, fortepianie, skrzypcach, i wiolonczeli :D


PS. A oto pytanie dla każdego z was: Marzyłeś dzisiaj ? jeśli nie to czy dzień miał sens ? ;)
 

puze

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moim marzeniem jest poznać prawdę. A z tych bardziej przyziemnych to na pewno nie wygrać w Totka, bo potem będzie mnie mafia ścigać ;) Zresztą co to za szczęście dostać tyle kasy za nic, przecież pieniądze mają wartość, gdy ich przychód jest rosnący.
 

SkrawekTęczy

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
31
marzenia są dobre, warto marzyć. To takie nasze "wyższe" cele, pragnienie ich osiągnięcia jest ogromne.

Moim zdaniem nie mają racji bytu marzenia w które wątpimy. To mija się z Celem, takie jest moje zdanie na ten temat, to tylko nas dobija, że chcemy a nie możemy, takie uczucie jest przygnębiające.


PS. A oto pytanie dla każdego z was: Marzyłeś dzisiaj ? jeśli nie to czy dzień miał sens ? ;)

oczywiście zgadzam się, ze warto marzyć i bez sensu jest mieć marzenie i w nie wątpić. Marzenia wiążą się tak jakby z nadzieją, a nadzieja nie ma nic wspólnego z powątpywaniem.

chyba nie ma dnia, w którym bym nie marzyła. to jest nałóg. :D
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Moim marzeniem jest poznać prawdę. A z tych bardziej przyziemnych to na pewno nie wygrać w Totka, bo potem będzie mnie mafia ścigać ;) Zresztą co to za szczęście dostać tyle kasy za nic, przecież pieniądze mają wartość, gdy ich przychód jest rosnący.

wiesz wartość pieniądza to jedno, a możliwość spożytkowania to drugie.

Każdy człowiek jest choć trochę materialistą i na palcach jednej ręki można policzyć ludzi którzy by tych pieniędzy mieć nie chcieli . . .

a co do prawdy to o jaką prawdę chodzi ?? prawdą jest że np 2+2=4 więc co to za marzenie, mógłbyś sprecyzować ??
 

puze

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
a co do prawdy to o jaką prawdę chodzi ?? prawdą jest że np 2+2=4 więc co to za marzenie, mógłbyś sprecyzować ??

Rzeczywiście nie dokładnie sprecyzowałem. Chodzi mi o poznanie prawdy, czy Bóg jest rzeczywiście twórcą wszechświata - jest mnóstwo argumentów za, to i tak jest te jedno "ale".
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Uwielbiam marzyć :) Tylko szkoda, że marzenia, a rzeczywistość, to co innego. Są chwile, kiedy to pomaga, jak i takie, gdy tylko bardziej dobija...


A więc m.in. chciałabym, aby wszystko się ułożyło jakoś. Umieć zawsze doceniać wartość życia . . . Ojjj, tego jest o wiele za dużo, żeby wszystko napisać ;)
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Rzeczywiście nie dokładnie sprecyzowałem. Chodzi mi o poznanie prawdy, czy Bóg jest rzeczywiście twórcą wszechświata - jest mnóstwo argumentów za, to i tak jest te jedno "ale".

w sumie także jestem ciekaw, z drugiej strony, i tak się dowiemy na "końcu" ;)

Uwielbiam marzyć :) Tylko szkoda, że marzenia, a rzeczywistość, to co innego. Są chwile, kiedy to pomaga, jak i takie, gdy tylko bardziej dobija...

Zgadzam się, jak mamy dobry humor to fajnie pomarzyć nie ? za to jak mamy zły humor i sobie marzymy to jeszcze bardziej nas to dobija . . .
 
Do góry