Marynara + koszula + krawat + jeansy

Grote5

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Jutro jadę sobie kupić marynarkę sportową, chciałbym dorwać z jakiegoś w miarę dobrego materiału, w ciemnym kolorze (zahaczającym o czerń, np. ciemny grafit). Do tego wygląd taki bardzo podobny do klasycznej, jednak wiadomo czym się różni sportowa od klasycznej marynarki.

Do tego chciałbym ubrać na codzień białą (ew. lekko przybrudzoną białą, wpadającą w delikaotny szary) koszulę i krawacik (myślałem o śledziu, ciemnym, bez wzorków żadnych). Jako, że chciałbym tak chodzić ubrany do szkoły, planuję zakładać do tego ciemne jeansy, bez żadnych udziwnień typu napisy czy coś, po prostu kupiłem sobie takie dość ciemne (w kolorze granatowym) jeansy.

Co myślicie o takim połączeniu ? Czy Marynarka + koszula + śledź i jeansy razem dadzą radę ? Jeżeli chodzi o wygodę - nie jest dla mnie uciążliwe chodzenie w takim czymś na codzień, więc o to proszę się nie martwić ;).

Pozdrawiam.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Mi się taki strój podoba, sam chodzę w ten sposób czasem ale... nie zawsze... wystrzegaj się monotonii, eksperymentuj, mieć swój styl to nie łazić na okrągło w tym samym a odnaleźć się w każdej sytuacji;)
 

Grote5

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzięki za wasze opinie, pomogliście mi rozwiać wątpliwości ;). U mnie w szkole nikt w ten sposób nie chodzi ubrany, a przecież nie można do śmierci ganiać w bluzach czy swetrach.

Monotonii mówimy "nie" i tego będę się trzymał. Dzięki jeszcze raz i łapcie po plusie.

Dobrej nocy życzę.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
@vampir
Rozbawiasz mnie ;p w jednym temacie mówisz, a w drugim sobie zaprzeczasz ;p

Wracając do tematu, to jak najbardziej pasuje.
A tak z ciekawości pytam, do jakiej szkoły chodzisz?
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
@vampir
Rozbawiasz mnie ;p w jednym temacie mówisz, a w drugim sobie zaprzeczasz ;p

Wracając do tematu, to jak najbardziej pasuje.
A tak z ciekawości pytam, do jakiej szkoły chodzisz?

Fajnie, że Ci mogę rozbawić ale... pokaż mi dowód na to, że sobie zaprzeczam nim walniesz takim stwierdzeniem bo ja bez dowodów też mogę o Tobie "plotki" tworzyć;-) Pewnie chodzi Ci o "czarną koszulę" (i temat wokół niej), bo tylko chyba nią mogłem urazić Twoją dumę... na następny raz przeczytaj kilka razy to co napisałem, przemyśl... a później wyciągaj wnioski (tylko poprawne na przyszłość), bo jak przeczytasz jeszcze raz to chyba zauważysz, że nigdzie nie napisałem, że biała jest zła a czarna dobra... doba jest każda jeśli tylko umiemy ładnie ją dobrać do innych części garderoby - m.in. dlatego zawsze powtarzam, że monotonia to zło... to po pierwsze a do resztę swoich błędnych wniosków obal już sam.

btw. bez obrazy:) I tak myślę, że masz pojęcie o tym co mówisz o szeroko pojętej "modzie" aczkolwiek gadanie o czarnej koszuli było w mojej opinii nieprzemyślane do końca bo to tak jak mówienie, że w marynarce na co dzień chodzą tylko biznesmeni.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Fajnie, że Ci mogę rozbawić ale... pokaż mi dowód na to, że sobie zaprzeczam nim walniesz takim stwierdzeniem bo ja bez dowodów też mogę o Tobie "plotki" tworzyć;-) Pewnie chodzi Ci o "czarną koszulę" (i temat wokół niej), bo tylko chyba nią mogłem urazić Twoją dumę... na następny raz przeczytaj kilka razy to co napisałem, przemyśl... a później wyciągaj wnioski (tylko poprawne na przyszłość), bo jak przeczytasz jeszcze raz to chyba zauważysz, że nigdzie nie napisałem, że biała jest zła a czarna dobra... doba jest każda jeśli tylko umiemy ładnie ją dobrać do innych części garderoby - m.in. dlatego zawsze powtarzam, że monotonia to zło... to po pierwsze a do resztę swoich błędnych wniosków obal już sam.

btw. bez obrazy:) I tak myślę, że masz pojęcie o tym co mówisz o szeroko pojętej "modzie" aczkolwiek gadanie o czarnej koszuli było w mojej opinii nieprzemyślane do końca bo to tak jak mówienie, że w marynarce na co dzień chodzą tylko biznesmeni.

Dobra, skończmy ten spór ;) Nie będziemy się przecież kłócić przez następne dni na temat czarnej koszuli na studniówce ;d
 

M_Bydgoszcz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie zestaw pasuje, sam lubię taki strój - inny niż wszystkich. Jedyne co mogę zauważyć to niekoniecznie dałbym krawat do tego zestawu. Oczywiście każdy nosi to co lubi, ale sportowe marynarki fajnie pasują do koszuli bez krawata z rozpiętym kołnierzykiem.
Jak lubisz krawaty to do takiego stroju polecam takie cieniutkie (też sportowe) fajnie to wszystko się komponuje.
Pozdr
 
B

benjamima

Guest
Jasne że pasuje, dodatkowo jeśli ubierzesz jakieś w miarę młodzieżowe buty, i wąskie spodnie rurki, to możesz tak chodzić nawet na co dzień ;) Tylko pamiętaj żeby nie wziąć wszystkiego w tym samym kolorze, bo wtedy by było zbyt poważnie ;)
 

kompe

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam pytanie czy taki strój pasuje osobie w wieku 18 lat? I co myślicie żeby zamiast krawatu dać jakiś wełniany szalik?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Mam pytanie czy taki strój pasuje osobie w wieku 18 lat? I co myślicie żeby zamiast krawatu dać jakiś wełniany szalik?
Jak najbardziej 18latek może się tak ubrać. Szalik też będzie pasował. Tylko pamiętaj aby był długi, taki aby można go było okręcić wokół szyi więcej niż raz. Powinien być też skoordynowany z resztą ubrania pod względem koloru i wzorów.
 

kompe

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myślałem o takiej kompozycji. http://3.bp.blogspot.com/_rdyuJIuL86s/SkJjIRVJ81I/AAAAAAAAASk/CRk2eTGjBzU/s400/Jude+Law+Alfie.jpg
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Taka jedna uwaga - do jeansów NIE nosi się krawata. Jeansy to strój typowo casualowy, a krawat jest elementem stroju biznesowego.
 

MhU

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
(...), trendy się zmieniają, a konwenanse to przeszłość. Można dać spokojnie krawat do jeansów, ale najlepiej nie zapinać koszuli na ostatni guzik

Edycja: Słownictwo...
Sunray
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Taka jedna uwaga - do jeansów NIE nosi się krawata. Jeansy to strój typowo casualowy, a krawat jest elementem stroju biznesowego.

Może klasycznego nie (chociaż taki np. J. Galliano pewnie by w tym większego problemu nie widział)ale śledzik jak najbardziej. Wszystko zależy od nas i jak to skomponujemy z resztą stroju.
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
według mnie jeśli już zakładam krawat no jeansy nie pasują. Sama koszula i marynarka owszem bo sam tak noszę nieraz w jakieś święta. Ale krawat oznacza już elegancję 100% i raczej trzeba do niego ubrać cały garniak.
 
Do góry