Maryja-zawsze dziewica?

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Katolicy mówią że Maria była wieczną dziewicą jednak bardzo dużo protestantów znajduje dowody w Biblii świadczące o tym że Józef nie był prawiczkiem i miał z Marią poza Jezusem który nie był jego swoje dzieci wymienione z imienia. Ich małżeństwo według Biblii zostało skonsumowane :zakochani: dopiero po narodzeniu Jezusa. Józef to wielki mąż który w wstrzemięźliwości cielesnej która nie jest grzechem zwłaszcza dla prokreacji wytrwał aż tyle miesięcy.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Katolicy mówią że Maria była wieczną dziewicą jednak bardzo dużo protestantów znajduje dowody w Biblii świadczące o tym że Józef nie był prawiczkiem i miał z Marią poza Jezusem który nie był jego swoje dzieci wymienione z imienia. Ich małżeństwo według Biblii zostało skonsumowane :zakochani: dopiero po narodzeniu Jezusa. Józef to wielki mąż który w wstrzemięźliwości cielesnej która nie jest grzechem zwłaszcza dla prokreacji wytrwał aż tyle miesięcy.
no widzisz,kolejna roznica miedzy katolikami a protestantami ;]
a co jest prawda a co nie to sie dowiemy po smierci cielesnej
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
No i tu mogę się zgodzić z tą przesympatyczną katoliczką. Nie będę się przecież sprzeczał o taką drobnostkę czy się kochali czy nie :zakochani:
Wierzę że Maria kochała Józefa a nie tylko lubiła i on ją kochał a nie tylko polubił.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
na ten temat są różne interpretacje
już pisałam że słowo bracia biologiczni,i bracia jako bliskie osoby pisano jedym i tym samym wyrazem
Jednak okoliczności, w jakich wymieniono i jednych i drugich, świadczą o tym, że Jezus miał braci przyrodnich - synów Marii.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Mylisz sie Jamsen i nie raz i nie dwa ci to wykazalem.
Moze zastanomy sie dlaczego Maryja miala byc dziewica. Dlaczego wierzymy, ze jej cialo bylo wziete do nieba i urodzila sie wolna od grzechu.
Otoz wierzymy, ze Maryja jest kidduszin, zastrzezona. Ona zostala powolana do najbardziej dostojnego zadania w historii dziejow - miala urodzic Boga.
Dlatego wierzymy, ze jak naczynia lturgiczne w starozytnym Izraelu Maryja, byla wyznaczona do swojego Najswietszego zadania i do niczego wiecej.
Nie mozna bylo przeciez wziac ze swiatyni menory i oswietlac nia sobie salonu, ani talerzy na chleby pokladne po to by sobie na nich sobie zjesc sniadanie. One byly zatrzezone. Ich cel byl swiety. A kim jest Maryja? Jest wlasnie menora, ktora niesie Swiatlosc Swiata, jest naczyniem ktore nosilo Jezusa, nie tam jakis chleb pokladny, ale chleb z nieba. Sam Jezus tak o sobie powiedzial. I to jest wlasnie sens tej starozycznej nauki, mowiacej o wybraniu Maryji i przeznaczeniu jej do rzeczy swietej, nadzwyczajnej. Miala byc rodzicielka Zbawcy i jej lono bylo zastrzezone tylko dla Boga co nie uraga jej seksualnosci, tak jak zlotu nie uragalo to ze naczynia w swiatyni byly uzywane tylko w celach religijnych.
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
"Maryja zawsze dziewica" to zdanie pojawia się często w naszych modlitwach czy Biblii. Czy odbyła kiedykolwiek stosunek tego się nie dowiemy... Możemy spekulować ale pewni nie będziemy.

Wiemy jednak że była dziewicą podczas zajścia w ciąże. Ksiądz na religii ostatnio postawił nam pewną tezę, otóż wspomniał o dzieworództwie tzn samoistnym zajściu w ciąże bez pomocy mężczyzny. Maryja doznała szoku jakim było objawienie jej się Anioła i poprzez ten szok zaszła w ciąże... Bo właśnie dzieworództwo na tym polega wg księdza.

info na temat partenogenezy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziewor%C3%B3dztwo
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Zaraz, zaraz.
Maryja zaszła w ciążę w wyniku szoku? :mruga:
anusia, daruj.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Niektóre posty mogą być szokujące
Myślę że Maria była raczej zaszokowana tym co Ją spotkało ale sprawcą był Bóg a nie szok.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Mylisz sie Jamsen i nie raz i nie dwa ci to wykazalem.
jej cialo bylo wziete do nieba i urodzila sie wolna od grzechu.
1. Nie wykazałeś mi.
Mateusza 1:25
Ale z nią nie współżył, dopóki nie urodziła syna, i nadał mu imię Jezus.
2. 1 Koryntian 15:50,51
50 To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności. 51 Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni
3. Łukasza 2:22
A gdy się dopełniły dni oczyszczenia ich zgodnie z Prawem Mojżeszowym, przynieśli go do Jerozolimy, aby go przedstawić Jehowie
To wymaganie Prawa przypominało ludziom o ich grzesznym stanie. Dotyczyło to także Marii.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
miala urodzic Boga.

Ze co prosze ?
Bóg jest duchem.
Jakze moze sie urodzic z kobiety ?
Maria mogla byc jedynia matka Jezusa wedlug ciala.
Czastka Boga - Duch - byla wieczna i nie miala poczatku.
Nie mozna wiec mówic o jakimkolwiek jej zrodzeniu.
Co wiecej o jakimkolwiek rodzicielstwie wiecznego Boga.
No ludzie...
Tzn. ze Maria zyjaca 2000 lat temu jest mamunia wiecznego i wszechpoteznego Stworcy uniwersum ?
Moze jeszcze udziela mu reprymend. :D
Bez urazy, ale bardzo to naciagane, rozumotluczne i naiwne.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Jamsen - daruj sobie. Odnosilem sie do tego wiele razy, jezeli naprawde chcesz znac moje zdanie to wystarczy skorzystac z szukajki.

Pyl - czy ja stwierdzilem, ze Maryja stworzyla Boga? oj naciagasz...
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Jamsen - daruj sobie. Odnosilem sie do tego wiele razy, jezeli naprawde chcesz znac moje zdanie to wystarczy skorzystac z szukajki.
Twoje mnie nie interesuje.
Interesuje mnie zdanie Biblii, a ona mówi jak wyżej.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Jamsen - i ty nibyreprezentujesz stanowisko Biblii mam rozumiec?
Kyrie Eleison!
 
Do góry