Marketing szeptany

zosienka89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Hej,
co sądzicie o ofertach firm zatrudniających ludzi do pisania postów zachęcających np. do skorzystania z oferty jakiegoś salonu kosmetycznego, który pod lewymi nickami udzielają się na wszystkich możliwych forach?
Legalne to w ogóle?
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
No cóż reklama dźwignią handlu.
Nie można tego zabronić, aczkolwiek dla mnie jest to dość abstrakcyjny sposób. Wiadomo, że najlepszą reklamą jest zadowolony klient, :) ale jeżeli ktoś wynajmuje osoby, które udają zadowolonych klientów, to nie wiadomo czy brać daną firmę na poważnie.
Najgorszą, rzeczą z jaką się już kilkakrotnie spotkałem jest jednak "nawrzucanie" konkurencji poprzez pisanie postów typu:
Produkty firmy XXX są "takie, a takie". Nie opłaca się ich kupować. Jak chcecie mieć dobry towar, to wejdźcie na tę stronę...
 

zosienka89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
No niby tak, ale nigdy nie wiesz, czy ktoś, kto wyraża opinię na temat jakiegoś produktu pisze szczerze, czy jest podstawiony... a dla wielu zdanie innych bardzo się liczy, w związku czym zdarza się, że bazują na fikcyjnych sugestiach :/ sama miałam zwyczaj czytania forów internetowych np. przed zakupem nowego fluidu, czy tuszu do rzęs, ale za dużo się ostatnio nasłuchałam o lewych opiniach i straciłam zaufanie do takiego interesu :]
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Miałem ten sam problem kiedy rozpoczynałem pracę w MLM. Opinie o branży były tak rozbieżne, że w końcu nie wiedziałem co jest prawdą, a co nie. :(
Dopiero kiedy sam sprawdziłem wszystko na własnym doświadczeniu, to uzyskałem rzetelny obraz tego, o czym ludzie pisali tak skrajne wypowiedzi.
Mogę Ci poradzić, że najlepiej znaleźć jakiś blog branżowy, prowadzony przez kompetentną osobę o dobrych rekomendacjach i bazować na doświadczeniu tej osoby. Wtedy będziesz najbliżej prawdy. :eek:k:
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
imaginary246 napisał:
Miałem ten sam problem kiedy rozpoczynałem pracę w MLM. Opinie o branży były tak rozbieżne, że w końcu nie wiedziałem co jest prawdą, a co nie.
sad.gif

Dopiero kiedy sam sprawdziłem wszystko na własnym doświadczeniu, to uzyskałem rzetelny obraz tego, o czym ludzie pisali tak skrajne wypowiedzi.
Mogę Ci poradzić, że najlepiej znaleźć jakiś blog branżowy, prowadzony przez kompetentną osobę o dobrych rekomendacjach i bazować na doświadczeniu tej osoby. Wtedy będziesz najbliżej prawdy. :eek:k:
Blogerzy też często uprawiają marketing szeptany. Czasami głównie po to zakładają blogi, żeby na tym zarabiać, więc szczerze mówiąc ciężko stwierdzić, komu rzeczywiście można zaufać.
 
I

immanentne

Guest
wszystko zależy od tego co rozumiemy przez taką formę promocji, tutaj bardzo szczegółowo jest opisane na czym polega marketing szeptany http://bizzit.pl/buzz-marketing,2248 i już na początku jest wskazane, że "Nie można buzz marketingu mylić z reklamą itp., która często generuje niechciany spam w internecie, co może przynieść odwrotne skutki", i z tym akurat nie tudno się nie zgodzić, bo ludzie bardzo szybko rozpoznają czy mamy do czynienia z kłamstwemm czy z prawdą
 
Do góry