Marcinkiewicz - Premierem?

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Kazimierz Marcinkiewicz jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera - ogłosił we wtorek wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił, że zdecydował się na wyznaczenie tego kandydata po rozmowach z "niektórymi osobami z PO". Przekonywał, że Marcinkiewicz "nie jest kandydatem na kilka tygodni" oraz, że jest w PiS politykiem z pierwszego szeregu.
A wy co sądzicie o tym ?podyskutujmy. :p
 

opar

Zbanowany
Dołączył
12 Wrzesień 2005
Posty
278
Punkty reakcji
0
mam go tak samo w du#pie jak reszte polityków ;)

w sumi 'Korba nikła" czyli Korwin Mikke jest swirem i mógł by być prezydentem :D
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
fajnie - wogole kogos obcego biorą, pierwszy raz w zyciu to nazwisko slysze
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
fajnie - wogole kogos obcego biorą, pierwszy raz w zyciu to nazwisko slysze
słyszałam, że Marcinkiewicz był kiedyś ministrem edukacji w rządzie Jerzego Buzka, czyli człowiek znany.
jeśli o mnie chodzi, to wcale sie nie zdziwie gdy za 4 tygodnie Marcinkiewicz zostanie odwołany, a premierem zostanie Jarosław Kaczyński. ta kandydatura wynikła przecież tylko dlatego, żeby 'premierowaniem' Jarosława nie zaszkodzić przypadkiem kandydaturze Lecha na prezydenta.takie zagrywki są nie fair wobec społeczeństwa, ale kto by na nas patrzył...
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Teraz mozemy sie pozegnać z Kaczyńskimi Obietnicami...bo znalazł sobie kogoś kto przejmie odpowiedzialność na siebie!! PO powinna wygrać a Prezydentem stać sie Tusk z PO :D Wtedy by moze coś sie zmieniło.....bo w koalicje PO-PiS nie wierze....ale sie bedą kłucić :(
 

Highlander

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
69
Punkty reakcji
0
Miasto
Żary
Korwin Mikke jest swirem i mógł by być prezydentem

nie wiem jak ty ale ja bede na niego glosowac. Podoba mi sie to ,że gościu nie obiecuje niewiadomo czego jak inni,a mówi prawde. To fakt ,że równo jedzie po wszystkich ale mówi prawdę. i mówi to samo od wielu lat i nie jest jak chorągiewka na wietrze
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
Podoba mi sie to ,że gościu nie obiecuje niewiadomo czego jak inni,a mówi prawde. To fakt ,że równo jedzie po wszystkich ale mówi prawdę. i mówi to samo od wielu lat i nie jest jak chorągiewka na wietrze
mówisz, że nie obiecuje... a kto mówi, że jak go wybierzemy paliwa w Polsce będą kosztować 2zł??
 

!wEsOŁyŻn!w!aRz!

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
żYrardOOf C!ty
Jarosław Kaczyński szef PiS nie wysunął kandydatury Marcinkiewicza sam, musiała ona wyjść od szerszego grona. Dla mnie nie jest to niespodzianka, przyznam , że liczyłem , iż J. Kaczyński nie połasi się na stołek premiera. Głównymi, bynajmniej dla mnie kandydatami był w/w i Kazimierz Ujazdowski. Został ten pierwszy.

Dlaczego premierem nie został Jarosław Kaczyński ?. Odpowiedź brzmi , po pierwsze Lech Kaczyński, po drugie Jarosław, chce nadal kierować Pis-em , gospodarkę i finanse państwa pozostawia fachowcom. Nie jest tajemnicą ,że PiS liczy na prezydenturę Lecha Kaczyńskiego, i dlatego również jego brat nie objął stanowiska premiera. Ale, wróćmy do Kazimierza Marcinkiewicza, młody, dynamiczny, konsekwentny i błyskotliwy strateg, jeden z wielu z młodszego pokolenia działaczy PiS. Na tyle dojrzały, że swobodnie i bez kompleksów może budować nowy rząd, silny rząd, zwłaszcza ,że w finansach państwa porusza się sprawnie, jak ryba w wodzie i czuje się bardzo dobrze w roli – nowego premiera.

Marcinkiewicz mówi wyraźnie, chce aby z PiS i PO najtęższe głowy, zaczęły już układać wspólny plan gospodarczy i finansowy nie na rok, a na minimum cztery lata. W platformie odzywa się gorycz porażki, gdyż PO było pewne wygranej, obiecało swoim poplecznikom i sponsorom, zwłaszcza ze sfer biznesu ten niski podatek, którego nie będzie ! Ponadto międzynarodowe lobby finansowo-biznesowe, które opanowało nasz kraj, które tak dobrze układało się z „czerwonymi” i „różowymi”, nagle zostało zastopowane. Przykładem tego jeszcze z przed wyborów, są afery PZU i Orlenu. A jak wiadomo szykują się nowe śledztwa, być może nowe komisje śledcze, to raczej pewne. Jeszcze jest jedna bardzo ważna sprawa, pomijana, jakby ukrywana to giełda w Londynie. To właśnie przez Londyn przechodzi gro transakcji giełdowych i finansowych z Polski.

Czego więc obawiają się w stolicy Anglii, ludzie biznesu ? Że zostanie zachwiana ich pozycja w Polsce ,czy może cos innego? Przypomnę tylko ,że szanowany biznesmen i lobbysta Marek Dochnal , właśnie poprzez londyńska giełdę dokonywał wielu podejrzanych transakcji, za które w Polsce został aresztowany. Przypomnę tylko, że całe ekipy jeździły do Londynu i negocjowały, tylko co? Na pewno sprzedaż Orlemu i PZU, a co jeszcze?! Jak więc widać, ślady czy chcą czy nie, prowadzą od naszej warszawskiej giełdy do londyńskiej i wielu innych. A jeśli giełda to i banki, fundusze, pośrednictwa itd. Jeden wielki pasztet , do skonsumowania zwłaszcza przez PiS .

Tylko trzeba przy tym bardzo uważać , by się nim nie udławić, bąż nie przejeść, bo konsekwencje mogą być z tego tytułu - opłakane ! Ja jestem pewiem, że ten "pasztet" śmierdzi, i absolutnie nie nadaje się już do konsumpcji....
 

mirekb

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
274
Punkty reakcji
1
Miasto
mam wiedzieć?
Pis wygral wybory i mozy na premiera sobie wybrac kogochce, nikomu nic do tego.

Ja glosowalem na Mikkego. Uwazam ze jego program jest świetny, realny do spelnienia. Poprostu uwazam ze to sie moze udac!

Paliwa mogly by kosztowac 2 zł jagby znioslo sie na nie akcyze!!!
 

mirekb

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
274
Punkty reakcji
1
Miasto
mam wiedzieć?
Tak naprawde tak mysle, przeczytalem go uwaznie.

A co do nierealizmu ceny paliw to ile kosztuje benzyna w USA? Zniesc akcyze i mamy tosamo.
 
Do góry