Mapy Myśli | Szybkie Czytanie

Obszerny

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
No to zapraszam na moją stronkę Obszerne.info
Sporo tam fajnych artów na temat szybkiej nauki, szybkiego czytania i zarządzania czasem.
 

nanana89

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Parę lat temu zakończyłam kurs szybkiego czytania i skutecznej nauki i jestem
jak najbardziej zadowolona ;) efekty widać od razu, zdecydowanie łatwiej
przyswaja się różne wiadomości, a techniki, których umiejętność można zdobyć
dzięki takiemu kursowi bardzo pomagają w zapamiętywaniu niektórych rzeczy, mi
osobiście pomogły w zapamiętywaniu ogromnej ilości dat z historii. Nie mówiąc
już o możliwości zaznajomienia się z tematyką wielu lektur w krótkim okresie
czasu...
W każdym razie warto spróbować i zainwestować w coś takiego ;)
Polecam wszystkim zainteresowanym skorzystanie z e-booka, możecie ściągnąć
sobie darmową wersję takiego kursu i zobaczyć na czym to polega ;)

Oto link:
http://szybkie-czytanie.zlotemysli.pl/Robaczek,1/

Pozdrawiam,
miłej nauki ;)
 

czarnyrogaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0

olusia2610

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na tej stronie odkryjecie nowe, rewolucyjne strategie czytania, dzięki którym diametralnie przyspieszycie naukę zarówno wiedzy jak i umiejętności. Dzięki strategii, której szczegóły możecie poznać, osiągniecie każdy cel w uczeniu się 3 razy szybciej niż do tej pory.

Kurs jest niesamowity, zawiera w sobie mnóstwo ciekawych i potrzebnych w życiu rzeczy. Prowadząca jest wręcz zaraźliwa, jej radość i poczucie szczęścia emanuje na wszystkich.

Ten kurs zmienił moje życie! Otworzyły mi się oczy na pozytywną stronę życia! No i zdałam bardzo dobrze maturę dzięki niemu:) Polecam wszystkim - WARTO!!!”

www.magiaczytania.synergia.org.pl

Z tego również skorzystałam i bardzo rozwinęłam swój umysł:

www.davincienews.synergia.org.pl



Polecam:):))

" Jeśli chcesz być kimś to najpierw musisz być sobą "
 

ant7

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mapy myśli to sposób notowania, który uruchamia do pracy obydwie półkule mózgowe co sprawia, że nawet na jednej kartce A4 można zapisać wiedzę (kwintesencję) z całej książki. Co najfajniejsze bardzo szybko patrząc na taką notatkę można sobie wszystko przypomnieć. Ten system został opracowany przez Toniego Buzana, koleś ze Stanów więc mało ważne.

Jak stworzyć mapę myśli?

1. Połóż kartkę papieru (np. A4) w łatwo dostępnym miejscu.

2. Zbierz odpowiednią liczbę kolorowych mazaków, kredek itp. ( im więcej tym lepiej :))

3. Wybierz temat, jaki chcesz umieścić na Mapie Myśli.

4. Pozbieraj materiały niezbędne do opisania nurtującego cię tematu.

5. Narysuj centralnie położony kolorowy rysunek reprezentujący tematykę Twojej mapy.

6. Narysuj kilka najważniejszych gałęzi odchodzących od centralnego rysunku. Każdą opisz słowem a najlepiej opatrz rysunkiem "podpomysłów"

7. Dodawaj szczegółowe, coraz mniejsze gałęzie, aż uznasz, że wszystkie konieczne informacje znalazły się na mapce.
Do podpisania poszczególnych rozgałęzień używaj słów kluczy (używaj własnych słów kluczowych, dla ich mogą one nic nie znaczyć).


Jeśli chodzi o szybkie czytanie to jest na YouTube fajne filmiki, które przedstawiają jak w łatwy sposób zwiększyć tempo czytania 2 razy.

http://www.youtube.com/watch?v=0vTGbqoK7Aw
http://www.youtube.com/watch?v=9PAHvqmjys8
http://www.youtube.com/watch?v=6mJmlm89iU4

Są filmy autora polecanej tu wcześniej książki "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania"


Pozdrawiam,
Ant7 :)
 

mieczyk

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem szybkie czytanie jak najbardziej działa, chociaż trening tej umiejętności rzadko daje od razu oszałamiające rezultaty i nie każdy potrafi jest osiągnąć. Chodzi o to że jest nie jest to jakaś magiczna umiejętność, tylko coś co trzeba wyćwiczyć i wypracować. Jeśli komuś brakuje samozaparcia i nie jest w stanie pół godziny dziennie poświęcić na trening, to lepiej niech da sobie spokój. Nie jest też powiedziane, że każdy będzie czytał 2500 słów na minutę, ale trzykrotnie czy czterokrotnie zwiększyć szybkość czytania jak najbardziej można.
 

mieczyk

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
No i zapraszam na stronę http://szybkieczytanie.waw.pl
znajdziecie tam kompleksowe informacje nie tylko na temat szybkie czytania, ale i w ogóle szybkiej i skutecznej nauki. Można znaleźć tam wiele ciekawych porad i ćwiczeń.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
co do szybkiego czytania i map myśli to polecam książki Tonego Buzana, koszt dwóch to nie więcej jak 60 zl. Fajnie i szybko sie z nich mozna nauczyc szybkiego czytania jak i map mysli
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
a wiedzieliście, że można się zapisać na szkolenie z mindmappingu. Bo ja się dopiero niedawno dowiedziałam, że jest firma ( May Agency ), która organizuje takie szkolenia, a z tego co wiem to jest jedyna w Polsce firma, która prowadzi tego typu szkolenia. Moim zdaniem fajnie byłoby się na coś takiego wybrać, a jak wy myślicie??
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Z mindmappingiem spotkałem się stosunkowo niedawno, ale już zdążyłem się z nim zaznajomić. Wygooglowałem sobie nazwę tej agencji i rzeczywiście są różne kursy mindmappingu. Ceny też w sumie niewysokie jak na przykład za kurs dla studentów. Ale wiem, że można sobie też ściągnąć program do map myśli na iphone'a. Z resztą na komputer też jest.
 

formich

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ostatnio w mojej szkole po raz 2 pojawił się ziom reklamujący jakies kursy szybkiego czytania itd, pogoglowałem trochę i stwierdzilem ze mozna w necie wiele znalezc, jesli ktoś ma jakieś ciekawe stronki to proszę o linki.
dla niewiedzących mapy myśli to taka forma notatek... w sumie ci co lepiej wiedza niech wytlumacza jak moga ;p
Proponuje darmowy kurs online szybkiego czytanie ze strony http://www.fasterreader.pl. Strona zawiera darmowe aplikacje online do nauki szybkiego czytania.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Zawsze się zastanawiałam po co komu umiejętność szybkiego czytania.
W dobie internetu i tak czytamy o kilka razy szybciej, a co za tym idzie - mniej dokładniej.
Czy o to wam chodzi, żeby przeczytać książkę w jeden dzień i rozumieć tylko jej podstawowy sens, bez wychwytywania z niej tych wszystkich istotnych detali?
Nie, ja bym tak nie mogła.

A jesli chodzi o poświęcanie swojej uwagi to wolę ją przeznaczyć na kształtowanie innych umiejętności miękkich niz szybkie czytanie.
 

lucy_in_the_sky

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Przecież umiejętność czytania, najlepiej szybkiego i ze zrozumieniem, można wykorzystać nie tylko przy rekreacyjnym czytaniu. Większość rzeczy (praca, zakupy, czytanie instrukcji) wymaga od nas takich umiejętności..I takie selektywne czytanie, wyławianie najważniejszych informacji, może się okazać bardzo przydatne. Ja bym się przeszła na taki kurs, podobnie na ten kurs dla studentów od May Agency z robienia map myśli..skoro wykorzystujemy tylko 3% możliwości naszego mózgu, to jest nad czym pracować. ;)
 

formich

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Zgadzam się co do tego że szybkie czytanie to bardzo przydatna umiejętność w dobie internetu i informacji. Szybkie czytanie można również wykorzystać do wyszukiwania istotnych informacji w tekście np. w wyszukiwaniu informacji na forach dyskusyjnych, gdzie często interesuje nas tylko jakiś konkretny wątek. Polecam również darmowy online kurs szybkiego czytania z wykorzystanie programów online . Kurs ten został przedstawiony na stronie

http://www.fasterreader.pl/pages/pl/szybkie-czytanie.html . Można tutaj za darmo spróbować swoich sił jeśli chodzi o szybkie czytanie.
 

V jak Vendetta

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ale przecież i tak od czasu odkąd internet stał się medium tak powszechnym jak telewizja i odkąd jesteśmy bombardowani setkami nowych informacji każdego dnia nasz sposób cztania wzrósł kilkukrotnie. Teraz mając artykuł przed sobą na jakiejś stronie www nie czytamy go, ale przeglądamy wyłapując najważniejsze informacje. Czyż nie jest to więc szybkie czytanie?
Od umiejętności szybkiego czytania bardziej interesuje mnie szkolenie z takiego zakresu "Hipnotyczna prezentacja handlowa z elementami pamięci sensorycznej. " jakie też serwuje May Agency. To jest dopiero praktyczna wiedza, którą przy okazji można wpisać do CV.
 

durendal

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Można również kupić kurs czybkiego czytania
Znalazłem fajny tutaj i czytałem opinie i wszystkie pozytywne.

Jeśli ktos nie chce się zapisać na kursy to może kupić tą książkę lub w wersji ebook'a (tańsza).
Jest to alternatywa dla osób które nie chcą brać kursu a chcą umieć poprostu szybko czytać :)
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Na to nie wpadłam: w sumie taki kurs przyczynia się do twojego rozwoju, wiec faktycznie można go wpisać w CV! U mnie dziewczyny w pracy były na takim kursie z trenerem mindmappingu, Panem Jarosławem Mateńskim. Były bardzo zadowolone. Ja sama się z mapami myśli zetknęłam na studiach i uważam, że mają masę zastosowań. Warto znać tę metodę.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Ja czytałam o specjalnych kursach z mapowania myśli prowadzonych przeze Jarosława Mateńskiego z May Agency. To jest bardzo skuteczny sposób na usprawnienie przyswajania wiedzy i za pomocą tej techniki szybciej i co ważniejsze na dłużej zapamiętuje się dany materiał.
 
Do góry