Manowar

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kto zwie się słuchaczem metalu tą kapelę musi znać. Jedni z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielu gatunku, Manowar gra muzykę przepełnioną epickością i heavy metalowym wykopem. Po ponad 25 latach na scenie zespół ma na koncie 10 krążków, a i szykuje się następny. W ich twórczości prócz szybkich kawałków znajdą się także ballady i hymny. Sam polecam następujące kawałki: Carry on, Blow your speakers, Call to arms, Number one, Hand of doom, Fight until we die.

Teraz ciekawostka. Na najnowszym singlu można wysłuchać utworu Father w szesnastu wersjach językowych. Jednym z nich jest polski. Szacunek dla chłopaków.
Oryginał
Wersja pl
Krótki dokument o piosence

Hail!
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Sorki, ale jak widzę że ktoś nazywa Manowar "true heavy metal" to spadam z krzesła i turlam się ze śmiechu na podłodze :lol:

Oczywiście to tylko moja reakcja, jak ktoś ich lubi to spox :p
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
"Hail and kill" taaa... był czas, kiedy od od dźwięków ruszających motocykli i dynamicznych akordów "Wheels of fire" cierpieli wszyscy nasi sąsiedzi w internacie :) Dobrze było organizować dyskoteki, by wieczorami cały sprzęt nagłaśniający lądował w pokoju i był "oczyszczany" przez jedyną właściwą muzykę :D
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Zamiast wykpiwania powiedz dokładnie co sugerujesz.

Ja nic nie sugeruje, tylko mówię że ja raczej za 'true heavy metal' ich nie uważam, może za 'silly disco power metal' :lol:

Oczywiście jak wcześniej, to tylko moje skromne zdanie BB)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Bywa, że czasem przesadzają (słynna już okładka jednej z wczesnych płyt). To jednak niewiele w porównaniu do ich właściwego oddania muzyce.

eot
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W power dużo zespołów gra monotonnie. Ale cała sztuka wyłapać te wartościowe kapele, które wyrywają się z rutyny.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ja nic nie sugeruje, tylko mówię że ja raczej za 'true heavy metal' ich nie uważam, może za 'silly disco power metal'

Oczywiście jak wcześniej, to tylko moje skromne zdanie
nie przejmuj sie caleb, to tylko objaw nie wymuszonej glupoty
wiesz niektorym sie wydaje ze charczenie (growl) to oznaka ze cos jest muzyka metalowa
jak dla mnie z tego wlasnie powodu moze nia nie byc
 

wlochaty17

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
nie przejmuj sie caleb, to tylko objaw nie wymuszonej glupoty
wiesz niektorym sie wydaje ze charczenie (growl) to oznaka ze cos jest muzyka metalowa
jak dla mnie z tego wlasnie powodu moze nia nie byc
Moga sie smiac ci co nie byli na koncercie Byl ktoś a koncercie w zlin w czechach pozdrawiam wwzystkich co byli na koncercie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szczerze, to nie bylem nigdy na koncercie manowar - ale jakby byl gdzies blizej, zona by mnie wyciagnela(ona fanatyk)
 

wlochaty17

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
szczerze, to nie bylem nigdy na koncercie manowar - ale jakby byl gdzies blizej, zona by mnie wyciagnela(ona fanatyk)



Mowie ci jaka jazda dziadki są ale dają rade koncert 6 godzin trwał ja po 4 już nie miałem siły już skakać. chyba blizej juz nie zgraja. miejmy nadziej ze tak
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
nie przejmuj sie caleb, to tylko objaw nie wymuszonej glupoty
wiesz niektorym sie wydaje ze charczenie (growl) to oznaka ze cos jest muzyka metalowa
jak dla mnie z tego wlasnie powodu moze nia nie byc

Ten komentarz był nie na miejscu i nie wiem co chciałeś osiągnąć. Nie wiem co ma gust muzyczny do inteligencji ?

Żaden 'growl' nie ma tu nic do rzeczy, bo słucham przeróżnych gatunków metalu, ale Manowar po prostu nie trawię (w związku z ich 'image'em', tekstami piosenek itd.) ;)

Dla mnie 'heavy metal' to raczej nie jest, ale jak mówiłem wcześniej nie mam nic do osób którym się takie klimaty podobają :eek:k:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
lukc-iu
mozesz manowar nie nazywac heavy metalem
mozesz nazywac ksiezyc gwazda a slonce planetoida, wolno ci...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
LukC w takim razie powiedz co oni grają i poprzyj to racjonalnymi argumentami...

Manowar to klasyk heavy metalu, może się komuś nie podobać ich brzemienie, bo dla niego jest heavy za lekki, ale już nie przesadzajmy i nie nazywajmy tego jakimś popem, zwłacza, że posiada wszelkie cechy które go klasyfikują jako heavy.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
LukC w takim razie powiedz co oni grają i poprzyj to racjonalnymi argumentami...

Manowar to klasyk heavy metalu, może się komuś nie podobać ich brzemienie, bo dla niego jest heavy za lekki, ale już nie przesadzajmy i nie nazywajmy tego jakimś popem, zwłacza, że posiada wszelkie cechy które go klasyfikują jako heavy.

OK i szanuje twoje zdanie ;)

Nie będę tłumaczył się, bo to sprawa indywidualnego gustu :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
a ja zawsze myslalem ze to sprawa definicji
gust to odczucie czy cos sie podoba czy tez nie, definicja co czym jest..
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
LukC a jak chcesz zanegować, że Manowar nie gra heavy, skoro sam nie przytoczyłeś definicji?

Rozumiem, że może się nie podobać image, ale w warstwie dźwiękowej nie ma nic, co by czyniło ich wykolejeńcami w tym zakresie. Chyba że na najn. płycie skreczują na konsoletach :D.
 
Do góry