Mandat za Przechodzenie przez tory

artem17

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
mam 18 lat, szedłem sobie drogą obok torów kolejowych i do końca było ok. 400m więc postanowiłem z kolegą wcześniej skręcić aby nie iść na marne tego odcinka (oczywiście po lewej i prawej nie było żadnego pociągu itp)... po przejściu przez tory za ok. 1-2min pojawiły się sokiści (czyt. suki) od razu chcieli dowody osobiste, powiedziałem że jestem uczniem i nie mam pieniędzy, ale ich to nie interesowało chcieli tylko KASY.. zapytali mnie i kolegę jaki mandat wybieram od 50 do 500zł (na początku przed tym pytaniem chcieli dać 2 madaty po 100zł na 1 osobe - razem 4 na nas dwóch) ostatecznie dostałem 50zł ... teraz mam pytanie, Wokół torów było kompletnie czysto i nie stanowiłem nawet w 1% zagrożenia niczemu/nikomu, ten mandat był ze złości (aby dorobić do premii) ? Co ew. może się stać gdy go nie zapłacę? (było ich dwóch i wyjątkowo wredni wiek ok.30 lat i nei dało się z nimi dyskutować aby pouczyli pierwszy raz itp...) żałosna jest polska policja i wszystko z nią związane.. pozdro
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Nic nie zrobisz, złamaliście przepisy, ich to nie obchodzi że nie stanowiliście żadnego zagrożenia, tak więc z prawnego punktu widzenia mandat się jak najbardziej należał. Możesz jedynie napisać pismo z prośbą o rozłozenie na raty. Jak nie zapłacisz to sprawę przejmnie komornik, potem możesz dostać nakaz sądowy. Jeżeli chodzi o sokistów to oni praktycznie nigdy nie podarują mantatów, możecie się tylko cieszyć że dostaliście tak niskie kwoty.
 
Do góry