Mam problem

axe15

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam
Kupiłem na allegro pewnie przedmiot i w email-u potwierdzającym napisałem żeby sprzedający wysłał mi dwie sztuki. Dostałem jedną sztukę, czy mogę się czegoś domagać od sprzedającego ?? np. wysłania drugiej sztuki, koszt przesyłki pokryje sprzedawca ? (za przedmiot zapłacę ja)
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Witam
Kupiłem na allegro pewnie przedmiot i w email-u potwierdzającym napisałem żeby sprzedający wysłał mi dwie sztuki. Dostałem jedną sztukę, czy mogę się czegoś domagać od sprzedającego ?? np. wysłania drugiej sztuki, koszt przesyłki pokryje sprzedawca ? (za przedmiot zapłacę ja)
Teoretycznie tak, w praktyce nie. To pewnie była paczka za pobraniem dlatego tak wyszło.

A ile przedmiotów zakupiłeś i za ile zapłaciłeś?

Taka duża dziewczynka a ma problemy z czytanie ze zrozumieniem. <_<
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
temu specjalnie dla ciebie

Witam
Kupiłem na allegro pewnie przedmiot
Wnioskuję, że sztuka jedna, bo takiej osoby użył

w email-u potwierdzającym napisałem żeby sprzedający wysłał mi dwie sztuki.
kupił jedną( wynika z analizy wyżej) a chce dwie :mruga:

Dostałem jedną sztukę
Czyli wszystko ok, Sprzedający sfinalizował transakcję.

czy mogę się czegoś domagać od sprzedającego ??
nie

(za przedmiot zapłacę ja)
Wynika iż za drugą sztukę nie zapłacił. Więc jakim prawem domagał się dwóch?
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
temu specjalnie dla ciebie

Jak chcesz to potrafisz ;).

Wynika iż za drugą sztukę nie zapłacił. Więc jakim prawem domagał się dwóch?

Wynika z tego że paczka miała być za pobraniem, na aukcji kupił jedną a w e-mailu poprosił że chce dwie (przy odbiorze zapłaciłby za dwie rzeczy +plus przesyła) ale sprzedający wysłał mu tylko jedną rzeczy. (Ja wyciągnąłbym takie wnioski)

Dlatego teoretycznie może się domagać dosłania drugiej sztuki na koszt sprzedającego ale w praktyce nic to nie da, ponieważ sprzedający ma dobra podkładkę. Takie rzeczy załatwia się telefonicznie a nie e-mailowo. <_<
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
A co to za problem było kupić od razu 2 szt? Nie mamy pewności, że to było pobranie.
Autor założył ten temat aby dowiedzieć się czy może się teraz domagać wysyłki kolejnej (zaległej) rzeczy którą chciał otrzymać w pierwszej paczce na koszty sprzedającego. A nie po to aby się dowiedzieć co powinien zrobić od razu :mruga: .
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Szczerze jakby ode mnie kupił to zauważyłabym, że chce dwie. Gdybym jakimś cudem przeoczyła i wysłała jedną sztukę to mogłabym mu dosłać po przedpłacie, ale koszty przesyłki pokryłby on, gdyż umowa była zawarta na 1 szt. Więc nic nie może zrobić.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Przy kup teraz jest opcja wpisania ile sztuk się kupuje, jeśli autor wpisał tylko jedną sztukę to jego wina. Może sprzedający po prostu nie miał już więcej tego towaru bo cała reszta się sprzedała.
 

axe15

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
No właśnie nie zaznaczyłem na aukcji ,że che 2 sztuki wiec napisałem w to e-mailu. No i teraz nie opłaca mi się kupić znów tego przedmiotu bo przesyłka jest droższa.

Zapłaciłem za jedną sztukę + przesyłkę (gdybym ja odbierał przesyłkę odesłał bym ją z powrotem bo zawsze sprawdzam zawartość)
Dziękuje za pomoc...
 

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
No właśnie nie zaznaczyłem na aukcji ,że che 2 sztuki wiec napisałem w to e-mailu. No i teraz nie opłaca mi się kupić znów tego przedmiotu bo przesyłka jest droższa.

Zapłaciłem za jedną sztukę + przesyłkę (gdybym ja odbierał przesyłkę odesłał bym ją z powrotem bo zawsze sprawdzam zawartość)
Dziękuje za pomoc...
Niby czemu byś nie odebrał? Przecież zapłaciłeś za wysyłkę oraz koszt jednej sztuki. Jakim prawem domagałbyś się dwóch? Nikt nic za darmo nie rozdaje.
 
Do góry