Mam nietypowe pytanie...:P (o moczu)

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Na lekcji biologii pani mówiła nam, że pęcherz człowieka może pomieścić do 1,5 litra moczu. :mruga: Nawet jeżeli nie jest to tak dużo, to jednak pewna ilość jest w naszym organiźmie. I w związku z tym mam pytanie: skoro skorzystamy z toalety, pozbywamy się tych płynów, a mimo to nie jesteśmy o tyle kilo lżejsi, ile wydaliliśmy... Jak to jest?? :]

Może to nie jest najlepszy dział na takie pytanie, bo to nie jest jakieś konkretntne zadanie, w którym proszę o pomoc, ale nie wiedziałam, jaki inny dział byłby trafniejszy :D
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
to ze moze tyle pomiescic to nie znaczy ze tyle wydalasz za kazdym razem ;) po prostu tyle maksymalnie moze pomiescic rozumiesz? :)
 

Kasia_15

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
448
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Rozumiem :) A weźmy taki przypadek, że ktoś naprawdę będzie miał tyle, ile napisałam. Wtedy będzie o tyle lżejszy? (przypuśćmy, że noszenie takiej ilości moczu jest fizycznie możliwe) :mruga:
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
Rozumiem :) A weźmy taki przypadek, że ktoś naprawdę będzie miał tyle, ile napisałam. Wtedy będzie o tyle lżejszy? (przypuśćmy, że noszenie takiej ilości moczu jest fizycznie możliwe) :mruga:
no iwadomo xD przeciez jak tyle wydali to wiadomo ze bedzie o tyle lzejszy ale to skrajny przypadek ^^ ktos chyba musial by miec powazny problem z oddawaniem moczu ;)
bo taki zdrowy czlowiek to by wczesniej na pewno popuscil zanim 1,5 l by sie uzbieralo ;)
 

Fika

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
393
Punkty reakcji
0
A tak nawiasen, to z tego co mnie uczono to pęcherz moczowy może pomieścić 800ml. Ale co szkoła, to inny tok nauczania :D i wierz tu człowieku nauczycielom.. :/ ehhh
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
A mi pani, od biologii mowila, na lekcji, ze pecherz moze pomiescic 1,5l moczu, w skarjnych sytuacjach, natomiast wydalic moze tylko 800ml, dlatego, po spozyciu jakiejs wiekszej ilosci napoju np. nie idziemy tylko raz do toalety, tylko czesciej w danych odstepach czasowych, natomiast 1,5l moczu pecherz moze pomiescic, tak jak mowilam w skarjnych sytuacjach, tj. bardzo rzadko, raczej wydalamy czesciej,a mniej. ;)
 

Eadgyth

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań
A ja wam powiem, co mi na medycynie mowiono na anatomii :)
Otoz przy 350ml zaczynamy czuc parcie na mocz, a przy 700ml [czasem wiecej, ale to juz cecha osobnicza] wydalamy.
1.5l moczu nie mozna wiec po prostu utrzymac. :)
 
Do góry