Małżeństwo wartością?

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
A dla mnie małżeństwo jest wartością, ale przede wszystkim wyborem (nie mówię tu o ślubie cywilnym): decydujesz się spędzić z tą osobą resztę życia, chcesz ją kochać do końca. Natomiast ta miłość (prawdziwa miłość) to nie tylko uczucie, ale działanie, decyzje. Uczucie między dwojgiem ludzi może osłabnąć lub całkiem wygasnąć. Nie twierdzę, że dzieje się tak zawsze, ale to zależy od naszych starań i innych czynników. Dlatego właśnie małżeństwo gwarantuje nam miłość drugiego człowieka, nawet jeśli namiętność i intymność między nimi gdzieś wyparuje. Chociaż lepiej będzie napisać: "powinno gwarantować", bo wszyscy widzimy w jak łatwy sposób można dziś unieważnić małżeństwo.
Dla mnie małżeństwo jest również świętością i mam piękny przykład tego związku na przykładzie moich rodziców.
 

elvadero

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraina Gejzerów
Dla wielu z Nas małżeństwo jest wartością - to się chwali, ale też nie można osądzać kogoś,że nie widzi w małżeństwie tej szczególnej wartości łączącej dwoje kochających się ludzi. W dzisiejszych czasach (niestety) spora część młodych ludzi uważa małżeństwo za coś co jest niepotrzebne, wiążące ludzi na siłę jakimś kawałkiem papierku z pieczątką. To ich sprawa i nam nic do tego. Żyjemy dzisiaj szybciej,intensywniej - istny wyścig szczurów.
Niema w nim miejsca na małżeństwo - wolą życie na "kocią łapę".
 

Carlos83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2011
Posty
113
Punkty reakcji
1
Malzenstwo to zobowiazanie, a to wymaga odpowiedzialnosci. Nie kazdy jest/kiedykolwiek bedzie na nia gotowy.
 
Do góry