Mały Problem Z Podjęciem Decyzji.

Ralphi1989

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Mam problem z podjęciem decyzji odnośnie dysku twardego. Odłożyłem sobie trochę kasy i planuję kupić nowego "twardziela". Waham się mianowicie między dwoma modelami: Seagate Barracuda 80 GB ,a Western Digital Caviar Jb 80 GB. Może ktoś z was mógłby mi poradzić, który z napędów jest lepszy, sprawniejszy itp. ?? Z góry wielkie dzięki !!!!!!!!!!!
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Seagate Barracuda 80 GB
Ja mam tej firmy a to znaczy ze jest dobra :D
osobiscie bym ten polecał :)
 

Atreyu

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
MCE
Polecam odłożyć więcej kasy i kupić większy dysk :)
 

GreG

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ze wsi ;)
Western Digital ;] te dyski pracuja glosniej od innych ale za to sa duzo trwalsze i stabilniejsze ;]
 

TPJ

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
73
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Atreyu, ale postaram się to uzasadnić.

Swego czasu "rzuciłem" się na małe dyski (pojemność 80 GB). Kupowałem WD, bo uważałem, że to dobra firma. Problem zaczął się w momencie, kiedy pierwszy dysk mi padł. Oczywiście nie byłem zadowolony, bo utraciłem masę danych. Dysk wymieniłem, bo był na gwarancji.

Ale po pół roku padł mi drugi dysk (nie ten wymieniony). To już mnie naprawdę zdenerwowało. Postanowiłem dociec przyczyny tych awarii. I ustaliłem, że takie małe, tanie dyski są po prostu mało opłacalne dla producentów - no i oni nie przykładają się zbytnio do nich. Warto jest więc zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy i kupić coś większego (ja wziąłem 250 GB).

Jeśli chodzi o firmę, to najlepiej jest się przejść po paru sklepach i popytać. Sprzedawcy w większości sklepów uczciwie powiedzą, jakie dyski jest warto brać (powiedzą - bo wcale im nie zależy na zrażaniu do siebie klientów i na ciągłych reklamacjach sprzętu).
 
Do góry