Małe Dziecko a malowanie/remont mieszkania ?!

ekuleczka

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
798
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Windykacja
Witam.

Potrzebuje pomocy/wskazówek odnośnie remontu mieszkania jak się ma MAŁE DZIECKO...

Moja córeczka ma 2,5 roczku niebawem, więc jest jeszcze mała, a chciałabym w najbliższym czasie odświeżyć mieszkanie.
Mam na myśli m.in. malowanie (m.in. po to by usunąć "arcydzieła" mojego Szkraba ze ścian)
chciałabym wiedzieć jaka farba (biała i kolorowa) - mam na myśli nazwę i firmę, nie zaszkodzi dziecku?
I ile dni po malowaniu mogę już bezpiecznie wpuścić dziecko do mieszkania?
Wiem,że opary farby są ponoć szkodliwe a nie chce by się Mała nawdychała czy coś...

Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady czy informacje.
Z góry dziękuje.
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Myślę, że nie ma powodu do obaw. W sklepie powinni Ci powiedzieć, które farby są nietoksyczne i dobre do pomieszczeń w których przebywają dzieci. Poza tym nie widzę powodu, zebyś czekała z "wpuszczaniem" dziecka do domu. Współczesne farby juz nie pachna tak intensywnie. Najlepsze będą farby na bazie wody, bo przecież olejną lamperii w całym mieszkaniu malować nie bedziesz?
 

Pumpernikla

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
176
Punkty reakcji
0
Miasto
zza horyzontu
ekuleczka są teraz farby ekologiczne tzn nie szkodzące dziecku ani środowisku - po kilku godzinach spokojnie możesz dzieciaczka puścić do mieszkania
 

ekuleczka

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
798
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Windykacja
ok :)
Dziekuje bardzo za pomoc

bo mnie tak znajomy nastraszyl ze dziecko mi sie nawdycha oparow czy cos i wyladuje w szpitalu,
ze chcialam na jakis czas jak bedzie malowanie przeniesc sie,
zeby nie ryzykowac (tym bardziej ze moja mala jest podatna na alegrie itd.)

ale skoro bez problemu da sie elegancko pomalowac sciany bez zadnej obawy o Maluszka to super :)
Dzieki za pomoc
juz jestem spokojna :)
 

bambi23

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Trudno powiedzieć ale najlepiej to dziecko wyekspediowac na dłuższy czas do dziadków... niech biorą urlop i zajmują się maluchem:)))
 
Do góry